Тонкости игры в экспансию (Часть 2)

Военная доктрина Японии предполагала использование сил самообороны, которые даже армией не решились назвать, исключительно для отражения нападения на свою территорию. В ней особо подчеркивалось, что Япония не станет использовать собственные войска за пределами своей территории. Но по мере милитаризации Китая, чей флот уже начал угрожать японским островам а также бурному развитию ракетно-ядерных технологий КНДР, Токио пересмотрел свою концепцию обороны и впервые указал на то, что японские военные теперь могут принимать участие в учениях и даже боевых действиях вне территории Японии. 

Хотя при этом не было никакой персонализации, в плане  наименования угрозы или места, где они могут быть применены. То есть, обтекаемость формулировок все же осталась, несмотря на то, что в военных доктринах обычно имеется целый раздел, в котором перечислены угрозы, которые могут стать причиной для применения своих войск. Так что до последнего времени это изменение концепции все же нельзя было назвать именно военной доктриной.

Но Япония может себе позволить любые формулировки в данной сфере, потому что ей есть чем их подкрепить. Являя собой одну из ведущих экономик мира и будучи одним из глобальных технологических лидеров, Япония способна производить любую номенклатуру военной продукции, начиная от стрелкового оружия и заканчивая ядерным, включая как сами боеголовки, так и средства их доставки. Кроме того, Япония имеет мощный научный потенциал такого уровня, что позволила себе создать работающий прототип истребителя пятого поколения, как демонстратор технологий.

Просто вдумаемся, РФ и Китай с натугой лепили свои образцы подобной техники, угробили на эти программы огромные средства и в итоге так и не получили изделие, которое безусловно можно отнести к самолету пятого поколения. Они обладают отдельными характеристиками такого самолета, но не нужной их совокупностью. И вот это они пустили в серийное производства. 

А Япония задолго до них создала собственный самолет пятого поколения, но даже не думала запускать его в серию, а просто продемонстрировала себе и окружающим, что в случае необходимости – легко создаст систему такой сложности. Между прочим, сейчас Япония разрабатывает самолет уже шестого поколения, но он уже точно пойдет в серию. Китай доигрался и теперь получит ответ, от которого ему сделается дурно.

Однако важным является то, как Япония видит себя в развивающихся событиях, которые безусловно генерирует Китай. Теперь Токио уточняет свою позицию по поводу возможности применения своих вооруженных сил, одних из самых оснащенных в мире. Теперь, кроме отражения нападения на свою территорию, море или воздух, Япония готова применить силу в случаях, когда под угрозу ставится ее существование. Например, было сочтено, что существованию Японии будет угрожать любое нападение на Соединенные Штаты, поскольку Япония обязалась защищать их. Следовательно, уничтожение американских войск увеличит угрозу для японских островов. Это – существенное изменение взглядов Японии, которое наверняка пришлось китайцам не по вкусу, но самая горькая пилюля была выдана именно 5 июля.

Вице-премьер Японии Таро Асо указал, что нападение на Тайвань может рассматриваться аналогичным образом. “Если возникнет крупный инцидент на Тайване, то это не станет сюрпризом и это будет ситуация, которая угрожает выживанию Японии потому, что в таком случае Японии придется защищать Тайвань вместе с США».

Вот так «мудрый» вождь и учитель Си разбудил дух самураев, который был надежно укрыт в храме Ясукуни и казалось, что возродить его к активным действиям уже невозможно. Но Си – смог. А за долгую историю Китай ни разу не смог нанести крупного поражения Японии, а уж Страна Восходящего солнца имеет такой длинный список побед, что в Пекине должны бы задуматься над тем, что они сделали.

Мы бы могли сказать нечто подобное и нашим Ахламониям, но «задуматься» и зеленые – никак не совмещается. Там все ушло в хватательный рефлекс и в непрерывное «жранье», от которого у них уже портреты разлазятся, но…

Всему – свое время. И этому – тоже.

23 Comments on "Тонкости игры в экспансию (Часть 2)"

  1. Ахламідія та інше моностадо – феєричні мудаки. З впертістю тупої скотини тягнуть країну у ярмо – в рашкованське не вийшло, так тепер тягнуть в китайське. От конче хочеться пришвартувати нас до титаніка, байдуже, кацапського чи ханьского, тільки аби втопити корабель Україна, і встигнути втекти у вирішальний момент.

    До речі, чивокуня теж щось подібне затівав (набрати кредитів і дати китайцям в оренду купу землі), але не встиг, трапився майдан.

