Казочка про Huawei

Автор — Дід Панас

Із серії «Новітні казки Діда Панаса»

Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка! Сьогодні я приніс вам казочку — ще й бубликів в’язочку! А казочка моя буде про Huawei… Отож, діточки, сідайте довкола своїх комп’ютерних моніторчиків, планшетиків чи смартфончиків та слухайте мене уважненько.

Почну сьогоднішню історію з того, що мій маленький помічник — Зайчик-Побігайчик приніс мені отаке чудернацьке повідомлення інформаційної агенції Interfax-Україна від 16.10.2020|12:15, яке я просто не можу не процитувати:


Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України підписала меморандум з компанією «Хуавей Україна» з метою поліпшення державно-приватної взаємодії, а також співпраці у сферах кібербезпеки, кіберзахисту і телекомунікацій, повідомляється в спільному прес-релізі.

«Ми готові тісно співпрацювати з компанією “Хуавей” для забезпечення і підвищення кіберзахисту і кібербезпеки в Україні. Держспецзв’язку глибоко цінує, що компанія світового рівня працюватиме з нами над проектами у сфері безпеки інформації. Переконаний, що наша взаємодія зміцнить обороноздатність держави перед кіберзагрозами», — зазначив глава Держспецзв’язку Юрій Щиголь, якого цитує прес-служба.

На думку підписантів, меморандум також відкриває нові можливості для реалізації спільних наукових проектів, навчання і підвищення кваліфікації кадрів у сферах кібербезпеки, кіберзахисту й телекомунікацій.

«Ми впевнені, що через взаємодію держави та приватного сектора можна побудувати ефективну систему кіберзахисту в Україні», — зазначив директор «Хуавей Україна» Ма Ці.


Далі в зазначеному інформповідомленні містилася чи то прихована реклама компанії Huawei, чи то короткі відомості про неї: мовляв, заснована вона в 1987 році та є одним з провідних світових постачальників інфраструктури ІКТ, а також інтелектуальних пристроїв. А також розповідалося про стратегію соціальної відповідальності компанії «Хуавей Україна».

Що вам сказати, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка?.. Прочитавши це повідомлення, я одразу ж спитав свого маленького помічника… А нумо, Зайчику-Побігайчику, скажи, про що я тебе спитав?

Зайчик-Побігайчик (ввічливо): Ви спитали, Дідусю, чи ви уху їли, чи все ж таки не уху їли?..

Так-так, мій маленький, абсолютно вірно! І що ж ти мені відповів?..

Зайчик-Побігайчик: Ні-ні, Дідусю, ви зовсім не уху їли, а звичайний борщик, який я наварив. Та ще й оладками капустяними закушували…

Гаразд, Зайчику-Побігайчику, дякую тобі, мій любий…

Отож як бачите, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка — пояснення настільки дивної ситуації треба пошукати зовсім в іншому! Але що ж то за ситуація, якщо вона змусила мене замислитися про те, чим я обідав?! А все просто, мої маленькі: в повідомленні Interfax-Україна не сказано про один-єдиний, проте дуже важливий нюанс. А саме, що компанія Huawei є… компанією китайською! Мало того, торік — у травні 2019 року міністерство торгівлі США додало компанію Huawei до «чорного списку», коли президент Дональд Трамп оголосив надзвичайну ситуацію через загрозу нацбезпеці від продукції цього китайського виробника.

То що ж це виходить, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка: в Сполучених Штатах побоюються, що продукція Huawei становить загрозу національній безпеці країни… а наш український глава Держспецзв’язку Юрій Щиголь вважає, що ця ж сама компанія допоможе забезпечити і підвищити кіберзахист і кібербезпеку в Україні?! Тут мимовільно замислишся, хто ж насправді уху їв: або американський Мінторг, або український Держспецзв’язку… або все ж таки я, Дід Панас!..

Але трохи згодом ситуація прояснилася знов-таки завдяки Зайчику-Побігайчику: цього разу помічничок приніс мені повідомлення «Європейської правди» від 16.10.2020|13:10 (тобто, випущене через 55 хвилин після попереднього), де було сказано:


Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України прибрала зі свого сайту та соціальних мереж інформацію про партнерство з компанією «Хуавей Україна».


А це, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка, може означати наступне: уху їв не я й не Мінторг США — а все ж таки глава вітчизняного Держспецзв’язку Юрій Щиголь! Однак зарубіжні партнери України (от тільки не знаю, американці чи європейці) ненав’язливо контролюють кожен крок чинної «зеленої» влади і, в разі чого, здатні оперативно й дохідливо пояснити їй, хто чого поїв і які наслідки це може спричинити. І то є добре, дуже добре!..

От на цьому казочка моя нарешті добігла кінця. А тепер на добраніч, мої маленькі! Ідіть собі, вмивайтеся, нехай вас батьки напоять тепленьким молочком з медяниками, щоб вночі вам наснилися хороші сни про тісну співпрацю України з цивілізованим світом, а не з азійськими компаніями, дії яких викликають тривалі й потужні скандали…

На добраніч, малята, на добраніч!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

35 Comments on "Казочка про Huawei"

 1. Так китайцы откаты делают больше, чем даже московиты. Там взятки на международном уровне внесены в бюджет страны. Так что, ничего удивительного…

  • Причем не стесняясь их предлагать, шо называется, привселюдно.
   Пришлось столкнуться. Была возможность указать и направление движения и скорость. Указал. Пошли.

   • Китайцы очень коварны. У них в религиях и философиях даже нет понятий о грехе и покаянии, токо про дух, дао, совершенствование и прочая х…ня.
    Когда выявил у них нарушения, попытались меня на караоке заманить, где девки в мини кидаются на колени, и это на камеры фиксируется. Предложили решить вопросы, и они у них решаются токо через караоке, типа традиция такая. За отказ кровная обида чуть ли не до 7го колена! Пришлось их обидеть, да ещё и словами добавить, наверно до 37го колена хватило.
    Так они пытались подставить, предъявляют для контроля 1и детали, а на отгрузку отправляют такие же, но бракованные, не те шо я смотрел, а те шо раньше забраковал. Токо я перед поездкой в Шанхай читал и консультировался за Китай не токо про “караоке”, а и вообще за всю их гнилую натуру. Поэтому ставил невидимые метки. Разразился жуткий скандал, китайцы меня выставили за территорию, заявили заказчику чуть ли я там наркоманил, бухал и крал. Токо я подготовился вообще основательно – все свои телодвижения фиксировал на скрытую камеру. В общем, ценой огромных взяток (детали очччень дорогие и заказ огромный) всю нашу фирму оттуда выперли, наняли аналогичную. Те оказались лопухами, не ожидали подвоха на каждом шагу, в результате всё вскрылось на объекте, где были прямые инспектора уже от Шелл, Омрона, Эмерсона и Шлюмберже.
    Отака х…ня, малята ))

    • Если основны критерии закупки – цена,откат и освоение – то так и должно быть.
     Не пробовали для своих газовьіх потоков не покупать китайское, например сделать что-нибудь своими руками? 🙂

    • “…прямые инспектора уже от Шелл, Омрона, Эмерсона и Шлюмберже” (с)
     *****
     Ага-а-а!.. То Ваша фірма, шановний parazels’е, займається нафтою? Цікаво 🙂

   • Тоже работал с китайцами. Многие рассказывают о каком-то там особом духе тысячелетней торговли и прочем, но никакой особенности нет, в реальности – постсовки. Коммунизм Мао не прошёл бесследно.

    Конечно, последние годы всё сильно изменилось, они стали меньше гнать туфту, качество значительно выросло, кидалово поубавилось, даже отношение немного изменилось. Стали бороться за имидж, и довольно жёстко. Но отголоски прошлого всё же ещё встречаются. Особенно в политике.

    • Коли моя дружина ще працювала, то їхня сантехнічна фірма торгували, зокрема, і китайською сантехнікою. Вона в Гуанчжоу навіть пару разів на виставки їздила. То дружина пояснила, що китайці виробляють товари в дуже широкому ціновому діапазоні, але чим вища якість – тим і ціна вища… Отож той самий “китайський непотріб”, до якого ми тут звикли – це товари з їхнього дешевого цінового сегменту. Наші фірмачі просто замовляють найдешевший (найменш якісний) товар заради економії – от в чім річ! Бо для деяких клієнтів фірма дружини замовляла дорожчі товари – і вони були високої якості… Що замовили – те й продають.
     А те, що з китайськими ділками треба триматися уважно – ну, то це бізнес! Нічого особистого… Однак якщо вони постачали брак, то я не пригадую випадку, щоб дружина не поставила китайців на місце. Втім, вона народилася і до 10-ти років прожила в Ташкенті, отож психологію східних чоловіків знає прекрасно і вміє поставити на місце, в разі потреби, хоч узбека, хоч азербайджанця, хоч китайця, хоч турка, хоч араба.

 2. Добре якщо так.

 3. На просторах Інету десь зустрічав, що Хуавею приходить велика пухнаста північна лисиця!

  • Не волнуйтесь. Даже если этот Ху-ой-вэй обанкротится или “обанкротится” – ничего не случится.
   Сменят название, и логотип, заменят нескольких наиболее “засветившихся” менеджеров, и продолжат заниматься тем же самым.
   Может быть, более скрытно и не так явно. Только и всего.

 4. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України прибрала зі свого сайту та соціальних мереж інформацію про партнерство з компанією «Хуавей Україна».
  То, что удалили “информацию о партнерстве” отнюдь не значит, что прекратили само “партнерство”…

  • Вот именно!
   Треба пильнувати цю владу. На більше годі й розраховувати.

   • +++++++++
    Щас активно вернулось подковёрное телефонное право. И вообще возвращается кучмизм-янукизм. Борьба мироустройств токо накаляется. Кучмисты-янукисты на всё пойдут шоб не допустить Украину на запад, бо цэ для них смерть, уже невозможно будет воровать-взятковать.

  • Надія лише на те, що доля цього меморандуму буде такою, як і Будапештського.

  • Це – “казочка на ніч” від Діда Панаса, в якій має бути певний позитив. Особливо в наш час тотального панування “ЗЕленої плісняви”… А так, ясен перець – таки треба пильнувати! 🙁 🙁 🙁

 5. Так дальше жить нiльзя! Скрiзь дов *ойоби!
  Навiщо, мама, мудрая сова, мене ти народила!
  (Фiлiн б’ється головою об сосну, сосна ламається.) Митець. Лесь. ПроФФесиАНАЛИЗМ плесневой власти зашкаливает.

 6. Записывайте, господа, всех, причастных к сделке. И когдазелень схлынет,- посадить всех по суду тет на 25 за измену, просто по факту контактов с этой коррупционной шпионской компанией. Ясно, что после американского расследования, все, кто покупает у Хуявеи,- их агенты.

 7. Великобритания изымет оборудование Huawei из инфраструктуры для сетей 5G
  https://www.vedomosti.ru/technology/news/2020/07/14/834559-huawei-5g

  • Израиль намерен не допустить китайские компании к участию в строительстве сетей 5G
   https://cursorinfo.co.il/all-news/israel-news/israel/izrail-nameren-ne-dopustit-kitajskie-kompanii-k-uchastiyu-v-stroitelstve-setej-5g/
   С одной стороны на Израиль оказывает давление Вашингтон, который хочет, чтобы Иерусалим в корне пересмотрел сотрудничество с Пекином, с другой стороны в правительстве опасаются, что Китай злоупотребит своим положением и начнет шпионить за Израилем.

   • Тримайте оборону від китайців! Їх вже 1,5 млрд – а євреїв на нашій планеті завжди мало… 🙁 🙁 🙁

    • Возможно, я не прав, но сдается мне, что Китай представляет для всего мира меньшую угрозу, чем паРаша…

