Далі буде моя думка щодо написаного. Однак оскільки написано дуже багато і дещо сумбурно — то для зручності я пронумерую свої відповіді.
-
Про єврея Портнікова, який «работает против нашей страны»
Перше твердження настільки очевидне, що тут нема чого коментувати, додавати або віднімати. З другим твердженням складніше.
Шановний Anti-Colorados написав м’яко: «А теперь вспомним такого себе Виталика Портникова, который там заделался «певцом революции». Такого напора информации, который он тогда выдавал, не мог произвести вообще никто. И вот возникает вопрос о том, что это было, грубейшая профессиональная ошибка или это была операция прикрытия. Если это — ошибка, ее признают также публично, как подавался тот «революционный» поток, а если не ошибка? Так вот, мы не намерены разбираться в том, что это было за блюдо, а просто выводим его за скобки наших, поскольку он выждал странную позицию в 17-м году, а потом и в 19-м и для нас этого — достаточно».
Шановна Наталія М. висловилася жорсткіше: «Портников… работает против нашей страны».
Мені особисто ближче позиція Anti-Colorados’а. Припускаю, що Портніков може помилятися. Хоча й замаскованою росіянською «консервою» може бути також. Або — або. Either — or. Тому хоча Портнікова за дужки я не виношу, проте ділю сказане ним на 4.
-
Про «ненужный «закон о противодействии антисемитизму»
Наскільки розумію, мається на увазі Закон України від 22.09.2021 року №1770-IX «Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні», що набрав чинності 9.10.2021 року. Так, він абсолютно зайвий — оскільки до його ухвалення в чинному законодавстві України було і є достатньо підстав для того, щоб дієво запобігати проявам антисемітизму на загальних підставах і на рівних з іншими етносами.
Але ж дорвавшись до влади, «слуги народу» врубили «оскаженілий ксерокс» на повну потужність! Отож це далеко не перший… більш того — далеко не останній зайвий закон, ухвалений «зеленою владою». Комусь із наступників доведеться вичищати ці законодавчі авгієві стайні… Методом Геракла чи якимсь іншим чином?! Не знаю. Чесно.
-
Про євреїв «Ти-Мошенницу… Азирова… Яценюка, Гройсмана», про «еврейского грузина Давида Ахламонию (в быту Арахамию)» та ін.
Усі ми вийшли з Радянського Союзу, де була штучно згуртована «нова історична спільнота людей — радянський народ». І де не було жодних проявів націоналізму. Як казав з трибуни XXV з’їзду КПРС Генеральний Секретар ЦК КПРС, Голова Президії Верховної Ради СРСР товариш Л.І.Брежнєв: «Наприклад, сіонізму й антисемітизму». Не було. Жодних проявів. Ага…
Разом з тим, мати «п’яту графу» було на практиці страшною катастрофою! Себто, графа №5 в паспорті кожного громадянина СРСР заповнювалася. От тільки якщо там стояло слово «єврей»/«єврейка» — це оберталося колосальними проблемами. Це й називалося «п’ятою графою».
Тому-то люди і йшли на різноманітні хитрощі, аби лишень отримати у паспортну графу №5 запис про «нормальну» національність. А єврейство не тільки своє, але і предків та інших родичів ретельно приховувалося. Особисто знаю співробітника мого покійного тата, який зрікся власного батька-єврея, щоб стати поляком. При цьому батько-єврей охоче підтвердив, що його дружина нагуляла сина від іншого. І матір підтвердила також…
А тому наші люди, які або вийшли з СРСР, або є нащадками представників «нової історичної спільноти», мають таке собі хобі, схоже на соціальний квест: намагатися вгадати, хто з їхніх знайомих (або малознайомих) є «прихованим євреєм»?! Зворотнім боком цієї медалі є «примусове записування в євреї» усіх, хто так чи інакше не подобається конкретно тобі. Як сказано в тій частівці:
Видишь трёх богатырей?
Средний, Муромец — еврей!
Тільки цим можу пояснити, що шановна пані Наталія М. «примусово записала в євреї» Миколу Азарова (етнічно він — росіянин і трішечки естонець). А також назвала Давида Арахамію «єврейським грузином» (про його єврейські корені мені геть нічого невідомо). Перевірити все дуже просто — подивіться росіянську (sic!) Вікіпедію. Якщо у людини в жилах тече бодай крапелька єврейської крові — Вікі-RU це відзначить. Неодмінно!..
Так, мене засмучують спроби розумних людей приписати до єврейського народу тих, хто їм не подобаються. Але зважаючи на сказане, це явище набуло характеру настільки масового, що особисто я з цим змирився і не звертаю уваги на подібні речі. Наприклад, на «записування в євреї»:
- перших п’яти президентів України — Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, Віктора Януковича, Петра Порошенка;
- провідника ОУН(б) Степана Бандери;
- відомого радянського барда й актора Юрія Візбора;
- відомого радянського режисера Леоніда Гайдая;
- відомої радянської акторки Аліси Фрейндліх;
- а також багатьох, багатьох, дуже багатьох інших…
Не люблю творчість культового радянського поета Володимира Маяковського. Разом з тим, одного разу він кинув дуже навіть влучно:
Марк Аврелий.
