Последний киногерой (Часть 2)

Не нужно цепенеть от страха перед открытой дверью или рампой самолета и обнимая левой рукой «запаску» думать: «Какого черта я тут делаю? Зачем я сюда заперся!». Нет, не нужно этого. Просто вот такая небритость или небрежная, вроде как запущенная по недосмотру, бородка соответствующие шмотки, томный взгляд и такие же движения…

Но все это до первого шухера, где это все слетает в момент. И вот если в это время рядом окажется кто-то, кто воспринимал тебя в виде твоей маски, он будет просто ошеломлен и раздавлен. Хорошо, если вы за такого красавца не вышли замуж или не женились на такой красавице, а ведь примерно так выбирают и руководителей целой страны!

Думаю, что выводя кандидата на выборы, с ним работают примерно такие же специалисты, которые рассказывают ему, как стоять, как двигаться, как говорить и как одеваться. Вполне возможно, что они отталкиваются от какого-то визуального прототипа, чтобы кандидату было проще вживаться в роль, поскольку прототип будет у него в голове и так дело будет двигаться быстрее.

Вот эти перевоплощения очень легко наблюдать на Путине. Это потому, что мы бы и хотели его никогда не видеть – не получится, а еще потому, что он вот уже 20 лет не выводится ни из телевизоров, ни из Сети. И вот его сценический образ в ходе карьеры претерпел целый ряд метаморфоз, легко соотносящихся с конкретными сценическими прототипами.

На самом деле, их можно рассмотреть с десяток, но мы приведем всего три, понятные людям, которые вышли из совка и помнят еще тот кинематограф и то, как он формировал стереотипы, которые потом и эксплуатировали все, кому не лень, и Путин это делает почти открыто. Молодежь это может не уловить, но нам это сделать очень легко.

На первом этапе своего правления Путин почти открыто играл Штирлица. Такой же уравновешенный и немногословный, насмешливо взирающий на окружающий мир и демонстрирующий то, что знает о каждом из окружающих намного больше, чем говорит или мог бы сказать. Так он играл роль довольно долго, пока не понял, что править здесь можно вечно, в пределах продолжительности своей жизни и ощутив себя диктатором, он перешел в другой образ.

Тут Штирлиц уходит на покой и вместо него возникает небрежный мачо, желательно на лошаке и непременно с винтовкой. Вот как это выглядит у другого диктатора, султана Туркменистана Бердымухамедова:

Но Путин постарше султана и еще застал фильмы, совместного производства ГДР и Югославии про добрых, справедливых и отважных индейцев. Чинганчгук, сын Инчучуна, был безусловным героем пацанов 70-х. И вот Путин уже ездит топлесс на лошади, с винтовкой в руке. Вылитый тебе Чинганчгук, только в масштабе 1:2.

Но время – неумолимо и беспощадно даже к диктаторам. Езда на лошадке, как и полеты с дикими аистами, стали утомлять старика и постепенно он вошел в другую роль. Она не так различима визуально, но недавно начавшийся процесс конституционной реформы указывает на его нового прототипа – Ивана Васильевича, который случайно стал царем. Теперь Путин вживается в роль, когда будет представляться просто и со вкусом: «Царь! Очень приятно, царь!»

Но если кто-то думает, что это – терминальная стадия метаморфоз – ошибается. Путин прошел стадию образа «интеллектуальный шпион», позади осталась и стадия «отважный мачо», а стадия «царь» будет и вовсе скоротечной. Дальше россиян ждет герой фильма типа «Ходячие мертвецы» или «Зомби».

Но самое интересное будет после того, как обложенный вязанками чеснока и с осиновым колом, он отправится на концерт Кобзона и хора Александрова. Только после этого выйдут наружу видео, аудио записи и воспоминания людей, которые покажут, кем на самом деле был Путин и насколько удачно он скрывал свое лицо. Думаю, что многие будут не просто удивлены, а удивлены на всю голову. А пока – царь.

20 Comments on "Последний киногерой (Часть 2)"

  1. Dmytro Podkowa | 01.02.2020 at 12:51 |

    “Только после этого выйдут наружу видео, аудио записи и воспоминания людей, которые покажут, кем на самом деле был Путин и насколько удачно он скрывал свое лицо. Думаю, что многие будут не просто удивлены, а удивлены на всю голову.” – только, боюсь, что мы, его современники, можем до этого не дожить, а жаль…

  2. “вот такая небритость или небрежная, вроде как запущенная по недосмотру, бородка…”
    А хіба це не сигнал про лінь, несистемність і необов’язковість, тобто ненадійність “клієнта”?

