«А в попугаях я гораздо длиннее»

 

Стаття 99. Забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією центрального банку держави – Національного банку України.
Конституція України

 

Посли країн «Великої сімки» називали незалежність НБУ фундаментальним досягненням України. Саме це сприяло економічному зростанню і врятувало збанкрутілий банківський сектор. З аналогічною заявою виступав також і МВФ.

Усі пам’ятають чудовий мультфільм «38 попугаев». В ньому Удав був дуже задоволений вимірюванням власної довжини, бо, якщо міряти довжину маленькими папугами, а не слонятками то, звісно, він набагато довший.

Таку логіку я колись почув з уст президента Московії. Він знайшов великий позитив від обвалу рубля: «при экспорте российских товаров за рубеж в случае девальвации рубля выручка при пересчете в рубли получается большей за одинаковую сумму в валюте»

Геніально!

Постановою Верховної  Ради від 1 квітня 2014 року №1181-VII одним із членів Ради Національного банку України було перепризначено Ковальчука Трохима Тихоновича.

В «Урядовому Кур’єрі» №16 за 28 січня 2003 р. була надрукована стаття Трохима Ковальчука, доктора економічних наук, де він наголосив: «Якби замість дефляції в 0,6 відсотка відбулася інфляція в 9 відсотків, номінальний ВВП України в грошовому обчисленні був би мало не на 20 млрд. грн. більшим».

Мене  тоді зачепило за живе і не просто за живе, а за незагоєну ще рану від інфляції перших років незалежності.

Застосовуючи рецепт Ковальчука, можна зменшити вагу гирі і тоді у мішок замість 50 кг цукру влізе 60, а може й більше. А якщо добряче зменшити довжину кілометра, тоді Україна стане найбільшою країною у світі. Наші пенсіонери вже були мільйонерами, але це їм не допомогло.

З точки зору держави Ковальчук був правий. Інфляція – такий податок, від якого неможливо ухилитись. Хоча, ті, хто знав про це наперед і не довіряв державі, зберіг свої заощадження. Ніхто не сперечається, що виготовлення грошей – найприбутковіша діяльність.

З революційною прямотою доктор економічних наук Трохим Ковальчук писав: «Втрати для населення внаслідок деякого здешевлення заощаджень були б відчутними для заможної частини громадян, які мають такі заощадження».

Правда він не називав це реквізицією, бо люди можуть не зрозуміти цього забутого слова. Впевнений, що якщо у Ковальчука були якісь заощадження, він їх перед публікацією статті обміняв на долари, або євро. Дуже доречно він називав інфляцію «температурою економічного процесу, яку треба підтримувати на дещо вищому рівні», розуміючи що у цьому вогні згорять навіть невеличкі заощадження.

Ковальчук лукаво порівнює рівень монетизації в Україні з розвинутими країнами, не враховуючи обіг в України долару і євро.

Особливо, на думку доктора економічних наук, збідніло (?) українське селянство, бо відбувся «розвал колгоспного ладу». Якби Сталін був живий, він би тільки за цю думку нагородив би Ковальчука зіркою героя.

Малювання зайвих папірців, які не забезпечені зростанням ВВП Т. Ковальчук називав «кредитуванням Мінфіну з боку НБУ».

Така процедура успішно відбувалася у Зімбабве. Маючи в скарбниці 2013 р. лише 217$, країна безперервно друкувала власну валюту. А з 15 липня 2015 року відмовилась від власної валюти, яку обмінювали на долари США за курсом 35 квадрильйонів за один долар США.

Отже, якби удава поміряти не папугами, а мурашками, за рецептом пана Ковальчука, він би одразу ще набагато подовшав. 2 вересня 1996 року, після страшних років інфляції в Україні ввели гривню за курсом 1,76 грн. за один долар. Завдячуючи ковальчукам, зараз за один долар правлять більше ніж 27 гривень. Чи стали від того багатшими українці? Чи виконується ст.99 Конституції? Запитання риторичні.

Сумніваюся, що ковальчуки знайомі з Федеральною резервною системою США і як вона працює. Історія довела, що Пауль Варбург був генієм на відміну від Ковальчука і президента України.

Тримайтеся громадяни України. Президент тепер вважає, що чим більше гривень коштує долар, тим більший бюджет, тим вищі зарплати і пенсії, звичайно, у гривнях.

На початку липня президент Володимир Зеленський заявив, що його команда майже рік веде боротьбу зі зміцненням гривні. На думку президента, через курс гривні, що був у країні останнім часом, підприємства «недоотримали мільйони та закрилися».