    Чесно кажучи, останні новини, які генерує монобидло, будить в мені звіра, хочеться крові. Хоча я розумію, що нічого в них, дупоруких довбодятлів, не вийде, стадо само себе втопить, а будь які угоди можна денонсувати і судитимь, зрештою послати китай нахер, після зміни захоплегої моностадом влади на українську професійну владу.

    Зрештою, все на краще, рашка та китай приречені, а Україна буде поряд з США та Японією в глобальному конфлікті, що назріває. Все що творить моностадо по ньому самому скоро і вдарить.

    • Укроп | 10.07.2021 at 16:51 |

      Нажаль, “послати Китай нахер” буде не так просто тому що ця наша наволоч набере кредитів щоб їх розікрасти і зрештою втекти з накраденим. Навіть якщо ми їх порозвішуємо на стовпах, то борг залишиться, а пристойні країни борги таки віддають, от у чому проблема… Згоден, хочеться вже крові цієї сволоти, яка добром не піде, на вибори не варто сподіватися, рівень фальсифікацій буде куди вище, ніж при Януковичу, не для того вони брали владу, щоб її віддати, тому залишаються тільки “ліхтарі”, але начебто і “буйних достатньо”, а клич не кидають, значить ще рано?

      • Якщо Китай поліза в Тайвань, можна буде не повертати 🙂

        А якщо серйозно, можна судитись в арбітражі, якщо контракт написаний саме як кабальний договір. Прецедент с газовим контрактом вже є.

        Я налаштований більш-менш оптимістично, бо по-перше, зовнішньополітично спртятливий для нас розклад, а по-друге, моностадо через свою неймовірну тупість, не зможе довго втримувати владу, і не встигне наробити херні з фатальними наслідками.

    • Yaroslav Kievsky | 10.07.2021 at 17:45 |

      Вони зовсім не мудаки, або як каже їх класик, який, нажаль, поки що живий, “Я не лох!”. Їх мета будь де і під будь які умови отримати як можна більше грошей і втекти з ними. Україна їх цікавить тільки як місце де гуляють лохи, яких можна доїти під плюсовате ТВ та гундосики.

      • За великим рахунком — мудаки. Ситуація в світі , схоже, справді змінюється; і не факт, що їм буде легко знайти, куди втекти і надійно заховатися. А цивілізованому світові зелене сміття не потрібне. Навіть у якості «інвесторів»

  2. Did Groza | 10.07.2021 at 16:52 |

    Ви Піночетенко не бачили бува десь неподалік? Шукаю

    • Укроп | 10.07.2021 at 16:57 |

      У нього зараз інше прізвище 🙂

      • Ilya56 | 10.07.2021 at 17:07 |

        Вже є? Тоді,Все буде Україно, чекаємо! 🙂

        • Чекаємо-і це все? А готувати лопати,щоб вигрібати непорозуміння?

          • Ilya56 | 10.07.2021 at 20:40 |

            Шановний, а чого ії готувати? Вона стоїть, чекає свого часу :), та не тільки лопата…. 🙂 Вже писалося на різних сайтах, як піде процес, все буде і трошки по другому…

    • Вовк | 10.07.2021 at 17:57 |

      а Сагайдачний чи Сірко підійде?
      чи Залізняк з Гонтою…

      • Евгений О. | 10.07.2021 at 18:52 |

        А чи не досить дивитись назад?
        Чи не час мислити сьогоднішніми категоріями?
        Дуже вже останнім часом в Україні стали захоплюватись історичними аналогіями. Бачу , це таки не мало нашкодило нашому сьогоденню….
        Такі, знаєте, думки, вибачаюсь, виникають….

  3. Док | 10.07.2021 at 20:11 |

    У тому договорі з Китаєм був останній пункт, в якому мова йде про “стратегічне партнерство” між Україною та Китаєм. Хтось чув, що б у ВР обговорювалося питання про це “стратегічне партнерство”, чи такі питання у нас вже вирішує будь-який міністр? Саме через цей пункт той договір має бути дезавуйованим, і цю “мину заповільненої дії” в договір заклали самі китайці

  4. Віктор | 10.07.2021 at 20:38 |

    Отже Китай повів “мілітаризацію”.
    Особливо ближні, але й дальні – природно, що стривожилися. Завжди з’являється тривога, коли хтось великий починає нарощувати військову силу.
    Тривога – природно ж! – у кінцевому підсумку веде до росту витрат на оборону тих стривожених.
    А ось тут і з’являється дууууже цікаве питання:
    Що більше – витрати Китаю на його “мілітаризацію” чи сума додаткових витрат стривожених?
    Китай же ж може обмежитися тільки словами про Тайвань і т.д. Китайці вміють чекати.
    А витрати залишаться витратами. Витрати китайських конкурентів. Вони ж мабуть більші, ніж у Китаю? Хто може сказати?

