Один камент і чотири P.S. (моя думка-4)

 1. Про Йосифа «Зілельса» і шкалу Богардуса

До речі, він таки Зісельс, а не «Зілельс» — як чомусь уперто пише шановна пані Наталія М… хоч вона нібито слідкує за діяльністю цього видатного громадського діяча. Я ж знайомий з Йосифом Самуїловичем особисто: адже він багато років очолює Товариство єврейських громад і общин (Ваад) України, а при Вааді України виходить друком щомісячна газета «Хадашот» (івр. — «Новини»). Отож ваш покірний слуга мав честь бути головним редактором «Хадашот» (на громадських засадах) з грудня 2002 року по травень 2005 року.

Тому щодо позиції Зісельса про мізерний сучасний рівень антисемітизму в Україні я повністю в курсі. На цю тему ведеться багаторічний моніторинг, в основі якого — т.зв. шкала Богардуса. Якщо дуже коротко, то цей інструмент дозволяє вимірювати соціальну дистанцію між представниками різних етносів або соціальних груп. Якщо зовсім «на пальцях» — то відбуваються соціологічні дослідження, де опитувані люди в спеціальних анкетах відзначають, представників яких етносів (або соціальних груп) вони б бажали мати… наприклад — родичами, сусідами, співробітниками і т.ін. Отож результати таких опитувань свідчать: соціальна дистанція між сучасними українцями і євреями коротша навіть, ніж між українцями і деякими іншими слов’янськими етносами! Тоді про який антисемітизм йдеться?..

І загалом, річ не в тому, що можуть, наприклад, сплюндрувати єврейські могили на цвинтарі, розмалювати свастиками синагогу чи вчинити напад на рабина. Екстремісти є скрізь і всюди! Річ не в них, а в реакції суспільства на такі прояви. Зокрема, українці на такі прояви не ведуться і в масі своїй їх не підтримують. На відміну від того, що спостерігається подеколи в Західній Європі…

 1. Нібито про те, що «у украинцев зашит ген воровства»

Якщо наїжджати на пана Арахамію, якого пані Наталія М. терпіти не може, то слід робити це грамотно. Адже заяви, приписуваної пані Наталією М. народному депутату Давиду Арахамії, останній… не робив! Він заявив дещо інше — а саме, що в ДНК у кожного українця нібито зашитий «ген корупції». Відчуйте різницю (Академічний тлумачний словник української мови):

 • злодійство — розкрадання чиєї-небудь власності;
 • корупція — підкупність, продажність урядовців і громадських діячів у капіталістичних країнах.

Отже, злодій (крадій) сам розкрадає чиюсь власність, тоді як корупціонер схильний приймати хабарі, пропоновані йому іншими. Роль злодія (крадія) є активною. Тоді як роль корупціонера — пасивна: інші «розбещують» його хабарями, тому корупціонер нібито є пасивною «жертвою» обставин…

Ну, а якщо по суті, то просторікувати хоч про «ген злодійства», хоч про «ген корупції» — це середньовічне мракобісся. Публічні висловлювання такого штибу ганьблять як самого політика, так і політсилу, яку він презентує.

 1. Про «недоумков-украинцев», які продають країну «за чечевичную похлёбку»

Зважаючи на твердження пані Наталії М.: «…я не верю ни библии (это сборник мифов…)», — читати її ж слова про сочевичну юшку ну дуже весело! Адже про цю страву, як і про продаж перворідства за хліб і сочевичне вариво, розповідає гл.25 Книги Буття. Якщо шановна Наталія М. не вірить «збірці міфів», як вона називає Біблію — то, мабуть, не варто вести мову про продаж деякими українцями власної країни «за чечевичную похлёбку».

 1. Про важливість того, «кто будет у руля»

Вище я вже писав, чому для єврея неприпустимо ставати ні президентом чи прем’єр-міністром України, ані мером якогось українського міста. А також про те, що навіть бути міністром — це вже ситуація на межі фолу. Відповідно, для мене принципово важливо, щоб біля керма держави чи будь-якого українського міста стояв представник титульної нації.

 1. Про Главгола

Українським Главголом («главным по голоду») товариш Сталін призначив зовсім не «брата Кагановича и ещё несколько евреев», а Генерального секретаря ЦК КП(б)У в 1928-1934 роках Станіслава Косіора — етнічного поляка. Лазар Каганович обіймав цю посаду до Косіора — у 1925-1928 роках. На час Великого Голодомору 1932-1933 років він був Першим секретарем Московського обкому ВКП(б). Україну відвідував — але в режимі відряджень, коли Сталін відчув, що «Стасик» (як називали Косіора у неформальному спілкуванні) сам не впорається з поставленим перед ним людожерським завданням. Отже, Каганович лише допомагав неформально, хоч і дієво, очолював же процес Косіор.

 1. Про те, чи існували євреїв, які «помогли кому-то»

Такі євреї існували. Зокрема, таким був мій прадід. Про нього я написав якось листа Anti-Colorados’у, а він той лист оформив і оприлюднив у вигляді матеріалу «Из истории Подола». Шкода, що пані Наталія М. або пропустила цю публікацію, або проігнорувала, або не повірила в написане…

 1. Про відсутність закону «о защите национальных символов украинцев и самих украинцев», а також про вибір на посаду президента «чела, который откровенно и постоянно в своём копротворчестве насмехался над украинцами»

Знов-таки, якщо цей закон потрібен, але його досі нема (справді, я чув лише про два проекти такого закону) — то це засвідчує про недостатньо потужний суспільний запит на подібний закон. І навпаки, якщо хтось «откровенно и постоянно… насмехался над украинцами», а потім був обраний президентом України — отже, таким є теперішній суспільний запит.

Недарма кажуть: «Попит породжує пропозицію». Отож давайте спільно працювати над такою зміною попиту з боку українського суспільства, щоб це йшло на користь як самим українцям, так і Україні!

About the Author

Tymur
Письменник, журналіст і блогер

65 Comments on "Один камент і чотири P.S. (моя думка-4)"

 1. Valerii | 11.10.2021 at 23:24 |

  Браво!!! Яка гідна відповідь !!!

  • Сергей М Г | 12.10.2021 at 04:56 |

   Пані Наталя залишила в своєму тексті всі потрібні для виявлення антисемітизму і юдофобії маркери.
   Для маскування головного посилу спочатку розповідається про повагу. (Не знаючи, як правильно пишуться прізвища – суто конторський промах. Дебіли, моя, дебіли…) Потім, до євреїв приписуються всі потрібні погані люди. Потім євреям приписуються злочини, майже одноосібні. Забуваючи, звісно про злочини проти євреїв. Потім євреїв дегуманізують.
   Пані Наталя точно не Фаріон?
   Не бачу, над чим тут можна “спільно працювати”.

   • Бачте… Тут те саме, що з Портніковим:
    – можливо, він помиляється (бо помиляються навіть великі розумаки);
    – можливо, він є добре замаскованою росіянською “консервою”.
    В будь-якому разі, виводимо його за дужки – або ділимо сказане ним на 4.
    Але Портніков не тусується на “ЛО”.
    Тоді як пані Наталія М. регулярно відвідує “ЛО” і явно є порохоботкою. А якщо вона на нашому боці – то я не готовий робити висновків на підставі лише одного коментаря. Зрештою, я також не встигаю прочитати всі публікації, які виходять на “ЛО”. Та й в інфопросторі можу щось пропустити.
    Тому вважаю за можливе спільно працювати над такою зміною попиту з боку українського суспільства, щоб це йшло на користь як самим українцям, так і Україні! І від своїх слів не відмовляюся.
    😎

   • Микола_Дніпро | 12.10.2021 at 11:02 |

    Для Сергія МГ.

    Більше всього Я ненавидить радистів… і негрів…
    Жарт.

    Пані Наталя залишила в своєму тексті всі потрібні для виявлення антисемітизму і юдофобії маркери.

    В мене тільки одне питання.
    Чому прояви антисемітизму і юдофобії такі живучі?
    Питаю без приколу.
    Чому? Мене дійсно це цікавить.