На зустрічі з бізнесом у Чернівцях Зеленський наголосив:

«Всі навколо нам говорили, що у нас незалежний банк. Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30. А гривня, ви бачите, яка у нас… Нам говорили, що це – ринкові умови, банк незалежний і т.д. І ви це чудово все знаєте».

А міністр економіки Ігор Петрашко неодноразово заявляв, що інфляція має бути 8–9% і навіть 11–12%.

Люди розцінюють зростання інфляції як погану ознаку. Потрібно стримувати інфляцію, яка найбільше б’є по найбіднішим верствам населення.

І насамкінець, щодо долара по 30-ть, за яким, як наголосив Президент, пораховано бюджет, то варто зауважити, що упродовж першої половини 2020 року середній курс гривні був 26 грн/дол. Навряд чи така девальвація піде на користь економіці. І вже точно вона означатиме руйнування макроекономічної стабільності.

1 липня голова правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Свій крок він пояснив систематичним політичним тиском, що не давало йому ефективно виконувати посадові обов’язки. Незадовго до написання заяви Смолій повідомляв про свої плани керувати Нацбанком до 2025 року – терміну закінчення підписаного в 2018-м семирічного контракту.

За словами Смолія, представники Кабміну, а також депутати від «Слуги народу» вимагали від нього запустити емісію для покриття бюджетного дефіциту і опустити курс до 30 гривень за долар. Заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Наслідки відставки глави НБУ будуть катастрофічними

2 липня Володимир Зеленський вніс до Ради подання, і на наступний день парламент 268 голосами «за» звільнила главу НБУ. Проти проголосували лише фракції «Європейської Солідарності» і «Голосу».

Після звільнення Смолія з 16 липня 2020 р. керуватиме НБУ Шевченко Кирило Євгенович людина підібрана Зеленським. За останні дні ми вже побачили результат, хоча й були озвучені «червоні лінії»: неприпустимість «запуску друкарського верстата», повернення націоналізованих банків колишнім власникам і адміністративного втручання в ринкові відносини. Було б сказано!

 

Yaroslav

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

13 Comments on "«А в попугаях я гораздо длиннее»"

 1. На мій превеликий жаль, присутня неточність – гривню вводили по курсу 1,65.
  Превеликий жаль у тому, що все інше у статті – правда…

 2. Ну що ж зубажілі цього дуже хотіли🤪

 3. Назва артыкула падабрана па сэнсу ідэальна.

 4. Велична постанова, чи нікчемна копія?
  Без перебільшення цей вівторок запам’ятається надовго. Спочатку замінування станцій метро, потім Луцьк, потім замінування вокзалу та аеропорту… Секундочку, а якщо це все взаємопов’язані події? Точніше все це лише одна подія, а решта-просто ширма для розсіювання уваги. Ми звісно можемо прийняти на віру ситуацію, що якийсь психопат під амфетаміном озброївшись автоматом захопив автобус із заручниками, поставив свої вимоги, а просидівши день, і так нічого і не отримавши просто взяв і здався. Ну звісно ж не просто так, а після особистої розмови з паном президентом, який безсумнівно вплинув на терориста, і переконав його відпустити людей. Чи може..
  Чи може ми винесемо за рамки нещодавний вибух поруч з метро, коли реально постраждали люди, і припустимо ось що. Спочатку ще один вибух поруч з метро, який на відеозаписах більше був схожий на бум від великої петарди. Далі повідомлення з Луцька-озброєний терорист, повний автобус заручників, бомба в людному місці, і список вимог. Звучить наче черговий голлівудський бойовик, але це реальність. Аваков негайно вилітає на місце події. Питання перше: навіщо? Просто щоб бути поруч, посвітитися? Толку з нього там було трохи менше ніж нуль. Ну нехай, міністр як не як, може в нього справді робота така. Читаємо список від терориста. Спочатку вимога до більш ніж двох десятків людей визнати себе терористом, плюс бонусом вимога заставити всіх подивитися якийсь фільм про захист тварин. Що за маячня подумаєте ви? А може продуманий хід, щоб створити образ неврівноваженого психа?
  Далі більше. Вимога привезти побільше журналістів. Це також дає свій результат-про подію говорять абсолютно всі. Протягом дня ніякого руху, ситуація нагнітається, новини публікуються, страх росте. Безпечні вибухи за межами автобусу, безпечна стрільба по дрону. Вечір, на сцену виходить головний герой цієї постановки. Після розмови з президентом терорист відпускає кількох заручників, а через дві години здається. Президент на своїй сторінці вітає всіх з черговою перемогою, одразу декілька людей у своїх інтерв’ю відзначають, що саме він, саме президент зумів переконати терориста. Саме він вирішив цю ситуацію. Завтра це буде всюди.
  А я лише згадую, що скоро вибори. І ще згадую, що нам дуже добре відомий ще один Вова, який також потрапив в схожу ситуацію перед виборами. Там щоправда ставки були значно вищі, тому довелося декілька під’їздів реально висадити в повітря, з реальними жертвами. І щось мені не по собі стає від таких думок. Може накручую сам себе, а може..