    • anti-colorados | 01.02.2020 at 14:33 |

      Не хочу ображати…

    • Укроп | 01.02.2020 at 21:18 |

      Ну да… “Выбрит до синевы” мне чего то о человеке говорит более положительно тоже. А борода – то от лени бриться по утрам 🙂

      • Andriy Moderator | 01.02.2020 at 22:12 |

        Вообще-то бриться нужно по вечерам. 🙂

        А борода… Сначала лень бриться, а потом понимаешь, что борода требует еще больше внимания. И сбриваешь нафиг. Я пробовал. 🙂

        • Укроп | 02.02.2020 at 09:49 |

          Вообще-то бриться нужно по вечерам. ?
          ===
          Вечная дилемма! Конечно по вечерам, но тогда на работе будешь небритый :))

      • Без бороди мені зазвичай дають років на 20 менше, ніж є насправді. Навіть телевізійники, у яких око наметане – і ті примудряються давати мені років на 10 менше!.. На “ЛО” в коментарях не можна чіпляти фотки – інакше я би показав себе з бородою і без бороди, а також поруч з якимись діячами-однолітками. Тоді б Ви переконалися, що борода дозволяє мені хоч якось наблизитися за зовнішнім виглядом до мого паспортного віку!
        А так…
        Наприклад, візьміть мою аватарку, що зараз є на “ЛО”: це я восени 2014 року – дуже “пожмаканий” життям, після 3-х поспіль півтора-двогодинних операцій під загальним наркозом, коли мою праву ногу буквально збирали наново по кісточках, ліву рятували, потім я кілька місяців пролежав майже нерухомо, потім вчився наново ходити… та ще й мене з роботи викинули без всякої “вихідної допомоги” на мізерну пенсію… та ще я бороду відпустив… От тоді я нарешті десь наблизився за зовнішнім виглядом до свого паспортного віку! А раніше до конфузів доходило. 🙂

        • Звісно, у кожного можуть бути свої причини, які необов’язково пояснювати широкому загалу. Просто цікаво, чому Ви хочете здаватись старшим на вигляд (іншими словами, чому це може бути важливо. У мене є власне пояснення, тому хочу звіритись).

          • Все дуже просто.
            1. Основна причина: без бороди мені постійно не вірять, що я був прямим свідком якихось подій – і це неймовірно дратує та втомлює! Одна річ, коли ти приходиш на інтерв’ю до умовного діяча Х, який під час бесіди починає тобі “заливати” на тему, як воно було раніше – тоді ти йому у відповідь сходу видаєш, як воно було насправді. Посилаючись на пам’ять. Як воно було в 1970-ті роки. Чи в 1980-ті. Чи в Перебудову. У відповідь тебе піднімають на сміх. Тоді як фінальний акорд, ти розповідаєш що… наприклад, на 2 роки старший Порошенка і Фірташа й на 5 років – того, хто дає інтерв’ю. Демонструєш паспорт. Тоді клієнт шизіє – бо вже встиг намолоти тобі на диктофон дурниць, які ти записав. Лишається домовитись, що ти не використаєш наглу брехню клієнта, якщо він ТЕПЕР відповість тобі правдиво…
            Але з кінця 2013 року я став лежачим інвалідом і вилетів з активної журналістики. Отже, цей стимул відпав.
            2. І зовсім інша річ, коли ти остаточно перекваліфікувався в українського письменника, який працює в історико-авантюрному жанрі. Без бороди ти – “зеленка”, який понавигадував бозна що на основі того, що почув від дідів. Зате з бородою ти вже сам можеш бути “дідом” за віком. Отже, наприклад, ти на власні очі бачив, як заливало Київ у 1970 році, був прямим свідком відкриття “синьої” гілки Київського метрополітену, сам куштував “найкраще в світі” радянське морозиво, відвідував Львів ще у 1970-ті роки і т.ін., а не почув про все це від дорослих… Тому як у письменника, з бородою у мене менше проблем.
            3. Ну так, є естетичний момент також… Відколи я став лежачим інвалідом, то набрав ваги. Зокрема, у мене виросло значно більше “друге підборіддя”. Борода його закриває – отже, я виглядаю більш естетично.
            4. Нарешті, ми з дружиною полюбляємо відпочивати в Туреччині чи в Єгипті. Тепер з нашим станом здоров’я дістатися туди значно важче, та й грошей менше стало – тим не менш, іноді вдається. Отож коли я без бороди, мене постійно сприймають як сина дружини і брата моєї дочки. А за кордоном паспорт тягати з собою не станеш, він зазвичай лежить в готельному сейфі. Тому коли я з бородою, мені хоч якось вірять, що я не син моєї дружини, а її чоловік. А коли дружина в супроводі чоловіка, а не “сина” – до неї ставляться як до заміжні, а не як до “самотньої жінки в пошуку” руки й серця палких східних чоловіків.

          • Да… уж. Дякую за одкровення. (Це я до пана Тимура. Просто під його коментом відповісти не можна). Найбільш імовірним для мене і значимим видається п.3.

    • Владислав | 01.02.2020 at 22:35 |

      Саме так, пані. У чоловіків це в першу чергу ознака нехлюйства, а не грізности, але йдеться не про це. Ідея допису в тому, що показуючи себе героєм, мусиш ним бути.

      • Герої насправді непомітні назовні, а ті, хто намагається акцентувати якісь ознаки, які, на їхню думку, відповідають омріяному образу, насправді виявляються фуфлом звичайним. Але імеджмейкери не бідують і, на жаль, їхні роботодавці досягають успіху. То ж, можна (треба!!!) започатковувати проєкт по розвінчуванню відомих прийомів. Краще – в простій юмористичній формі.
        Дивіться, як швидко і гарно “зайшли” меми про здачу члена родини біля віконця оплати комуналки. Особисто мені сподобався комент про обмін власного члена на відмітку банку і маленького песика в бронежилеті із сучасною зброєю, який просить підкинути його до Верховної ради (натяк на кадри з відповідного серіалу).

        • Lfor | 3 Лютого, 2020 at 00:37 |
          https://defence-line.org/2020/02/poslednij-kinogeroj-chast-2/#comment-222659
          То є Ваша думка. Бо у мене й раніше “друге підборіддя” було – але я на нього не зважав. Бо все ж найсуттєвішим було те, що навіть у віці “під 50” мене сприймали за 30-літнього. І співрозмовники на інтерв’ю на це ловилися постійно, як мухи на “липучку”. Я серйозно!
          🙂
          Ще однією “подлянкою” з мого боку була вища технічна освіта: бо різні промисловці та підприємці хоч іноді, але намагалися наговорити мені різної чухні, думаючи, що я – “хлопчик з журфаку”. В стилі приколів про “відро фази”, “заточування якорів” та “залізяки, що плаває в розплавленому чавуні”. При цьому я печінкою відчував, коли починаються отакі “технічні” приколи, і ставив людей на місце – що для них було повною несподіванкою… Але то вже інша розмова, що не має прямого відношення до бороди 🙂

  3. Когда плешенфюрер крякнет, то разом вымрет и неопределенное коликчество его двойников. Думаю, что мы таки дождёмся сего мероприятия.

    • Укроп | 01.02.2020 at 21:20 |

      Если всех в мавзолее укладывать, то пожалуй что не поместятся? 🙂

  4. moisha | 01.02.2020 at 17:21 |

    Вирус “ГДР’ наиболее внедрябельный в генотип совка: вроде бы заграница, в магазине есть вся требуха для полного счастья, “по-нашему” фрицы моментально зашпрехают, постебать их прикольно в процессе разговора, и, самое главное, ты – сахиб, который в любой момент может танки на Берлин отправить. Х..до как раз попал туда в стадии, когда многое ещё ему было “не положено”, в отличие от старших коллег, грузивших на дембель все ништяки для совка вагонами.

    • Укроп | 01.02.2020 at 21:26 |

      Судя по форумам несколько лет назад, почти каждый русский мог завернуть Украине газовый вентиль, так же само и эти “сахибы” из Сызрани и Мухосранска, “завернуть” они могли ращве что кран у себямна кухне да и то, если их “дЯревня” сама газифицирована, а “послать” могли тольео их самих и по известному им адресу, кстати, адрес – это не Берлин, а чуть короче слово 🙂

  5. Володимир | 01.02.2020 at 21:51 |

    Після смерті плєшивого мачо-царя метастази ракової Московії будуть знищувати все до чого дотянуться.

  6. Walker | 02.02.2020 at 10:00 |

    Как там в рекламе было? Имидж ничто? (Если не ошибаюсь.) Случилось мне вчера провести вечер возле телевизора в котором происходил сериал “Путин, кремль, и шото ещё”. Это длилось без перерывов даже на рекламу только на моих глазах БОЛЕЕ ТРЕХ ЧАСОВ! И все это время бесконечные саммиты, встречи, переговоры, послания, где, конечно же Путин всехпереиграл. Больше всего это напоминало “шизоидное “волшебное путешествие”(с) из “Обитаемого острова”. Только там это была развлекательная передача, а здесь – тупое промывание мозгов. Все инфицированные телевизором, а особенно – кацапским телевизором, по определению – ходячие мертвецы. Геббельс рыдает от зависти кровавыми слезами. Ну, и чтоб совсем не оффтопить, я думаю что нынешний “образ” хуйла как раз и является его истинным лицом. Ограниченной сявки дорвавшейся до неограниченной власти. А все остальное – работа имиджмейкеров для более лучшего зомбирования.

Comments are closed.