Польская комиссия, как образец (Часть 1)

Sopot, 01.09.2009. Szefowie rz¹dów Polski i Rosji Donald Tusk (P) i W³adimir Putin (L) rozmawiaj¹ na sopockim molo. Premier Donald Tusk spotka³ siê 1 bm. w Sopocie ze sk³adaj¹cym wizytê w Polsce szefem rosyjskiego rz¹du W³adimirem Putinem. Po po³udniu Putin weŸmie udzia³ w uroczystoœciach na Westerplatte zwi¹zanych z 70 rocznic¹ wybuchu II wojny œwiatowej. (cat) PAP/Pawe³ Supernak ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Tusk rozmawia z Putinem***

Мы уже писали о том, что Нижняя палата Польского парламента еще в апреле проголосовала законопроект, предусматривающий создание комиссии по изучению российского влияния в Польше. Верхняя палата отказалась поддержать законопроект и он вернулся в нижнюю палату. Для преодоления возражения Сената надо было проголосовать конституционным большинством и такое количество голосов набралось в пятницу, а в понедельник президент Польши Анджей Дуда подписал этот закон, наделавший много шума. Во вторник он был опубликован в официальном издании, а в среду – вступил в силу. В Твиттере президент сообщил о том, что прежде чем закон  начнет работать и будут предприняты практические действия, он пройдет рассмотрение в Конституционном суде.

Согласно информации из польской прессы, на основании этого закона Сейм назначает комиссию, состоящую из 9 человек, в ранге госсекретаря. Комиссия должна анализировать официальные акты, создание, дублирование, предоставление информации третьим лицам; влияние на содержание управленческих решений; вынесение вредных решений; волеизъявление от имени государственного органа или компании; заключение договоров или распоряжение государственными фондами или компаниями. Решения, которые могла бы принять комиссия: отмена административного решения, вынесенного в результате российского влияния, запрет на выполнение функций, связанных с распоряжением государственными средствами, на срок до 10 лет, а также отзыв и запрет допуска к секретной информации на 10 лет.

Этот закон уже вызвал «глубокую обеспокоенность» как в самой Польше, так и в ЕС. Понятно, что на российских деньгах очень многие решительным образом улучшили свое материальное состояние и решили, что дело это прошлое и сейчас можно демонстрировать свое жесткое осуждение путинского режима и всего, что с ним связано. Только вот оказалось, что старые дела могут оказаться преданными гласности. Понятно, что ряд видных деятелей не просто выразили беспокойство, но и слегка запаниковали. Причем, вскрытые комиссией факты могут потянуть за собой вопросы и к деятелям из других стран ЕС, где на путинском прокорме находится очень много не просто деятелей, но целых партий. В европейской прессе появилась иллюстрация партийного ангажемента прутина.

Как видно, это лишь легкий набросок того, как оно выглядит на самом деле, но тем не менее, и это уже имеет вид такого себе спрута. А тем временем, в Сети появились сообщения о том, что одним из первых, кто будет отвечать на вопросы комиссии, может стать бывший президент Польши Дональд Туск. На прямой вопрос о том, предстанет ли Туск перед комиссией, премьер-министр Польши Матеуш Маровецкий сказал: «Мы хотели бы узнать, о чем он с глазу на глаз говорил с путиным на пирсе в Сопоте». И добавил: «Если там не обсуждалось ничего незаконному, Туску не о чем беспокоиться».

(Окончание следует)

20 Comments on "Польская комиссия, как образец (Часть 1)"

  1. Це дуже славний закон. Поляки доводять, що можуть довести до кінця будь-яку справу, зеленеголові і близько не пробігали, тому майбутньому президенту та парламенту України необхідно рівнятися на Польщу. Якщо знову на перший план вийде какая разніца, то країну загублять зебіли та їх любителі.

    • Vadym Kuzmenko | 01.06.2023 at 19:52 |

      А чому Ви дивуєтеся?!
      Хіба у Польщі керівництво поставлене рашистами внаслідок спецоперації?
      Адже щодо нас Хуйло навіть публічно акцентував: “Кто угодно, только нє Порошенко”.

  2. Руслан | 01.06.2023 at 16:34 |

    По поводу Смоленской трагедии и действий Туска, связанных с ней, интересно прояснить.

  3. vitogor | 01.06.2023 at 16:59 |

    Здається, що усі Дональди світу неровно дихають до прутіна. Сподіваюсь що хоч Дональд Дак не зкурвився.

    • Дмитро | 01.06.2023 at 23:10 |

      Дотепно! ))))

    • Puzat-Pasuk | 02.06.2023 at 11:13 |

      Дональд Блінкін росію не підтримував,його син Антон допомагає Україні

    • Puzat-Pasuk | 02.06.2023 at 16:20 |

      ой,забув,мережа макДональд з росії вийшла

  4. Чигирин | 01.06.2023 at 17:11 |

    Чекаємо аналогічних законів України від ВРУ, незважаючи на те, що там сидять прикоритні служок та їх кращі друзі опозажопники від хуйла!!
    Тоді і Зеленський Українцям розповість страшну історію про його лижі в Омані та балачки з патрушевим, про збитий в Ірані український пасажлітак, про розмови з самозванцем за вагнерівців, про листи в ГУР Буданову від однієї держустанови, про призначення ним інструкторів по мінету на дипломатичні посади, Тарана, ДОЗ, асфальт, офшори, ….
    Головне, щоб без текстів спічрайтерів, а своїми словами і без єрмака!! Того окремо опитають, головне, щоб не пішов шляхом покійних ригоАналів!!
    Українці чекають від патріотів Стефанчука та Шмигаля вчинку достойного їх посадам!!
    Литвин та азіров, це багно, їх шляхом не йдіть, затягне…

  5. На жаль, з правосудністю в Польщі далеко не гаразд. Партія ПіС, що править з 2015, послідовно підгрібала під себе судову систему, включно з Конституційним трибуналом, про що були навіть негативні для Польщі (часто разом з Угорщиною) рішення Европейського суду.
    Закон “про російські впливи” спрямований насправді проти політичної опозиції, насамперед лідера Громадянської платформи Дональда Туска, цей закон в медіях так і називають Lex Tusk, і саме так його сприймають більшість поляків. Надзвичайні процедури і права комісії за цим законом сумнозвісні часи сенатора Маккарті у США, які теж висловили стурбованість у зв’язку з явною суперечністю закона конституції Польщі.
    Окремо слід зазначити, що державне телебачення Польщі, відколи воно контролюється ПіСом, веде відверту анти-Тусківську пропаганду, що ду-у-же сильно нагадує нашу ситуацію.

    • Vadym Kuzmenko | 01.06.2023 at 19:57 |

      А от мені Ваш коментар дуже нагадує намагання приховати цікавий факт: Туск не летів урядовим літаком до Смоленська, а приїхав для зустрічі з Хуйлом напередодні трагедії 10 квітня 2010 року.

      • Було дві урядові делегаціі.

        • Vadym Kuzmenko | 02.06.2023 at 01:04 |

          Ну, правильно – Туск прилетів напередодні у Москву, а усім, хто відмовився лизати черевики Хуйлу і відправився безпосередньо у Смоленськ (майже сотня лідерів Польщі на чолі з президентом), влаштували “несчасний випадок” з добиванням усіх, хто вижив після падіння літака, і ліквідацією свідка, який зробив відеозапис і втік в Україну (в Києві, на його несчастя, вже хазяйнував Бандюкович).
          Ну, а Туск одразу погодився із заявами рашистів про “помилку пілотів”.

    • Це правда, ПіС далеко не святі… і цей закон теж спритно під вибори прийняли…
      Але туск (хитра руда каZZапська консерва ) по вуха заляпаний вмістом чемодану путлєра…

  6. Дональд Туск був премьером і кандидатом у президенти, але не був президентом.

  7. Valeriy | 01.06.2023 at 19:02 |

    Сколько при этом ходячих скелетов повыпадает?, зачем трогать дела минувших дней , необходимо смотреть вперёд , в будущее….

  8. Сколько при этом ходячих скелетов повыпадает?, зачем трогать дела минувших дней , необходимо смотреть вперёд , в будущее….
    Якщо не витягнути всі скелети з шафи і не провести їх повне анатомічно кримінальне дослідження тобто просто почати з чистого листа то потім прийдеться ставити вже не одну шафу для нових скелетів. Україна проходить ці граблі постійно

  9. Не так давно я тут в коментарі казав, що туск ще та гнида…
    Накинувся на мене тут один, що польських друзів ображаю…
    Тамбовський вовк туску друг…

    • Руслан | 01.06.2023 at 20:40 |

      Туск очевидно кацапи вербанули. Він по трагедії в Смоленську більше підтримував росіянську версію, а не справжню

  10. Не завадило і нам такую комісію створити.

Comments are closed.