 5. Нет, ну, касательно открытия учебных заведений, тут дело не только в самодурстве Трампа.
  К этому призывают ещё много специалистов в США, основываясь на том, что дети почти не подвержены заболеваемости ковид, а также на том, как сильно уступает дистанционное образование традиционному.
  Продолжать дистанционное обучение школьников (студенты – другой вопрос) нет никакого смысла с научной точки зрения.

  • А ничего, что дети несут заразу в семью? Причем это касается не коронавируса, а вообще любой заразы.

   А причина здесь в совсем другом. Я уже расписывал. Если дети не в школе, с ними кто-то должен сидеть. Или родители не работают, или отдают их в childcare (а там тоже зараза распространяется с не меньшим успехом), платят бебиситерам. Что сильнее всего бьет по бедным, особенно не полным семьям, которые не могут оплатить бебиситера и не работать тоже не могут.

   “К этому призывают ещё много специалистов в США”

   Что-то я не заметил, чтобы МНОГО СПЕЦИАЛИСТОВ призывало. Специалисты говорят, что если мы хотим открыть школы, нужно сначала очень жесткими методами задавить вирус.

   • Andriy Moderator | 22 Липня, 2020 at 00:02
    А ничего, что дети несут заразу в семью? Причем это касается не коронавируса, а вообще любой заразы.

    – Моня, принеси мне стакан воды!
    – Я тебе что, носильщик?
    – Нет, вы слышали? Как принести стакан воды – так он не носильщик! А как принести домой триппер – так он да носильщик!

    Так нужно иметь дети, или лучше иметь камни в почках?

    • Дети должны расти здоровыми.
     А главная проблема современности, если внимательно присмотреться, то это стремление к массовости. Причем практически везде.
     Вот сейчас рядом со мной строят школу на более, чем две тысячи мест.
     Потому как построить три-четыре региональных поменьше – то ж расходы бюджета. Про торговые центры со спорт бассейн и так далее комплексами, так и говорили уже.
     И вопрос как раз в том, что сейчас детям посидеть бы на дистанционке.
     Глядишь, и мир бы здоровее стал…..

     • Здоровыми и тупыми?
      Дистанционное обучение доносит до ученика до 70% информации. Лицом к лицу – до 90%.

      Для сравнения, что б вы понимали разницу: книжка до 60%. Телевизионный урок те же 70%.

      Так зачем вообще учителю по зуму кривляться, если 1 записанный урок справиться на всю страну с той же эффективностью(читайте бесполезностью)?

     • Andriy Moderator | 22 Липня, 2020 at 22:39 |

      Я не знаю, откуда такие цифры, ну допустим.
      Сразу вопрос – телеконференция относится к “лицом к лицу” или “телевизионный урок”?

      Как любят некоторые говорить, “не все так отднозначно”.
      Как усваивается информация, когда учитель преподает и в классе в это время дурдом?
      Что лучше – усвоить 90% от тех 50% которые учитель умудриться выдать между наведением порядка в классе, проверкой выученных уроков и т.п. или 70% от 100%, которые преподаватель запишет в спокойной обстановке?
      Я могу написать еще кучу положительных вещей при удаленном обучении, но да есть и недостатки – нужен компьютер с интернетом, школа еще бесплатно присмотрит за детьми пока родители на работе, накормят бесплатно детей из бедных семей. Тут у каждого свое. Мне лично так намного лучше если дети учатся удаленно, они два с половиной месяца так учились. Не нужно вставать рано, все могут выспаться, не нужно никуда ехать, куча времени экономится и у родителей и у детей, накормить обедом гораздо лучше дома, нет конфликтов, нет опозданий.
      У нас школа открывается сначала удаленно, когда штат разрешит открыться школа дает теперь выбор – удаленно или в школе. Мы выбираем удаленно.

 6. Сам пісюаніста і є ширмою хуйла та бєні і слова його точнісінько повторюють ідею хуйла про рублі за долар, яких стане більше. Дебіли обрали ідіота, казочки скінчились.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: