Свято наближається (перезаливка)

Автор — Тимур Литовченко

Вчора мені на електронну пошту надійшов з Німеччини лист від Громадської організації «ГО Україна форум» з проханням оприлюднити на «Лінії Оборони» невеличкий матеріал на тему передсвяткової благодійності. 

Чому лист був адресований мені, а не шановному AntiColorados’у?.. Бо автор листа з діаспори довіряє тому, хто послідовно публікує на «Лінії Оборони» матеріали українською мовою. Але про всяк випадок повідомляю: питання публікації з шановним AntiColorados’ом узгоджено. Отож виконую прохання, залишаючи наведений в листі текст без змін і додаючи невеличкий колаж із доданих фотографій.


До Великодня діти захисників України отримають подарунки із Німеччини

Такий сюрприз організувала благодійниця із Берліна, українка за походженням, засновниця німецько-української Громадської організації «ГО Україна форум» / Ukraine Forum e.V. Luba Pokotylo

Солодощі та іграшки, а також костюмчики для наймолодших дітей приготувала в подарунок доброчинниця, яка організувала діяльність громадської організації, до складу якої увійшли українці із Німеччини, Італії та, звісно ж, — України.

У співпраці із Благодійним фондом Здійснити мрію подарунки будуть передані для 30-ти дітей захисників України. Допомагатиме із організацією передачі подарунків відома волонтерка, засновниця однойменного БФ Уляна Кузик.

«Така акція, — каже Любов Покотило, — це лише маленька частинка прояву тієї великої шани і поваги до батьків цих дітей, які на сході боронять незалежність Української держави»

Серед тих, хто вже днями отримає сюрприз із Німеччини, будуть і діти легендарного командира 8-го окремого батальйону «Аррата» УДА Андрія Червня.


Довідка (Т.Л.)

8-й окремий батальйон «Аратта» — український добровольчий батальйон, що нині перебуває у складі Української добровольчої армії (УДА). Початково діяв у складі Добровольчого українського корпусу. Перейшов до УДА, починаючи з грудня 2015 року. Дислокується у районі с.Широкине.

Був створений 17 грудня 2014 року у фронтовій зоні Донецької області, як 8-ма окрема рота, з подальшою перспективою розбудови до окремого батальйону. Розгортання роти в окремий батальйон відбулося 28 червня 2015 року в зв’язку з військово-політичною ситуацією, що склалася на той момент в Україні. Військова контррозвідка та військово-польова жандармерія надали своїх співробітників для постійного перебування в батальйоні.

28 грудня 2015 року, командир 8-го окремого батальйону Андрій Гергерт («Червень») вивів свій підрозділ зі структури ДУК, і 15 лютого 2016 року батальйон був розформований, з виключенням «Червня» з «Правого сектора». Надалі формування діє в УДА.

Український військовик та політик, командир 8-го окремого батальйону «Аратта» і заступник командира УДА Андрій Гергерт помер 1 серпня 2020 від раку шлунку у Відні, де перебував на лікуванні. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові. Залишилась дружина та четверо дітей.


Звісно, увага діаспори до сімей воїнів, які захищають Незалежність України навіть у теперішніх непростих умовах — це добре. А чи робить хтось подібні речі в нашій країні? Так, звісно ж! Ось свіжий приклад такої роботи на Львівщині (текст наводиться скорочено, без стилістичного редагування).


Будинок воїна збирає гостинці до Великодня для сімей загиблих військових

Будинок воїна увесь тиждень допомагає сім’ям загиблих учасників російсько-української війни — до Великодня усі отримають подарунки

<…>

«Знаємо, що для багатьох економічна ситуація зараз не найкраща, багато потребуючих допомоги, тому ми щиро вдячні волонтерам, отцю Миколі храму ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці та Львівській церкві ПЦУ за продуктові набори. Завтра тим, хто проживає за межами Львова, ми особисто, або поштою доставимо великодні продуктові набори. Робіть добрі справи — це об’єднує», — розповів керівник Олег Височанський.

За його словами, 160 пакунків з продуктами отримали сім’ї загиблих на війні.

<…>


Приємно, що в наш скрутний час є небайдужі люди, які матеріально допомагають тим, хто стримує ворожу навалу і часто розплачується за це не тільки здоров’ям, але і своїм життям. Щира подяка цим людям!

About the Author

Tymur
Письменник, журналіст і блогер

7 Comments on "Свято наближається (перезаливка)"

 1. Санто | 29.04.2021 at 14:48 |

  З огляду на попередню публікацію, добре, що в Німеччині є люди, які роблять хай і маленькі, але реальні справи. На противагу “глибокій стурбованості” офіціальних кіл!

 2. Кримчак | 29.04.2021 at 15:04 |

  Дякую!

 3. Це відповідь ти хто нам вуха забивае, що нас нема, що Украіна фейк, помремо, замерзнем ІТД, Люди і е держава!

 4. Укр | 29.04.2021 at 22:14 |

  Держава – то кров і залізо, свобода – то вістря ножів! (С). ⚔️??

 5. Александр | 30.04.2021 at 09:42 |

  Дяка і повага!

Comments are closed.