    • Укроп | 12.10.2021 at 12:19 |

     Можна власне враження, хоча питали і не мене? На мій погляд – причина у людській заздрості. До більш успішного сусіда, до того, хто “на одну гривню багатше” та т.ін… Тут уже не раз говорилось про “гегемонський світогляд”, тобто заздрість тих, хто не має нічого (окрім цепів, звісно:) ) до тих, хто на краплину багатше, успішніше і вони десь у глибині душі розуміють що “ті” успішніші тому що елементарно розумніші. І це “узагальненого пролетаря” просто бісить! Що є люди, які вважають “роботу руками по найму на дядю” проявом дурості. Звісно, комусь треба і забиту каналізацію прочищати, але всі ж пам’ятають анекдот про сантехніка, який пірнав у затоплений люк, а помічник йому ключі подавав, перший персонаж каже “вчись, а то так і будеш все життя ключі подавати” 🙂 То цей контингент в глибині душі просто заздрить тим, хто виявився досить розумним щоб “тільки подавати ключі”, а не пірнати в фекальні води 🙂 Розумієте до чого я веду? Євреї – розумні та успішні у своїй більшості. А ще дружні, не топлять одне одного, а допомагають і “витягують”. А за це – достойні ненависті. Хіба нема логіки? Просто у трохи іншій іпостасі наші “73%” тільки на іншому рівні буття і не тільки у нас… Мабуть десь так?
     PS Я вважаю себе чистокровним українцем, аж ніяк не єврей так що закиди у “відмазуванні своїх” не приймаються, це просто спроба відповісти на питання чому є прояви антисемітизму. У цьому випадку треба б аналізувати не тільки кого не люблять, а і ХТО не любить. І виявиться що ті, хто не люблять – ви таких і самі теж не любите 🙂

   • Укроп | 12.10.2021 at 12:04 |

    “Дружній вогонь”, шановний Сергію… Пані Наталя – безумовно наша людина, а що інколи може помилятися, то з ким не буває. Хотів промовчати щоб не встрявати в цю паскудну тему, але захотілося висловити пошану шановному Тимурові, відповів достойно, без образ, з повагою, але цілком аргументовано. Але і Наталю не гнобте надто сильно, вона теж безумовно хороша людина.

    • Дон | 12.10.2021 at 15:11 |

     Пані Наталя – безумовно права. Зрадники заволоділи всією Україною, а п Тімур їх обслуговує. Чому українські єврерї так ненавидять місце свого збагачення. Я на 10050% на стороні Наталії. Брудні руки геть від неї.

     • albert | 13.10.2021 at 11:00 |

      ДОН, вЫ вырываете из непосильной смысловой нагрузки факты и мысли соответственно своему стабильному психическому состоянию (мировоззрению)

 2. SoldatYdachi | 11.10.2021 at 23:59 |

  Отож давайте спільно працювати над такою зміною попиту з боку українського суспільства, щоб це йшло на користь як самим українцям, так і Україні!
  ======
  +

 3. Вовк | 12.10.2021 at 00:23 |

  Має єдине АЛЕ: скоріш за все, пані Наталія мала на увазі не євреїв, а іудеїв. Це раз.
  Два. Вірити в ЧУЖОГО бога – яка в цьому заслуга? Якщо для семітів творцем є Яхве, то для слов’ян приРОДньо Творцем є Род! Не знаю, як на івриті звучить мене мама наРОДила, а українською це згадка про цю подію за допомогою Творця.
  Три. Монотеїзм це гарна річ, можливо… Але ж КОЖНА іпостась Творця має право носити ВЛАСНЕ ім’я, згідно функціоналу. Щодо християнства. Маємо МІФ про Сатану, забуваючи, що Люцифер, як ангел, це творіння Боже, а не самостійна фігура, просто в програмі ВИБОРУ стався глобальний збій, із-за гордині та нерозуміння повноти ідей Творця. У слов’ян є Білобог та Чорнобог, як дві половини повного Циклу Життя будь-чого матеріального… До речі, за матеріальне відповідає саме Князь світу цього матеріального, а Творець – це ІНШІ світи, світи Духовності. В індусів маємо триумвірат Циклу, Тримурті, Брахма-Вішна-Шива.
  Чотири. Питання іудейства завжди ЧОМУСЬ відносять до ксенофобських та антисемітських, хоча в групу семітів входять і євреї, і араби, і бедуїни, і карфаґени, 15 народів… Може не варто ВСЕ сприймати на себе?
  П’ять. Якщо, а скоріше КОЛИ Зєлю з Бєньою повісять за прУтня та бороду на каштаНАХ чи осиКАХ, чи не здійметься гвалт, НАШИХ б’ють? Бо 1648…

 4. Ви кажете немає попиту? А ЧОМУ? Тому що українців з України вивозили до рі та рф на протязі 300 років, останній приклад – це розподіл випускників вишів. Українці на схід добувати нафту та газ, кацапи на південний захід – відпочивати та пиячити. Розмивалась ідентичність народу. Вона і зараз розмита майже до критичної межі, це і породжує відсутність соціального запиту і вибір зелених арахамій та іншого гівно до ВР. Олігархат відверто знущається над народом, поливаючи з тілівізора гівном всіх присутніх. Розумні перестають дивитись тілівізор, а дурні радіють наче на весіллі. А ЗМІ формують соціальні запити на серіали “СКАТИ”, “95-анал” та інше гівно. ФПГ сталиуправляти світом. Так що корінь зла зовсім не в єврейському питанні, а у системі, яка вибудована олігархатом.

 5. canada | 12.10.2021 at 06:50 |

  Коріння антисемітизму дуже глибокі, для їх розуміння треба прикласти зусиль, знати історію, якій вже не одне тисячоліття, та хоча б задатися питанням витоків лютої ненависти Гітлера до євреїв. А ненавидів він за ” химеру совісті”,про що розлого написав у своїй сумнозвісній програмній книжці.
  А підґрунтям тотального антисемітизму є ідея ( яка оволоділа масами), що євреї розіп’яли Христа. Ідея жива і досі.
  І про обраний Богом народ. Обраний для того, щоб нести Слово світові. І ніяких поступок і особливого режиму сприяння цей народ не отримував. Ні нафти, ні газу, ні води, ні тобі Нілу, ні Рейну. Ні військової могутності.
  Наталії М. хотілось би порадити відійти від побутового заяложеного “еслі в кранє нєт водьі …” та що Біблія є збіркою міфів. Перше – концентрат того самого антисемітизму, друге – невігластво. Вчіть матчасть, поки є час.
  Пане Тимуре! Тема занадто складна і на ваші аргументи вже знайшлися контраргументи. Може, як буде час і натхнення, напишете щось більш узагальнене, бо на конкретний приклад вам накидають таких самих, але з іншого боку.
  Хоча старий Хайям пропонував і інший шлях
  О мудрец! Когда тот или этот дурак
  Называет рассветом полуночный мрак
  То не спорь с дураком, притворись дураком.
  Каждый кто не дурак- вольнодумец и враг.

  • Вовк | 12.10.2021 at 08:41 |

   щодо “Біблія є збіркою міфів”.
   КОЖНА релігія – це збірка міфів.
   П”ятикнижжя Мойсея – це збірка міфів семітів. Якщо Ви – семіт, як по крові, генетично, так і по духу – тоді це для Вас. Якщо ж Ви просто єврей, необрізаний на 8-й день, тобто – не іудей, тоді Тора це не Ваше. Вчіть Веди, Дзен абощо.
   Пан Тимур – порядна людина, навіть ЛЮДИНА. Ніхто не хотів образити ні його особисто, ні його одновірців.
   Приписувати пані Наталію до фаріонш – це навісити ярлик, не більше.
   До речі, християнству – 2000 років, іудаїзму – близько 5500, ісламу – 1300, буддизму – 2500, індуїзму/ведизму – понад 7500, якщо не більше. Відчули різницю?

   • Я також не схильний записувати шановну пані Наталію М. “до фаріонш” 😎 Це вже занадто. А що занадто – то не здраво! (с)

  • “Пане Тимуре! Тема занадто складна і на ваші аргументи вже знайшлися контраргументи. Може, як буде час і натхнення, напишете щось більш узагальнене, бо на конкретний приклад вам накидають таких самих, але з іншого боку” (с)
   *****
   Контраргументи знайдуться ЗАВЖДИ, на це й затівається обговорення. А писати щось більш узагальнене?.. Та я вже писав. Бо на “Лінії Оборони” легалізувався з квітня 2019 року (хоча пасивно, без жодних коментарів читав з 2015 року). Знаєте, скільки за цей час тут було написано?! Ого-го скільки… 😀 В тому числі більш узагальненого.
   Тому нема проблем! В т.ч. з дискусіями. 😎 Єдине, чого терпіти не можу – то це коли з оболонки людини під час диспуту, раптом буквально на моїх очах починає вилізати “совок”. Для мене дивитись на це – вище моїх сил! От з такими людьми я намагаюся не дискутувати, це так… 😎 А з іншими – чом би й ні?! Якщо є час і натхнення – подискутуємо 😎

 6. З цього всього слідує висновок. На емоціях не можливо “праведно” звинувачуватькогост в чомусь. Тільки з холодною головою, чистим розумом, сто раз перевіривши джерела інформації, звірившись з наявними історичними фактами, тоді можна це робити, і ці звинувачення будуть ефективними і зрозумілими.

