Музей Становлення Української Нації (частина 1)

Шановна громада ЛО!
Автор та Редакція надали мені право самостійно публікувати свої статті та дописи на сторінках ЛО. Це велика честь для меня. Це моя перша публікація.
З повагою та вдячністю,
Ваш Готельєр-бандерівець

Музей Становлення Української Нації

В сучасній війні, де 90% агресії становить саме інформаційне руйнування, «деморалізація супротивника», вже не потрібно витрачати зайві гроші на бомби, не потрібно бомбити міста, – досить розбомбити мізки.
Оксана Забужко

Зараз ні для кого не є таємниця (окрім 73% зубожілих українців, які живуть на пів вареника), що Московія вкрала нашу назву, нашу історію, усі наші здобуття. Сучасною юридичною мовою це зветься «інтелектуальна власність». Наприклад, назва «Русь», як бренд тогдашньої України, була вкрадена Петькою I, коли він обізвав свою Московію Росією.

Як цьому протистояти? Практично неможливо. Роберт Шекли казав: «Найприкріше, що в інформаційній війні завжди програє той, хто говорить правду, тому що він обмежений правдою. Брехун же може нести все, що завгодно».

Здається, що ситуація безвихідна, що ми, Україна, програємо інформаційну війну з Московією. І доказом є те, що відбувається в інформаційному просторі нашої України з 2014 року і зараз.

Але в Україні, як і раніше, є люди, ні, не люди, є ЛЮДИ, які, незважаючи на програну зараз інформаційну війну, незважаючи на зе-вірус, незважаючи на євроімпотенцію, незважаючи на трамloveпутін, на #усепропалонасздалилютомуворогу, роблять свою справу, справу свого життя. Навіть у такій програшній ситуації ці ЛЮДИ живуть гаслом «Украиїна понад усе!». Не вигукують це гасло, а втілюють це гасло у життя.

Місяць тому в Україні сталася дуже видатна, я би сказав історична подія – 3 серпня в Києві відкрився Музей Становлення Української Нації. Тиждень тому я отримав запрошення відвідати музей від своїх давніх друзів, які поклали багато часу та сил на створення цього музею.

Дуже пишаюся тим, що був представлений автору та засновнику музею Валерію Галану. Небайдужість, патріотизм, величезна праця, ресурси, друзі та незламна воля пана Валерія перетворили за 5 років мрію створити музей на реальність.

Музей розташований у цокольному поверсі статуї Батьківщини-Мати, під музеєм Другої Світової Війни (мій комп не бажає друкувати «велика вітчизняна війна»). Я пам’ятаю цей цокольний поверх з квітня 1980 року. Тоді я був курсантом одного з київських військових училищ та брав участь у підготовці усього комплексу до святкування дня Перемоги та приїзду до Києва «дорогого Леоніда Ілліча Брежнєва». Ми, молоді курсанти, як дикі кабани носилися по сходах всередині Батьківщини-Мати та зносили увесь непотріб до цього цокольного поверху. І ось, через 34 роки, ці приміщення почали перетворюватися на справжнє диво.

Далі я буду цитувати офіційний сайт музею – http://www.museumsun.org/, та офіційну сторінку музею у Фейсбуці – https://www.facebook.com/pg/MuseumMakingofUkrainianNation/photos/?tab=album&album_id=484793688523976&ref=page_internal.

Пан Валерій Галан, автор та засновник музею:
«Хто такі українці?
Є історія у літописах, в історичних виданнях, легендах, переказах наших бабусь, у фольклорі. Але багато чого втратилось, знищилось, забулось. Наші недруги неодноразово «допомагали» нам забувати нашу історію, а особливо ті сторінки подій, які є гордістю народу і на яких ми повинні були б виховувати наших дітей, онуків, наш народ український! Напевно, вже давно час створити національну ідею, навколо якої зможемо об’єднати усіх українців у світі.»

З сайту музею:
Мета музею
Відродити національну гідність та повагу до української нації і України, як самих українців, так і усієї світової спільноти. Виховати патріотизм, свідому громадянську позицію та бережливе ставлення до традицій, культури та історії свого народу

Місія музею
Через славні моменти української історії сприяти патріотичному піднесенню українців, які пишаються своєю країною, об’єднати їх навколо ідеї відродження нації і сприяти створенню позитивного іміджу України в світі

Музей
Понад 100 фігур видатних українців від Княгині Ольги до сучасних видатних постатей нашої України.
Всі історичні сюжети в нашому музеї відтворені за описами істориків і підтверджені науковими організаціями.

Зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часу, коли відбувалась подія, показана в сюжеті, або тому періоду, коли вони були на піку своєї слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити як виглядали козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Богдан Хмельницький та інші відомі реформатори української нації.

(закінчення слідує)

1 Comment on "Музей Становлення Української Нації (частина 1)"

  1. ruffled racketeer | 10.09.2019 at 16:11 |

    > Як цьому протистояти? Практично неможливо. Роберт Шекли казав: «Найприкріше, що в інформаційній війні завжди програє той, хто говорить правду, тому що він обмежений правдою. Брехун же може нести все, що завгодно».
    Як свого часу казав Екклезіаст “ніколи не говори про Україну”. І завжди додавав “тобто — ніколи не говори про Україну”.

Comments are closed.