    • Що ви рахуєте витрати , як ви презирливо виражаєтесь про країни Заходу, «стривожених». Без цих «стривожених» сиділи б мовчки в комуністичному Китаї чи якійсь іншій «чудовій» країні з чітко вираженою лінією партії, або взагалі в таборі для перевиховання. От для того, щоб такі країни не розтягли своє «благо народу» на весь світ і несуть ті витрати «стривожені ближні і дальні». І дуже добре, що вони іще є.

      • Віктор | 11.07.2021 at 07:35 |

        Не треба лізти на п’єдестал і “знаходити” в моїх словах те, чого там точно нема.
        Негарно.

        • Ваші слова я трактую звичайно по-своєму, бо виражаю саме свою думку. А п‘єдестал – то, знаєте більше до Вас мабуть. Кому що болить, той про те і говорить. Дуже багато натяків у Ваших коментарях. В стосовно Китаю. І «мірового правітєльства», «купки, яка править світом». Принаймні так я сприймаю Ваші коментарі. Якщо знаєте, то скажіть більш конкретно, хто ж то такий. І так, я на стороні Заходу і того шляху розвитку, який він пропонує. Хоч і через пень і через колоду, з усіма зашкварами. Мабуть тому I «чіпляють» мене Ваші коментарі, бо в них так потихеньку сієте недовіру до того західного шляху. А в тому, що у нас тут в Україні відбувається, винні саме громадяни України. В першу чергу. А ніяка «світова закуліса». Власну голову на плечах ніхто не відміняв, яка не тільки для того, щоб істи. Особисто моя думка.

      • Віктор | 11.07.2021 at 07:54 |

        До речі, у великій мірі саме дякуючи наполегливій “лінії партії” саме тих “стривожених” – я сиджу в країні, де в кріслі президента самі знаєте хто. І не тільки у тому кріслі.
        І це таки огидно. І якби тільки огидно…

    • Федір | 11.07.2021 at 09:34 |

      значить нада валить китаюзу по любому!!! без сантиментов и озабоченностей. а за уйгуров не только талибы но и Турция впишется

  5. TooOld_TooCold | 11.07.2021 at 03:53 |

    Вот интересно будет ли рубится Запад за Тайвань ? Там один из ключевых полупроводниковых гигантов TSMC от которого зависят Nvidia, Amd, Apple, Intel и еще куча всякой мелочовки но в первую очередь конечно Apple которая контрактует не меньше 50-80% мощностей на новых техпроцессах. В этом году так вообще яблоки выкупили все мощности на 3нм производство . Короче, там баблище сумасшедшее и пр чем баблище Запада а если точнее то именно США

    • Віктор | 11.07.2021 at 07:48 |

      🙂 Як на мене, то ймовірність, що Китай у ближчий час таки піде воювати на Тайвань, дууууууже мало відрізняється від нуля. Бо китайці таки не ідіоти.
      А говоріння й копошіння навкруг – явно для інших та віддаленіших планів.
      Тут уже згадували, що TSMC розміщує своє виробництво і у США. Зараз. Оця корпорація нам не розкаже, які їхні довгострокові плани. Але їх реалізація може сильно змінити значення тої корпорації для сприймання Тайваню світом.
      Інші корпорації теж, мабуть, діятимуть аналогічно. Бо бізнес таки не любить небезпечних місць.

      • “Бо бізнес таки не любить небезпечних місць.”-і таки почнутьвиводити з КНР свої виробництва. Необов’язково в США, є купа місць з дешевою робочою силою:Індія(де англійська одна з державних мов), АСЕАН, Балкани, Латинська Америка. Якби вивели хоча б 20млн.робочих місць, напевне це владу КНР протрезвило б.

  6. “Вице-премьер Японии Таро Асо указал, что нападение на Тайвань может рассматриваться аналогичным образом. “Если возникнет крупный инцидент на Тайване, то это не станет сюрпризом и это будет ситуация, которая угрожает выживанию Японии потому, что в таком случае Японии придется защищать Тайвань вместе с США».-воно то так, але чи почали виводити японські фірми свої виробництва після придушення демократії в Гонконзі?! А це був пробний каміть, як у Гітлера в свій час захоплення Рейнської обл.

Comments are closed.