 7. https://youtu.be/eF5fFbmE4JQ с22.20мин
  Это ХаБаДовский раввин Даниэль Булочник, к этому хасидскому движен ю принадлежит Коломойский с Боголюбовым и все миллиардеры олигархи постсоветского разлива.
  Считается, что ХаБаД, это последователи Фарисеев-книжников, которые не принял Христа и настояли на его казни

  • Dr.Roma | 13.10.2021 at 06:13 |

   Не так. Движение Хабад было создано одним беларусским раввином в конце 18го века с целью популяризации иудаизма в малокультурных слоях еврейского населения штетлов (“иудаизм для сапожника”). К Новозаветным перушим (это правильная транскрипция слова “фарисеи”), они не относятся никоим боком. Те олигархи постсовка, коротые имеют еврейское происхождение (а таких не так и много), не имеют с Хабадом ничего общего

 8. Вовк | 12.10.2021 at 08:44 |

  до речі, Марк мене місяців 4-5 звинувачував в антисемітизмі, із-за найвеличнішого синочка мами Рімми

 9. Гена | 12.10.2021 at 09:31 |

  Дивився один ББС-ішний фільм про Гітлера та тему антисемітизму до та під час його влади. Автори фільму зауважили, що багато євреїв асимілювалися та стали німцями.
  Добре, а ті євреї, які власне, залишилися євреями – вони якісь не такі? Їх можна було репресувати? Чи це алюзія до тих ірландців, шотландців та навіть уельсьців, які досі не бажають зливатися в одне “британське море”?

 10. Я родился в 1968 г. Днепропетровск. Простая семья. Без ВО.В роду в основе украинцы, потомки реестровых казаков в том числе. Бабушка по матери- учительница начальных. Заслуженная учительница. Дед-ветеран блокадник. Прошел Ораниенбаумский плацдарм. Вроде как отец его ушел из табора в Курской губернии, конечно же по любви.
  А по бабке прадед был непростой. Вроде простой сельский учитель после 17 года, до 1 мировой преподавал в Питере, в гимназии на Васильевском острове (остались открытки, письма) А с войны пришел в офицерском чине (но тут недостоверно, возможно приняли прапорщика за чин) вроде как штабс-капитана.
  Я к чему так подробно? Рос то я в основном у еда с бабой, недалеко жили. Читать научился рано (бабушка помните кто?), посему читал много, иногда запоем, и с фонариком под одеялом.Все что находил в библиотеке семейной, Жюль Верн. Дюма, Г.Сенкевич, Луи Бусеннар. туманность Андромеды. Мандрівники Всесвіту.
  без лишней скромностью, могу назвать себя знатоком и ценителем слова. На своем конечно уровне.
  Уважаемый Тимур, ну не могу я вас читать. С трудом осилил рассказ о предателе Земли, и то потому что сюжет сильно схож с тем что читал у импортного автора.Хотел убедиться что єто не плагиат. Таки да, простите за недоверие.
  Но читать не могу.Трудко. громоздко.Не цепляет внимания.
  Это не критика. Реально хотелось бы прочесть многое. Глаза хотят а мозг не принимает.
  И по поводу евреев.
  На самом деле мало кто может со 100% гарантией открестится от принадлежности к еврейской крови. В силу обстоятельств давно разжеванных . И меня и моего отца часто принимали за еврея. (кроме самих евреев). Слово “еврей” было ругательным, неприличным, срамным. Хуже него было слово “жид”.
  Так сложилось. И не в последнюю очередь благодаря самим евреям. (Помните, к примеру-“трамвай подъевреиваю”?)
  так вот, ИМХО, некое неприятие к евреям, оно имеет место в генетической памяти. Моя бабушка к примеру, ненавидела “западенцев-бандеровцев”, никогда не поясняла. Но люто, до дрожи ненавидела евреев. И если первое мне было понятно, совковая пропаганда свое дело делала.
  То с евреями было сложнее. Только недавно, вспоминая детские размытые образы, восстановил в памяти тихий неспешный разговор большой Родиной за столом, когда все съедено и почти все выпито. Когда идут песни и воспоминания. Вспоминали о Голодоморе. Как они говорили “Большой Голод”.
  Для меня, ребенка, в сладкой полудреме, те ужасные слова о тех ужасных вещах,( о которых сейчас знают все, поэтому не буду пересказывать) произносимых просто и буднично, как пересказ , ну скажем процесса приготовления варенья, они не доходили до центра осмысления. Сейчас же остатки моих волос встают дыбом.
  И да, они были коммунистами.Вся большая родня, они были потомственные учителя и врачи. Было ли это принятие неизбежности тех злодеяний в виде фатального стечения обстоятельств? Или “стокгольмский синдром”? Думаю это тема для умных мыслей умных людей.
  Но то что они ВСЕ не любили евреев, это факт. И позволю себе крамольную мысль. Нелюбовь к евреям, она конечно же исскуственно продуцированна. Комиссарами, продотрядами, заградотрядамиу голодающих сел.Петровскими, Косиорами, Кагановичами.И прививку от этой не любви пока еще никто не создал.
  PS Военным преступлениям, и преступлениям против человечности срока давности НЕТ. И что? Таки да или таки нет?

  • “Но читать не могу.Трудко. громоздко.Не цепляет внимания” (с)
   *****
   Нічого жахливого, ніякої трагедії тут нема!
   На колір і смак товариш не всяк.

   “Нелюбовь к евреям, она конечно же исскуственно продуцированна. Комиссарами, продотрядами, заградотрядамиу голодающих сел.Петровскими, Косиорами, Кагановичами” (с)
   *****
   З перерахованих Вами радянських діячів у плані етнічному:
   – Петровський – найшвидше, українець зі Слобожанщини (як варіант – або білорус, або росіянин);
   – Косіор – поляк;
   – Каганович – єврей.
   Прізвища Ви пишете у множині, маючи на увазі багатьох представників відповідних етносів. А тепер дивіться, що виходить: через жахливі діяння українців, поляків і євреїв (які у меншості) – стабільно ненавидять… саме євреїв!!! Які у меншості!.. Дивно, хіба ні?!
   😎
   А нічого дивного насправді! Бо Всемогутній обрав євреїв Своїм народом, а отже – саме євреї відповідають за таку кепську ситуацію, яка вилилися у три Голодомори, у війни, взаємну ненависть і т.ін. І саме з євреїв Всемогутній спитає найперше і найжорсткіше – бо Він обрав їх. А отже – зробив відповідальними за ситуацію. В т.ч. в СРСР і всіх союзних республіках. Отже, хотіли Ви того чи ні – але моє бачення того, що таке обраний народ, тільки підтвердили.

 11. Евгений О. | 12.10.2021 at 11:44 |

  Если совсем честно, то я глубочайшим образом разочарован, что, скажу мягко, не достаточно грамотные и не свидетельствующие о должной эрудиции и критическом отношении к печатному экстриму комментарии вызвали столь объёмную и эмоциональную …. беседу.
  Да, уважаемые дамы и господа, компропаганда имела одним из инструментов именно ксенофобию.
  Которая, на фоне завываний о братствах и единствах, исподволь внедрялась в сознание отех самых пересічних. Причем не одно поколение.
  Пора избавляться от этого балласта.
  Всем. И тем, кто по сию пору уверен в, то ли избранности, то ли супервредности, обладателей тех, или иных наборов генетических параметров.
  Есть куда более важные задачи.
  И одна из них та, что нам всем, кто хочет жить нормальной жизнью цивилизованного человека, необходимо осознать, что по соседству с нами находится почти сотня миллионов людей, глубочайшим образом искалеченных той самой комунобольшевицкой идеологией в ее современном воплощении. Там национальность, как таковая нивелирована абсолютно.
  А противоречия и раздоры внутри нашего сообщества есть одна из главных целей соседского руководства.
  Избавимся от реальной опасности, займёмся тщательной очисткой наших сараев.

  • Шановний пане Євгене! Скажу чесно, поклавши руку на серце: цього матеріалу я НЕ ПЛАНУВАВ. Бо у п’ятницю, 8 жовтня посилено готувався до поїздки в Коростень – а для інваліда І групи то є ціла експедиція, яку треба планувати і готувати не один день!..
   😎
   Як раптом на пошту падає один лист (цитую без вказання авторства):
   =====
   Вітаю, шановний Тимуре! Бачу свіжий коментар нашої Наталі, і хочу спитати Вас, Вашу думку про те, що там написано?
   =====
   І посилання на коментар шановної пані Наталії М…
   Щойно я все прочитав і накидав “пунктиром” стислого листа у відповідь – як падає вже прохання від самого Anti-Colorados’а. Але більш ґрунтовне: по-перше – винести цей камент пані Наталії М. у вигляді статті; по-друге – проаналізувати його й відповісти публічно; по-третє – робити так на майбутнє з іншими цікавими коменатями.
   А у мене при цьому – ще наплічник не зібраний + не дописана стаття “Метушня в трикутнику Карпмана”… А тут бери та й роби ще одну статтю!!! 😎
   Природно, я відклав її на період після повернення з Коростеня. А тут ще захотілося зробити фоторепортаж про неймовірно цікавий комплекс “Скеля”!.. 😎
   Отож повірте, вбивати цілий день на гігантський лонґрід у 5-ти частинах…
   Та що мені, зайнятися більш нема чим??? Звісно, є…
   Але ж є і подвійне прохання. В т.ч. дуже переконливе від самого Anti-Colorados’а. Та й пані Наталію М. я дуже поважаю – тоді як же не написати лонґрід?! І написавши його та опублікувавши, можу підтвердити: шановний Anti-Colorados був повністю правий, коли попрохав мене відкоментувати написане пані Наталією! 😎 Отож це треба було зробити. ТРЕБА, і край!.. 😎

 12. Смещааете акцент.
  Куча кудрявых юношей в кожанках и с маузерами на боку, заполонивших просторы бывшей московитской империи, имея вдохновителем Яшу Свердлова, а никак не Всемогущего Яхве, занимались отнюдь не продвижением идеи Вселенской любви к оному.
  Боги б с той унылой московией. Они и тут потоптались от всей своей горячей восточной души, и даже двух душ, если верить некоторым (сам читал на одном еврейском форуме)
  Украина, не побоюсь этого факта, САМАЯ толерантная, самая доброзичдивая страна с щирим народом. (Некоторые определения не терпят росийской трактовки и произношения).
  Евреи здесь обитали еще с незапамятных времен. Вспомним хотя бы “Жидовский квартал” древнего Киева.
  Наверное если бы им было плохо, они не оседали, не обзаводились недвижимостью и пр. Не создавали кибуцы (не знаю, можно ли применить это определение), общины.
  И даже в средние века, когда практически КАЖДАЯ стана цивилизованной европы раньше или позже изганяла евреев со своих территорий или максимально усложняла им жизнь. ддаже при восстаниях и войнах, евреям на наших землях практически ничего не угрожало, за редкими исключительными моментами, вина в коих суть на самих евреях.
  расширю
  Возможно байки, о случаях, когда евреи взимали пллату за возможность посетить церкви и приходы. Возможно нет.
  Точно не байки слава о с каребности и жадности держателей шинков и одновременно ростовщиков. Тогдашние наливайки и шивдкогроши…
  И уж точно байки, о том что казаки вырезали евреев. отчего память ныне живущих в скорби и печали пребывает.

  И вот, имея уже век 21. Век информации.
  Когда очень многое стало доступным для осознания и понимания.
  Мы, украинцы, как вполне себе гостеприимный народ. Понимающие и принимающие ценность любой культуры и любого народа. Но не забывающие обид и оскорблений, а особо ПРЕСТУПЛЕНИЙ против Украины и народа (любого живущего на наших землях).
  Мы не то что не услышали. не увидели, не прочувствовали, не получили НИ ОДНОГО извинения. Ни малейшего покаяния. Зиро.
  Если вы не поняли, посыл Наталии, евреи не признают НИ ОДНО свое преступление. С древних седых времен, когда они геноцидили своих соседей вплоть до домашнего скота, страшно гордясь этим до сих пор.
  Но при любой возможности, при малейшем намеке на явную а чаще мнимую несправедливость в свою сторону, поднимают оглушительный шум.
  Нет, красавчики, до сих пор эксплуатировать выродившихся в бошей германцев, респект и уважуха, правда. Пример , который достоен изучения и уважения.
  Они создали культ “Холокоста”, когда произносить сей факт без трагического придыхания не то что не комильфо, а на грани статьи за отрицание..
  Но простите, опять же ИМХО, это культ. по своей мозгодробительной особенности не сильно отличается от московитского “Победобесия”.
  Сумбурно, но мне кажется всегда, что я ясно веду мысль, что собеседник априори выше меня уровнем.
  А резюмируя, все же не удержусь.
  Наличие Коломойских, Фирташей, Суркисов. И вонь от проеврейского Квартала в кабинетах власти никак не способствует любви к богоизбранному народу мыслителей и поэтов.

  • “Сумбурно, но мне кажется всегда, что я ясно веду мысль, что собеседник априори выше меня уровнем” (с)
   *****
   Так, шановний, пишете Ви трохи сумбурно. А тому щоб нормально відповісти Вам – треба наваяти ще одну таку ж розлогу статтю, як і оця… На що я не маю ні натхнення, ані достатньої кількості часу 🙁

   “А резюмируя, все же не удержусь.
   Наличие Коломойских, Фирташей, Суркисов. И вонь от проеврейского Квартала в кабинетах власти никак не способствует любви к богоизбранному народу мыслителей и поэтов” (с)
   *****
   От резюме коротке та зрозуміле! І тут я з Вами повністю згоден: за все це ще прилетить “пред’ява” від Всемогутнього! І буде важко, і буде боляче, так 🙁

   • Евгений О. | 12.10.2021 at 14:29 |

    Мабуть шо так. Але, хай йому, згадуючи і багаторічних сусідів своїх, і вчителів справжніх та доброзичливих, та ц багатьох колег, що виїхали з мордоричної тодішньої держави, не бажжаю їм ані крихти поганого.
    Бо ж, коли чесно копнути в глибини будь якого народу, то при бажанні можна знайти там таких ублюдків, що ні один казкар не вигадає.
    То ж хай кара наздожене дійсних мерзотників, не щалежно від іх кольору шкіри, очей, волосся, чи форми вух. Тих, хто особисто робив негідні речі. Сам. Своєю власною волею і бажанням. Не залежно від того, як він це обгрунтовував.
    А ще тих, хто, права на те не маючи і безкарність свою відчуваючи, повчав мерзенності і ницості тих, хто шукав розуму. Бо ж не така велика провина виконавця, як того, хто його навчив і направив.
    Оце як раз є те , що, як мені здається, має нарешті бути усвідомлене людьми.

    • Андрій Дар | 12.10.2021 at 15:27 |

     Амінь.
     Щиро дякую Пану Тимуру за статтю.
     Щиро дякую Наталі за її щирість, і ДУЖЕ сподіваюся, що ця стаття-відповідь для неї зайде на найкраще.
     Всім добра, гуртуймося, єднаймося.

 13. Наталія М. | 12.10.2021 at 18:55 |

  Спасибо всем, кто меня критиковал и кто стал на мою сторону. Я никого не хотела обидеть. К еврееям отношусь нормально, как и к представителям других национальностей. И меня лучше всех в этом поняли и поддержали, пожалуй, комментатор STAX | 12 Жовтня, 2021 at 12:17 своей фразой: “Если вы не поняли, посыл Наталии, евреи не признают НИ ОДНО свое преступление”. И Андрей Модератор (часть 3).

  Только написала свои коменты пару дней назад, на которые отреагировали тут многие юзеры, как перешла на “Обозреватель”. А там пан Бродский стенает в своей статье о своих соплеменниках, убитых в “Бабином яру”. И опять о евреях и ни слова о других. Слушайте, уважаемые евреи, но это уже совсем не смешно. А кроме евреев в Вашем сознании есть кто-нибудь, кто ещё заслуживает вашего сочуствия?

  “У Торі написано: якщо ти допомагаєш людям мовчки, ти – велич гори. Досить піаритися на цій трагедії. Хочете дати грошей – дайте їх синагогам, а вони побудують правильний пам’ятник невинно вбитим євреям – нашим бабусям, дідусям, прадідам, маленьким діткам, які загинули тільки за те, що вони євреї”, – зазначив Бродський. https://news.obozrevatel.com/ukr/society/dosit-piaritisya-na-tragedii-babinogo-yaru-brodskij.htm
  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  По поводу неправильно написанной мной фамилии Зилельс вместо И.Зисельс. Да, ошиблась. Но я совершенно правильно написала, что ответственный за мониторинг антисемитизма у нас в Украине есть Иосиф Самойлович. Я знаю чем он занимается, что он говорит и это потому, что очень уважаю этого человека и наблюдаю за его деятельностью. Помните фразу Солженицына “Жить не по лжи”? Так, вот, этот человек всегда говорит правду, даже, если это кому-то не нравится.
  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  По поводу истоков немецкого фашизма нам говорят, что “виноват” во всём был, мол, Ницше и его теория о превосходстве Сверхчеловека. Но я как-то наткнулась на совершенно альтернативную точку зрения и была совершенно поражена. Некий историк, который изучал теорию гитлеризма, пришёл к выводу, что немцы в свою основу о сверхчеловеке взяли еврейский свод законов “Шулхан арух”. Так, с его лёгкой руки, я познакомилась с этим творчеством еврейского религиозного народа.

  Вот, нашла небольшой отрывок, но это не всё. Предлагаю вам, амигос, для обозрения и ознакомления. Только пристегнитесь ремнями к креслу: текст не для слабонервных. Ведь, об этом памятнике литературного творчества иудеи предпочитают молчать. Но, если мы решили говорить про всё, то давайте продолжим.

  „Когда у евреев силы больше, грешно оставить среди нас идолопоклонника“. (Гилькот акум, X, 7).

  „Справедливо умерщвлять отступника своими собственными руками“. (Талмуд, pes. f. 4, 2, Tos.).

  „Справедливейшего из безбожников лиши жизни“. (Талмуд, тракт. Aboda. s. (Абода Зара) 26, в, Tos (Тосефот), Soph (Соферим)).

  „Человека идиота (земного народа) дозволительно душить в праздник Очищения, приходящийся на субботу… Во время заклания еще нужно произносить моления, во время душения оных не полагается. Вообще, идиотов следует душить как животных“. (Песахим, 49, слова Рабби Eлиaзapа). „Дави ему горло, как зверю, который околевает не пикнув“. (Зогар, 11, 110а).