Не еврей ли?..
-
Про те, що «евреи всё время хотят быть лучше других»
Не всі — але справді хочуть. Не в останню чергу такій позиції сприяють традиційні установки єврейського виховання в країнах ґалуту (розсіяння). Бо якщо оселяться десь євреї, які позиціонують себе Божим народом, народом Тори (про це — трохи нижче), й корінні жителі побачать, що то є ліниві нездари — тоді скажуть: Бог, який обрав цей народ Своїм — очевидно, такий собі божок, а Тора — негодяща книженція. А от якщо прибульці-євреї ні в чому не поступатимуться корінним жителям — тоді поважатимуть інші народи і Всемогутнього, і Тору.
Виходячи з цих міркувань, велика кількість євреїв намагається стати в усьому кращими, ніж корінні жителі тієї чи іншої країни. Хоча прагнути цього зовсім не обов’язково: адже «бути не гіршим» — означає «бути або кращим, або на тому ж самому рівні». Отже, «хотеть быть лучше других» зовсім не обов’язково! Цілком достатньо «быть как все другие». Або як там сказано в п’єсі Шварца?.. Якщо у тебе зовсім нема вибору — «можна не бути відмінником у цій школі». Можна бути і середнячком, це теж нормально.
(Далі буде)
“Виходячи з цих міркувань, велика кількість євреїв намагається стати в усьому кращими”
М-м-м… Вряд ли массово из этих соображений. Может отдельные, особо просветленные.
А в массе скорее такая стратегия выживания – стать незаменимым, стать ближе к тем кто принимает решения. Чтобы было кому и был мотив предупредить их об очередном погроме.
У мене склалась моя особиста думка, про тих евреїв, що попадалися мені в житті ( причому всі без винятку), що в них швидкість мислення на порядок більша чим в інших народностях.
Я українець, предки українці, народжувались та помирали в Країні. А ось моя троюрідна сестра єврейка, та всі мої родичи по цієї лінії євреї. І таких родин в Україні мо бути половина… як ми можемо бити антисемітами? Це нон сенс якийсь…
ДОЛГ УКРАИНЕ
Владимир Маяковский
Знаете ли вы
украинскую ночь?
Нет,
вы не знаете украинской ночи!
Здесь
небо
от дыма
становится черно́,
и герб
звездой пятиконечной вточен.
Где горилкой,
удалью
и кровью
Запорожская
бурлила Сечь,
проводов уздой
смирив Днепровье,
Днепр
заставят
на турбины течь.
И Днипро́
по проволокам-усам
электричеством
течёт по корпусам.
Небось, рафинада
и Гоголю надо!
Мы знаем,
курит ли,
пьёт ли Чаплин;
мы знаем
Италии безрукие руины;
мы знаем,
как Ду́гласа
галстух краплен…
А что мы знаем
о лице Украины?
Знаний груз
у русского
тощ —
тем, кто рядом,
почёта мало.
Знают вот
украинский борщ,
Знают вот
украинское сало.
И с культуры
поснимали пенку:
кроме
двух
прославленных Тарасов —
Бульбы
и известного Шевченка, —
ничего не выжмешь,
сколько ни старайся.
А если прижмут —
зардеется розой
и выдвинет
аргумент новый:
возьмёт и расскажет
пару курьёзов —
анекдотов
украинской мовы.
Говорю себе:
товарищ москаль,
на Украину
шуток не скаль.
Разучите
эту мову
на знамёнах —
лексиконах алых, —
эта мова
величава и проста:
«Чуешь, сурмы заграли,
час расплаты настав…»
Разве может быть
затрёпанней
да тише
слова
поистасканного
«Слышишь»?!
Я
немало слов придумал вам,
взвешивая их,
одно хочу лишь, —
чтобы стали
всех
моих
стихов слова
полновесными,
как слово «чуешь».
Трудно
людей
в одно истолочь,
собой
кичись не очень.
Знаем ли мы украинскую ночь?
Нет,
мы не знаем украинской ночи.
1926
Работа Портникова – больше напоминает режим 70/30, когда вроде и “патриот”. но в очень подходящие моменты – выдает весьма специфические призывы, переобувается на лету.
Гм…
Сябры!
Давайте посмотрим на этот закон немного с другой стороны.
Закон хорош тем, что по его поводу можно долго и горячо ломать копья, так ни к чему и не придя.
А не напоминает ли вам принятие закона гбшную попытку расколоть общество по какому либо вопросу?
Прием старый, как мир. Сталин в Германии рассорил коммунистов и социал-демократов, когда Гитлер к власти рвался.
Беларусь так раскололи в 1994-м по языковому вопросу, когда таракан рвался к власти…
Возможно и у вас что-то такое намечается, что общество расколоть надо. Не?