  „Если еврей, набегавшись в течение недели в разные места обманывать христиан, то в Шаббат они вместе сходятся и хвалясь друг пред другом, своими обманами, говорят: нужно гоям вынимать сердца из грудей и убивать даже лучших между ними’’. (Judenbalg, 5, 21; слова автора — раввина Брентца).

  “Повелено собственными руками умерщвлять изменников Израиля и отщепенцев (Minim) как Иисуса Назаретскаго и его последователей и ввергать их на дно пропасти„. (Jad. ch. hilch. Ab. s. cp. 10; слова раввина Маймонида).

  “Если еврей имеет власть, то он должен открыто убивать еретиков, в противном случай он это должен делать тайно„. (ArbaTur. Jore deach. 4, 158; f. 35, 5; — chosch. Ham. f. 138, 1, 2).

  Подробнее: http://asher.ru/library/religen/jews

  Я не нашла самый страшный раздел этого произведения, в котором восхваляется до небес жизнь евреев, а “жизнь гоев – это пыль под ногами евреев”; “гои приравниваются к скоту и с ними полагается обращаться, как со скотом” и многое другое. Собственно, вот этот раздел самый, на мой взгляд, античеловеческий, и был положен в основу понятий гитлеризма об арийской супернации, если верить этому историку. И евреи на своей шкуре испытали то, что они провозглашали в своих законах.

  И тут нет никакого антисемитизма. Я ничего не придумала. Если есть такой “Шулхан арух”, то почему о нём молчат евреи? Стыдно? Не хотят, чтобы о них знали больше? Даже электронную версию порезали, подчистили. Но я опять таки хочу добавить то, как я это понимаю. На мой взгляд, не во всех синагогах это изучают, хотя, как мы видим, то по каждому вышенаписанному пункту высказывались высшие религиозные иудейские лица – реббе. Есть такое наиболее агрессивное, иудейское, религиозное крыло – хаббад. Там, скорее всего, это изучают. Но это моё мнение.

  А вообще, амигос, если вы найдёте полный текст “Шулхан аруха”, то после прочтения вы будете
  в полной прострации. Агрессия, хитрость, обман, убийства – всё приветствуется, если ты нееврей, гой.

  И хочу спросить, у кого из народов есть/был подобный свод законов? И чему учат подобные законы, как не разжиганию ненависти к другим народам? Но обвиняют во всех грехах другие народы, а про себя – молчок. Это некорректно. Я только призываю к честности потому, что для меня этот сайт – образец чести, честности и справедливости. Будем честными, прежде всего, перед самими собой, и будем признавать свои ошибки. Это касается всех.
  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  По поводу списков, ответственных за голодомор в Украине (из Вики):
  Олександр Фельдман, голова і організатор російськомовної правозахисної організації «Український Єврейський Комітет», висловив думку що публікація таких списків є упередженою спробою завуалювати дійсних винуватців Голодомору[6]. Одночасно з вказаними неточностями УЄК відзначив в опублікованому документі і те, що там не вказані, на його думку «дійсні винуватці Голодомору — Петровський, голова президії Верховної Ради УРСР; Чубар, голова Раднаркому УРСР; Приходько, генеральний прокурор УРСР; Скрипник та інші».

  З заяви УЄК[6]:

  « Український єврейський комітет заявляє, що опублікований нещодавно Службою безпеки України на підставі її архівних матеріалів перший «Список партійних і радянських керівників, керівних співробітників ОГПУ і ГПУ УРСР, а також документів, які стали організаційно-правовою підставою для проведення в Україні політики Голодомору-Геноциду і репресій», фактично покладає етнічну відповідальність за трагедію Голодомору на євреїв і латишів. «
  Український єврейський комітет відзначив важливість роботи СБУ, що проводилася, і закликав керівників цього відомства «ретельніше і відповідально підходити до складання і публікації таких серйозних документів».

  Представник СБУ Сергій Кокін в інтерв’ю Бі-Бі-Сі назвав закиди Українського єврейського комітету щодо етнічної упередженості Служби безпеки безпідставними[7][8]. Сергій Кокін каже, що СБУ подало документи в такому вигляді, в якому вони зберігалися в архівах[7]:

  « Ми виходили з тих документів, які є в архіві Служби Безпеки України. Там дуже багато чекістів. Серед керівників дуже багато було людей тієї національності, про яку зараз іде мова. І тут немає необ’єктивності. Це так було. Особливо це було характерно для центрального апарату тодішніх органів державної безпеки. Оскільки ж ці люди фігурують у цих документах, тому вони й потрапили до списку. Якби в наших документах фігурував би в такій якості Григорій Іванович Петровський, то він би також був би у цьому списку. Але чого немає того немає в наших документах.
  Отсюда: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2_%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%83

  П.С. Вроде бы я ответила на все претензии, которые были выдвинуты против меня и объяснила, как
  я понимаю “закон против антисемитизма” и вообще, антисемитизм, в котором меня тут некоторые обвинили. Интересно, что вы скажете теперь, после всего прочитанного? И ещё раз хочу добавить: в каждой нации есть хорошие и плохие, порядочные и нет и т.д. Не надо зацикливаться только на своей национальности (это я к евреям), а видеть, понимать и уважать другие народы тоже.

  • 1. Щодо статті Бродського на “Обозревателе”.
   Знов-таки запитання: кому Ви більше довіряєте?! Бродському чи Зісельсу??? Бо доки Бродський понаписував усе процитоване Вами, Зісельс разом з однодумцями продовжує наполегливі намагання просунути проект меморіалізації пам’яті Бабиного Яру, розроблений українськими науковцями-істориками під егідою Інституті історії України НАНУ та Інституту Національної пам’яті.
   Особисто я більше довіряю Зісельсу і підтримую його намагання, як можу. Просто писати про це весь час на “ЛО”… якось не дуже коректно.

   2. Про Шулхан Арух.
   Коментувати наведені Вами цитати не стану – бо в тому нема жодного сенсу. Я не знаю, що це: справді цитати з Шулхан Арух чи ні?! Цієї книги у мене нема. Звідки взяті цитати, наведені за Вашим посиланням – я не знаю. Хто це перекладав – не знаю також. Якість перекладу оцінити не можу… Тоді що коментувати?! ЩО???
   😎 😎 😎

   Зверніть увагу також на те, що наведені Вами цитати взяті не з Шулхан Арух, а з інших джерел: наприклад, з Талмуду, з кабалістичної Книги Зогар та ін. Але при цьому сказано, що цитується Шулхан Арух!!! Як це розуміти?!
   😎 😎 😎
   А оці “слова Рабби Eлиaзapа”, “слова автора — раввина Брентца”, “слова раввина Маймонида” – це що за джерело таке?!
   😎 😎 😎

   Тоді давайте розберемося, що таке Шулхан Арух.
   https://uk.wikipedia.org/wiki/Шулхан-Арух
   =====
   Шульхан-Арух (івр. שֻׁלְחָן עָרוּךְ‎, «накритий стіл») — юдейський довідник правил і ритуалів доступний для звичайних юдеїв. Містить правила богослужіння, проведення свят, дотримання ритуалів санітарно-гігієнічного характеру, а також галахічні приписи, що регулюють сфери сімейного та громадянського права.
   =====
   Далі можна дізнатися, що:
   – Шулхан Арух був складений в XVI ст. ребе Йосефом Каро за сефардськими законами;
   – євреї-ашкеназі зазвичай слідують коментарям до Шулхан Арух від краківського рабина XVI ст. Моше Ісерлеса, які відзначають, де сефардські та ашкеназькі приписи відрізняються;
   – у 1864 році (ХІХ ст.) Шломо Ганцфрид видав для російськомовних євреїв скорочений переклад Шулхан Арух.
   😎 😎 😎
   Отже, автор Шулхан Арух – ребе Йосеф Каро; автор ашкеназьких коментарів – ребе Моше Ісерлес; автор скороченого видання для російськомовних євреїв – Шломо Ганцфрид. Тоді при чім тут Раббі Еліазар, ребе Брентц, ребе Маймонід?! Яким чином вони опинилися серед авторів Шулхан Арух???
   😎 😎 😎
   Підкреслю також, що якогось єдиного довідника Шулхан Арух не існує. Вже на стадії вибору оригіналу виникають питання: це сефардський довідник чи ашкеназький?.. а якщо ашкеназький – то скорочений для російськомовних євреїв чи повний?..
   І це лише проблеми джерела!..
   😎 😎 😎

   А далі починаються проблеми з перекладами. В Середньовіччі існувала заборона на перекладання Талмуду й інших єврейських релігійних праць мовами інших народів. Чому?!
   Бо з євреїв вистачить проблем, створених перекладами Тори (П’ятикнижжя Мойсея) і ТаНаХу (Старого Заповіту) давньогрецькою й латиною. А також іншими мовами.
   Вам це нецікаво, але у мене вдома є три видання Біблії:
   – український переклад Івана Огієнка;
   – російський синодальний переклад;
   – Женевська Біблія російською мовою.
   Є також два видання Тори:
   – класичне (видавництво Шамір) з паралельним російським перекладом;
   – Тора з Гафтарою видавництва Гешарім.
   Отже, я мав змогу порівняти 5 перекладів П’ятикнижжя Мойсея (з них 4 російською мовою та 1 українською) з давньоєврейським текстом. І якщо давньоєврейський текст в обох виданнях Тори однаковий, то всі переклади так чи інакше відрізняються. Особливо разючі відмінності я надибав між російським синодальним перекладом та українським перекладом Огієнка. У мене навіть закралися підозри, що творці російського синодального перекладу Біблії в окремих місцях навмисно заплутували своїх вірян…
   І це проблеми, що виникають з усім відомою Біблією!..
   Уявіть тепер, які проблеми можуть виникнути зі значно менш відомим Шулхан Арух!..
   😎 😎 😎

   Зважаючи на зазначену вище середньовічну заборону на переклад Талмуду й інших єврейських релігійних текстів, їх перекладали… невідомо хто і невідомо як! Найчастіше, перекладачами були вихрести – етнічні євреї, які приймали хрещення з різних міркувань, нерідко кар’єрних. Ці люди, знаючи як давньоєврейську та арамейську, так і мови розсіяння (їдіш та ладіно), робили те, що зараз назвали б самопальними перекладами. При цьому бажаючи вислужитися перед новими братами-християнами, вони подеколи вставляли у свої “самопали” цілі неіснуючі в оригіналі фрагменти текстів, що представляли “впертих юдеїв”, які не бажають приймати віру Христову, в максимально невигідному світлі. Це нерідко завершувалося гоніннями юдеїв. Після чого вчинялися розбори текстів, які спровокували гоніння. Самопальні переклади піддавалися експертизі, часто-густо викривалися як недостовірні… Але було надто пізно: зерна недовіри, кинуті в маси, приносили свої сходи.

   Отака проблема, шановна пані Наталіє!
   А тому прошу мене зрозуміти – але коментувати процитовані Вами тексти я, з окреслених міркувань, не стану. Категорично.
   😎 😎 😎
   Бо я справді не знаю, що то за тексти, звідки вони взялися і хто їх перекладав. Це можуть бути якісні переклади з якогось із варіантів Шулхан Арух. А можуть бути недостовірні самопальні переклади, навмисно викривлені переклади або загалом чиїсь бурхливі фантазії. Може бути довільний набір цитат, повисмикуваних невідомо звідки і виданих за Шулхан Арух. Це може бути що завгодно! А тому коментувати це нема жодного сенсу. Прошу зрозуміти мене вірно.

   • Вовк | 13.10.2021 at 08:01 |

    одне питаннячко, можна – приватно:
    чим сефарди відрізняються від ашкеназі?
    до речі, український переклад Івана Огієнка вважаю найбільш вдалим. для себе 😉 та й для ведення диспутів з християнами. Відчувається, що Іван був глибоко в темі, і переклади робив не з грецької, латини чи російської, а з оригіналів…
    До речі, “нє мєчіте бісєр пєрєд свіньямі” в Огієнка просто ВІДСУТНІЙ…

    • Можна приватно, а можна й публічно.

     ***
     Ашкеназі – назва одного з двох найчисельніших єврейських субетносів. Євреї-ашкеназі є нащадками вихідців із середньовічної Німеччини та низки східноєвропейських країн. Субетнос сформувався на європейських теренах після руйнування Західної Римської імперії: паралельно з формуванням західноєвропейських держав у V-X століттях, там же формувалися й різнокаліберні єврейські громади. Вже на початку ХІ-ХІІ століть ашкеназами називали себе євреї Західної і Центральної Європи, передусім Німеччини та Франції.
     В побуті ашкеназі користувалися такою мовою розсіяння, як їдиш (їдіш), також відомої як “маме-лошн” (“мамина мова”) – одним з діалектів середньовічної німецької мови, трансформованої за законами мови давньоєврейської (івриту). Такий собі “івритський суржик німецької мови”.

     ***
     Сефарди – назва ще одного з найчисельніших єврейських субетносів. Субетнос сформувався на Піренейському півострові та у Північній Африці після міграцій юдеїв у Римській імперії, а згодом – в арабському Халіфаті.
     На побутовому рівні сефарди користувалися мовою ладіно, що належить до іберо-романської підгрупи романських мов. Ладіно фактично є продовженням ранньо-єврейсько-кастильського діалекту, що включив в себе носіїв і риси інших єврейських іберо-романських діалектів. Ладіно використовує власну систему орфографії.

     ***
     Існують також інші субетноси, етнографічні й етнолінгвістичні групи євреїв – наприклад, гірські євреї, бухарські євреї, марокканські євреї та ін. Але всі вони значно менш чисельні, ніж ашкеназі й сефарди.
     Зокрема, Ваш покірний слуга, пане Вовче, належить до субетносу ашкеназів.

  • P.S. Спробував перевірити бодай одну цитату з наведеного Вами переліку. А саме – цитату з Книги Зогар, яку можна почитати онлайн.
   Отже, цитую те, що Ви передрукували зі знайденого Вами сайту:
   =====
   „Дави ему горло, как зверю, который околевает не пикнув“. (Зогар, 11, 110а).
   =====

   А тепер процитую Книгу Зогар в російському перекладі Міхаеля Лайтмана, який я знайшов у мережі:
   https://libking.ru/books/sci-/sci-religion/70146-mihael-laytman-kniga-zoar.html#book
   =====
   11. И снизошли миры до действительности этого мира, т.е. до места, где существует в нашем мире наличие тела и души, а также время порчи и исправления, ведь тело, как желание самонасладиться, исходит из своего корня в замысле творения и, проходя путь системы нечистых миров, остается под властью этой системы до 13 лет, и это время порчи.
   =====
   110. А иногда эти праведники показываются как люди, чтобы делать чудеса, как высшие ангелы, как мы только видели сияние высшего света, но не удостоились увидеть и узнать больших тайн мудрости.
   =====

   Що означає “11, 110а”?! Ризикну припустити, що це “розділ 11, вірш 110а”. Однак у Книзі Зогар немає глав. Там лише надруковані вірші суцільним текстом, без розділів. З коментарями Лайтмана – які я опустив: бо нас цікавить текст Книги Зогар, а не коментарі сучасного кабаліста…
   😎 😎 😎
   Ну, а текст з Вашої цитати і текст з Книги Зогар (вірші 11 та 110) можете порівняти й самі зробити висновок щодо їхньої ідентичності.
   😎 😎 😎
   Сподіваюсь, тепер Ви розумієте, чому я навіть не беруся коментувати те, що Ви передрукували зі знайденого Вами сайту?!

 14. Наталія М. | 12.10.2021 at 19:09 |

  Для пана Тимура, якого я щиро поважаю, хочу написати, як я Вас бачу:
  Ви дійсно віруюча людина, це я зрозуміла з нашого власного листування. Ви чесна і порядна людина, яка намагалась допомогти деяким людям і багато хто отримав Вашу допомогу. Більше нічого не хочу писати тому, що власно для мене цього достатньо, як для маркера “хороша людина”.

  • Дякую, шановна! Вас би я міг охарактеризувати як щиру українку, яка опинилася в непростій ситуації разом з однодумцями та з Україною в цілому. Ми на одному боці барикади. В цій непростій ситуації “шукати внутрішнього ворога” та/або “бити своїх, щоб чужі боялися” – це останнє паскудство. Тут можна лише критикувати, зберігаючи голову – холодною, а руки – чистими.
   🙁
   Оформити Ваш коментар у вигляді окремої статті та, у свою чергу, прокоментувати ситуацію мене попросили декілька людей. У т.ч. шановний Anti-Colorados. Він є засновником “Лінії Оборони”, й відмовити йому я не міг. Отож і зробив докладний всебічний аналіз Вашого коментаря, намагаючись бути максимально виваженим і конструктивним. Сподіваюсь, Вас я не образив і не зачепив за живе…

 15. Наталія М. | 12.10.2021 at 19:31 |

  Ще хочу додати для пана Тимура:
  @ Зважаючи на твердження пані Наталії М.: «…я не верю ни библии (это сборник мифов…)», — читати її ж слова про сочевичну юшку ну дуже весело! Адже про цю страву, як і про продаж перворідства за хліб і сочевичне вариво, розповідає гл.25 Книги Буття. Якщо шановна Наталія М. не вірить «збірці міфів», як вона називає Біблію — то, мабуть, не варто вести мову про продаж деякими українцями власної країни «за чечевичную похлёбку».@

  Шановний пане Тимуре, хочу Вам нагадати, що “чечевичная похлёбка” або “сочевична юшка” – це загально відомий факт, який використується не обов’язково віруючими, а і широким загалом, і означає лише зраду. Взагалі то деякі цітати з біблії дуже поширені.

  • Шановна пані Наталіє! От Ви пишете: “…що “чечевичная похлёбка” або “сочевична юшка” – це загально відомий факт, який використується не обов’язково віруючими, а і широким загалом, і означає лише зраду” (с)
   Це з Вашої точки зору. Насправді ж, якщо подивитися з точки зору юдея-вірянина, то сочевична юшка – це предмет, про який пересічні люди НЕ ЗНАЮТЬ ПРАКТИЧНО НІЧОГО, але разом з тим вживають це словосполучення на свій власний розсуд. Надаючи йому такі значення, яких в оригіналі нема від слова зовсім. Тому-то читати Ваші слова мені було весело. 🙂 Про сочевичну юшку міг би прочитати Вам цілу лекцію. Бо саме цей фрагмент наочно демонструє, наскільки уважно треба читати Біблію. Але оскільки ця книга не становить для Вас найменшого інтересу – утримаюсь від цього. 😎

 16. Док | 12.10.2021 at 19:38 |

  З євреями пов’язані все моє дитинство та юність, що не дивно для людини, яка народилась і виросла в Одесі. Євреями були мої сусіди, друзі і вороги, мої перші вчителі. До якогось віку я навіть не розумів, що ми всі відносимось до різних етносів. Я звик не звертати уваги на етнічне походження людей. Така ж сама ситуація з багатьма українцями. Тому, твердження, що Зеленський поганий, тому що він єврей, є антисемітським. І обговорювати тут особливо нема чого

 17. Наталія М. | 12.10.2021 at 20:34 |

  Спасибо ещё раз абсолютно всем корреспондентам, которые приняли участие в нашей беседе, не взирая на ту оценку, которую мне тут дали. Я просто хочу свободы и не бояться произносить слово “еврей”, тем более, что тут ничего нет страшного. Еврей, украинец, татарин.. это всё только названия национальностей. Как у Шекспира: “Назови розу по-другому, от этого она не перестанет быть розой. Всё также будет благоухать и …” А люди есть люди, разные…. Главное – это суть человека.

  • Евгений О. | 12.10.2021 at 22:02 |

   Вы проделали вне сомнений громадную работу, изучая эти писания. Отлично понимаю Ваши впечатления от прочитанного.
   В свое время, в самом начале той самой гласности с перестройкой мне попались три тома с библейскими текстами и комментариями богословов. Комментарии занимали втрое больше места, чем сами тексты. Посему их читать перестал после второго.
   Много нашел похожего на то, что поразило Вас. С тех пор прекратил поиски подобного. Дабы посвятить свое время более продуктивной деятельности. А главное- уменьшить до возможного минимума негативное в жизни.
   Потому как уже имел “удовольствие” познакомиться с вполне людоедскими “творениями” “вечно живого” и его рьяных последователей.
   Да, есть в мире такие манускрипты, от прочтения которых и тошнит и дрожь берет и ненависть бурлит. Но это тексты. Всего лишь. И какие бы слова в них не были написаны, мол это норма жизни народа такого-то, это только тексты.
   И относиться к ним следует как к текстам, написанным с некой целью. Конкретными персонажами. С конкретными тараканами, пауками, или червяками в голове.
   Мы привыкли слишком много внимания уделять литературе. Привыкли искать там какие-то истины и путеводное нечто.
   И восторгаясь Достоевским или Гаршиным, читатель может и не знать диагноза автора. А зря.
   Вождь ублюдков с погонялом Ленин в свое время сказал, что-то вроде того, что из всех средств тогдашнего информирования масс для них важнейшим есть кино.
   А все потому, что читать могло лишь мизерное количество из всего населения той империи. И мышки, бегающие по простыне для неграмотного поселянина были магией и чудом. А чудеса господни то были аргументы поповские.
   В далекие средние века библейские тексты имели право читать исключительно служители церкви. За библию, найденную у простолюдина в некоторых странах тогда фрубили головы. Ведь простолюдинам положено было в церквях внимать пооповедям и не раскрывать рот. А уж тем более с вопросами….
   Сегодня во всех странах и народах имеются инструкции и наставления, которые предназначены исключительно для специально отобранных, обученных и тренированных людей. Людей, чья профессия есть выполнять специальные, очень специальные и невообразимо специальные миссии.
   Ознакомившийся с ними не тот человек может и умом тронуться.
   Так и с теми, что Вы приводили в пример. Как по мне, так они, как и пресловутая “Моя борьба” Адольфа Алоизыча Гитлера, стаали практически общедоступными по весьма прискорбному чьему-то недосмотру.
   И, как совершенно очевидно, пользы от такой открытости и свободы информации для всех аж никакой. Чего не скажешь о вреде.
   Извините за многословие.
   Со всем уважением.

   • “Вождь ублюдков с погонялом Ленин в свое время сказал, что-то вроде того, что из всех средств тогдашнего информирования масс для них важнейшим есть кино” (с)
    *****
    Ой, шановний!!! Ой, не знаєте Ви творів В.І Ульянова-Леніна!.. Алже він писав, що найважливішими з-поміж усіх видів мистецтва для більшовиків є “кіно і ЦИРК”. Розумієте тепер, наскільки прозорливим був вождь світового пролетаріату, зважаючи на те, хто зараз стоїть на чолі України?!

 18. Наталія М. | 12.10.2021 at 20:39 |

  Тимур | 12 Жовтня, 2021 at 20:19 | Відповіcти
  Продати своє первородство за сочевидну юшку хіба це не зрада відносно себе?
  Я так бачу цей приклад з біблії відносно зрадників, які засіли у ВР.

  • Вовк | 13.10.2021 at 08:10 |

   як на мене, це одвічне питання протистояння Тваринного з Духовним, в іудейському трактуванні. Зрада відносно ЯКОГО я? Тваринного-тіла чи Духовного,Божественного-Душі?
   такий собі ОСОБИСТНІСТНИЙ вибір…
   плюс ілюстрація “мишебратья”, нє, нічого не нагадує? 😉
   P.S. Цікаво з вами, глиці-ялиці!

   • Браво, пане Вовче, браво!!! Ваше трактування дуже глибоке (як для короткого визначення) і напрочуд точне.
    🙂 🙂 🙂
    В єврейській традиції, Ейсав (в християнському прочитанні – Ісав) є кривавим злочинцем, якому плювати на предків, на традиції, на повагу і на все духовне. В тому числі на перворідство, яке давало найстаршому синові певні привілеї. Він завалився додому з “великої дороги”, де вбивав і грабував подорожніх. І тут побачив поминальну страву, приготовану молодшим братом Яковом для пристаркуватого батька Іцхака (в християнському прочитанні – Ісаака). І влаштував мало не істерику, аби лише поминальну сочевичну юшку віддали йому…
    🙁 🙁 🙁
    Щоб краще зрозуміти всю ницість поведінки Ейсава, перелицьовую притчу на український манер. Уявіть українську родину з тата, мами і молодшого сина, які готуються до Святвечора. Як раптом додому завалюється старший син – бандит і розбишака, який від дверей волає: “А чого б тут попоїсти?! О-о-о, тут є борщ, вареники, кутя, узварчик… Хочу, хочу, все це хочу!!! Дайте мені це з’їсти, бо я вмираю від голоду – аж ходити не можу!!!” – і його не обходить, що все це ритуальні страви, приготовані на сімейну вечерю…
    🙁 🙁 🙁
    Уявили?! Приблизно так само поводився й Ейсав. На той час батько сімейства – Іцхак перебував у жалобі (тому-то для нього і приготували ритуальну сочевичну юшку), а тому не міг поставити на місце покидька. Натомість молодший брат Яков знайшов інший вихід, сказавши: “Продай мені своє перворідство за миску цієї сочевичної юшки, якщо вже на те пішло”. Себто, якщо Ейсаву наплювати на пристаркуватого батька і на традиції – Яков запропонував переуступити перворідство, з усіма привілеями, йому. Що Ейсав з радістю і зробив. А з’ївши сочевичну юшку – негайно пішов з дому у своїх справах. Хоча щойно стверджував, що мало не помирає від голоду і втоми…
    🙁 🙁 🙁
    Ось Вам розшифровка цієї притчі з єврейської точки зору. Зачіпки, які дозволяють зробити саме таку реконструкцію, в біблійному тексті є. Просто їх треба помітити, а для цього потрібно знання традицій, уважність і відчуття логіки.

 19. Наталія М. | 12.10.2021 at 20:40 |

  сорри “сочевиЧна”

 20. Стільки тексту, не менше – коментів. Але Відповідь на питання, навіщо вони протягли цей, ніби безглуздий, закон тут все-таки прозвучала. Лаконічно прозвучала в чийомусь коменті. Для того, щоб мати ще один аркушик паперу задля прикрити власні дупи. Доречі, якщо комусь потраплали в руки книги Г.Клімова, то він описував схожі випадки -можна буде голосно репетувати “Наших б’ють”.

 21. Евгений О. | 12.10.2021 at 23:08 |

  Хе, а про цирк нам на політекономії, історії капесесеі науккомунізмі, , такі сякі, не говорили! Бач, і там брехали…
  Але самклас було те, що для вивчення директивно було встановлено твори отого виключно останнього видання. Здається тоді четвертого.
  Відповідно відредагованого до поточного моменту…

  • Вовк | 13.10.2021 at 08:15 |

   угу…
   як і релігія – опіум ДЛЯ народу, а не те, що казали на істкапі чи м-лХВілосоХВії…

 22. Dr.Roma | 13.10.2021 at 06:04 |

  Щиро дякую, пане Тимуре, за ваші коментарі! І я щиро сподіваюся, що це не було марним. Що пані Наталя насправді чує і розуміє вас. Хоча, коли я читаю дискусію тут, я розумію, що для деяких учасників дискусії ще є довгий інтелектуальний шлях від антисемтизму Російської імперії до цивілізації. Довгий і кам’янистий шлях

 23. Наталія М. | 13.10.2021 at 08:46 |

  Тимур | 12 Жовтня, 2021 at 22:23 | Відповіcти
  @ Щодо статті Бродського на “Обозревателе”.
  Знов-таки запитання: кому Ви більше довіряєте?! Бродському чи Зісельсу??? Бо доки Бродський понаписував усе процитоване Вами, Зісельс разом з однодумцями продовжує наполегливі намагання просунути проект меморіалізації пам’яті Бабиного Яру, розроблений українськими науковцями-істориками під егідою Інституті історії України НАНУ та Інституту Національної пам’яті.
  Особисто я більше довіряю Зісельсу і підтримую його намагання, як можу. Просто писати про це весь час на “ЛО”… якось не дуже коректно. @

  Звичайно, я на всі 100% вірю і довіряю шановному пану І.Зісельсу. І так само підтримую його боротьбу за справжній пам’ятник “Бабиному яру”, а не за той позор, який встановили за гроші расейських мильонерів. І коли Ви попросили тут на сайті підписати петицію на захист “бабиного яру” від маніпуляцій з отой інсталяцієй від товстосумів з Мордору, під якою поставив свій підпис сам Зісельс, то я без вагань підписала її за себе і за свого чоловіка, бо дуже довіряю цієї людині. І буду це робити на подальше. Бо для мене І.Зісельс – це “бренд” дуже порядноі і чесноі людини.

  • “І коли Ви попросили тут на сайті підписати петицію на захист “бабиного яру” від маніпуляцій з отой інсталяцієй від товстосумів з Мордору, під якою поставив свій підпис сам Зісельс, то я без вагань підписала її за себе і за свого чоловіка” (с)
   *****
   Користуючись нагодою, красно дякую за підтримку, шановна! Це дуже важливо!

 24. Добавление к написанному в свете новостей сегодняшних.
  Скандал в Германии: неонациста похоронили в еврейской могиле https://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2021/10/13/7128963/
  Офицер Берлина по антисемитизму Самуэль Зальцборн во вторник подал заявление о возбуждении уголовного дела… Офицер, Карл. По антисемитизму.!! Кар…Самюель.
  Ждем офицера по антисемитизму Киева.
  ………………….
  “Евреев все же не люблю” почти корнет Азаров из Гусарской баллады.(С)

 25. И не удержался. Прет черт возьми из меня пещерный антисемитизм..
  Как то где то у кого то читал, что евреи не любят честной дискуссии.Они уводят тему в .. как там, в пар, в свисток. Делая акценты на мелочах, но никак не сути разговора.
  Я это вспомнил, уже перечитав ответы пана Литовченко Наталье М
  Милая пани спрашивает , как возможны нечеловеческие, живодерские постулаты в еврейских писаниях. А пан Литовченко тратит уйму своего драгоценного времени на пережевывание вопроса первоисточника. Дескать, а не там это написано, а ихтамнет, а вы докажите а вы покажите.
  Вам не усидеть на двух стульях. Или вы едите сало, или кошерную мацу.

  • Перепрошую, але пані Наталія М. не навела ніяких “нечеловеческих, живодерских постулатов”, що нібито містяться в єврейських писаннях. Вона лише виклала низку висловлювань, взятих невідомо звідки і названих “нечеловеческими, живодерскими постулатами в еврейских писаниях”. Звідки всі ці “постулати” взялися, я не знаю. Тому предмету для коментаря тут просто немає. Можете думати про це, що хочете.

  • P.S. Навесні я спеціально підготував для “Лінії Оборони” розлогу публікацію – “Абетку бойової пропаганди”:
   https://defence-line.org/abetka-bojovo%d1%97-propagandi/
   На превеликий жаль, шановна пані Наталія упіймалася на середньовічну “бойову пропаганду”, що виставляла юдеїв кровожерами і покидьками. Повірити тому списку “нечеловеческих, живодерских постулатов” – це все одно, що повірити російському фейку про “распятого укропами мальчика в трусиках”. Що можна довести тим, хто повірив у “распятого мальчика”?! Те саме, що й тим, хто увірував у наведений пані Наталією перелік нібито “цитат”!

   • Андрій Дар | 13.10.2021 at 11:18 |

    Так, Тимуре.
    Якщо написане (та ще невідомо кимось) входить в протиріччя тому, що ти бачиш власними очима – вір своїм очам.
    Я бачив завжди і бачу зараз – що евреї, яких я знав і знаю, є хорошими людьми. Моя вибірка досить широка, щоб стверджувати: все, що їм приписують як нації – брехня. В тому числі – брехня Середньовіччя.
    А євреї не як окремі люди, а як народ у цілому – заслуговують ще більної поваги: зробити власними руками сад у пустелі, і захистити його від ненависників і руйнівників – це вартує великої поваги. Це зразок для нас, українців – як любити себе, свій народ, свою країну, як її розбудовувати і захищати.
    Я дякую особисто Пані Наталі та Пану Тимуру, та іншим участникам дискусії, вона була дуже корисною, в тому числі й для мене.
    Щасти нам всім.

 26. canada | 13.10.2021 at 14:01 |

  Тема складна, потребує не тільки емоцій, власного досвіду, але перш за все знань з історії нашої ЮДЕЙО – ХРИСТИЯНСЬКОЇ цивілізації, якою вона ще лишається і поки що тримається під тиском ісламу. І серце західної цивілізації не в айфонах,айпедах, теслах, а в заповідях Старого і Нового заповіту. Як би це не не подобалось всім, хто пишається своїм атеїзмом, агностицизмом, тощо.
  Євреї додають в мацу кров дітей, а ще й обрізану крайню плоть, вживають кров немовлят, сам бачив, чув, і т.і…..
  Що отримали в результаті обміну думками? Як на мене-шкода пана Тимура, просвітництво завжди нелегка робота, а тут жанр не передбачає її як таку, а пані Наталі(з повагою і шанобливо)-тщательнєє, фільтруйте так само, як фільтруєте усілякі фейки з розширенням ru.

 27. Vitalii | 13.10.2021 at 18:10 |

  хорошо написал пан литовченко. дяка и тода раба. почти со всем согласен и поддерживаю и с моей еврейской и с моей украинской стороні.

 28. Каждый прав с позиции своего багажа, который несет за спиной и позиции собственной личности, которой себя считает.Всегда удивлял тезис единства и борьбы противоположностей.

 29. Да, да , поважаю и в таком духе.
  И я знаю многих евреев, и даже друзья были детства. Детства, потом они становятся ..да кем угодно, письменниками, коммерсантами..
  Я знал Беню, хоть он учился не в моей школе.
  Я учился с Вадиком Ермолаевым и ходил на шахматы со Стасиком Виленским.
  Они все были очаровашки. ну ладно. Просто прикольные и неплохие пацаны.
  Но есть одно но.
  Вы все уводите суть дискуссии в сторону.
  Евреи молодцы. Таки да.
  У них нужно брать пример? Еще такее да.
  Но я не хочу , не могу просто забыть о тех кудрявых юношах в тужурках , что убивали моих предков лишь за то что у них была лошадь и корова с теленком.
  Которые командовали продотрядами, увозивших посевное зерно и вытрясывающих картофельные очистки из мусорного ведра,.
  Которые командовали заградотрядами, не выпускавших из голодающего села никого.
  Когда копали могилы еще живым детям. сидящим рядышком.
  Хоть один еврей за это попросил покаяния?
  А это были комиссары евреи с подчиненными красноармейцами из числа мордвы и бурятов.
  Я должен с придыханием трагирчески шептать о Холокосте и Бабином Яру? Ну нах.
  Сперва вы, богоизбранные, хоть слово скажите о своей вине.

  Ни одни из моих знакомых евреев, даже с кем я близео водил отношения, НИ ОДИН не сказал мне даже слова сочуствия.
  Зато ВСЕ. радостно оживлялись при слове “Холокост”. Оно и понятно. 20 баксов есть 20 баксов. Даже на крови своего народа.

 30. И последнее, правда.
  Двое из трех в этой теме упомянули о своем уважении, хорошем отношении к евреям и бла бла бла.
  Я не люблю вишен. С детсва. не люблю семечки. ну вот просто не люблю.
  Я не обязан любить евреев. если только они не женского пола , таких я любил.
  И рассыпаться в комплеманах и мести по полу задом в их отношении, довольнолицемерно.

 31. Алексей Ш | 15.10.2021 at 18:48 |

  Да… А тема-то горячая.
  Повторю здесь свой комментарий.
  https://defence-line.org/2021/10/odin-kament-i-chotiri-p-s-moya-dumka-1/#comment-377598

Comments are closed.