     • Кгм-м-м… Тут ми з Вами розходимося. Бо я вважаю, що в стратегічному плані Китай здатен перебрати на себе роль світової “імперії зла” та “держави пітьми”, коли навіть РФ розвалиться. Бо вивищення Москви розпочалося в 1325 році, тоді як “в тилах” Китаю – кілька тисячоліть БЕЗПЕРЕРВНОГО існування.
      Отож китайці давно звикли, що зміна зовнішньої форми держави не впливає на її суть. Саме про це йдеться в стратагемі №21 “Цикада вислизає зі свого блискучого одягу” (вона ж – стратагема зміни фокусування): потрібно навмисно відвернути увагу контрагента на щось другорядне для маскування справжніх дій по виходу з критичної ситуації.
      =====
      Виходячи зі своєї старої оболонки, цикада здіймає шум до 100 децибел на відстані до 1 метра, проте, завдяки здатності до мімікрії абсолютно розчиняється на тлі навколишніх рослин — при цьому видимим залишається тільки її колишній «одяг». Перша згадка Стратагеми пов’язано з державним діячем епохи пізньої династії Хань (25-220): він прагнув до «абсолютної свободи», проте служив при дворі, тому в одному з філософських віршів порівняв тлінне людське існування з блискучою «одягом» цикади, а спрямовану у вищі сфери людську душу — з самою цикадою.
      =====
      Розумієте?! Ззовні Китай може здаватися імперією, “молодшим братом” комуністичного СРСР чи навпаки “державою з новим – ринковим обличчям”. Але все це – лише “зовнішні оболонки цикади”. Тоді як сама “цикада” – це той Вічний Китай, який просто змінює оболонку за оболонкою, а насправді існує бозна з яких часів… При цьому СУТЬ того Вічного Китаю не змінюється. Та й звідки прийшов Батухан – онук Чингісхана, який загарбав землі Московії, на яких з часом виросла РФ?! З Китаю все це пішло, з Китаю…

     • Тимур | 18 Жовтня, 2020 at 13:27 |
      … в стратегічному плані Китай здатен перебрати на себе роль світової “імперії зла” та “держави пітьми”, коли навіть РФ розвалиться.
      О!
      Когда РФ не будет – тогда Китай по уровню угрозы займет ее место.
      Это отнюдь не значит, что он не представляет угрозы сейчас, но опасность, исходящая СЕЙЧАС от отморозков паРаши во главе с плешивым недофюрером, ИМХО, превышает НА ДАННЫЙ МОМЕНТ опасность, исходящую от чуть-чуть более вменяемого Китая.

 8. Как компанию назовут, так она и поплывет…
  Оппо, имхо, туда же стоит отнести.

  Ну и очень сомнительно, что вообще есть китайские производители, которые не сотрудничают со своими властями. Это все равно, что предположить существование дела мороза или какцапского оппозиционера.

  • Вот ведь сердитый какой!
   Но если прав, так прав.
   И Дед Мороз и оппозиционер эрэфийский имеют практически идентичное происхождение. И тот и тот из одного гнёздушка.
   Только в разное время.

 9. В Германии Huawei – одна из самых распространённых марок. Недорогой и очень качественный. У меня самой Huawei Р10 уже 3 года – я им ОЧЕНЬ довольна! Связь без проблем, фотки-видео безукоризненные (с объективом Лейка я думаю!). И даже аккумулятор все эти годы пахал, как зверь – зарядка с 2% до 99% минут за 20-30, а держал сутки-двое. Сейчас только дней 5 как сдавать стал, и то не очень – не раз в два дня заряд хочет, а раз в день.
  Реально хороший аппарат.
  За рекламу мне не платят, честно-честно! 🙂

  • Ну и заодно передает ваши данные “куда надо”. 😉

   • Andriy Moderator | 18 Жовтня, 2020 at 20:13
    Ну и заодно передает ваши данные “куда надо”.
    А кто сейчас этим не занимается?
    ЛЮБОЙ смартфон – это шпион в вашем кармане.
    И не только смартфон.
    ВСЕ без исключения “электробытовые приборы” с приставкой “смарт” – самые натуральные шпики-филеры-топтуны…
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/0/08/BBC1984_Big_Brother.jpg

   • Я вас умоляю! Мои данные – небогатой эмигрантки без доступа к гостайне любой страны – кого они могут заинтересовать? Сильным мира сего я до икоты неинтересна. Поэтому шапочку из фольги не ношу и в теории заговоров не играю.
    Пусть любуются фотомордиями моего сына, моей кошки и красивыми закатами! 🙂 Я не против!

    • Вы никогда не получали email типа “У нас есть ваше непристойное видео, вышлите сюда биткоинов, а то мы его выложим в открытый доступ”?
     Даже если вы знаете, что никакого такого видео в природе не существует, но уверены ли вы, что ваша электроника не включает камеру тогда, когда вы ее не просили?

     Можно еще придумать много всяких вариантов использования ваших личных данных на пользу того, кто ими обладает. Получить кредит на ваше имя например.

     • Особисто мені такі мейли падають на пошту регулярно. Хоча я прекрасно розумію, що такого відео в природі не існує. А тому нікому, ніколи й нічого не перераховую.
      При цьому я прекрасно розумію, що ноутбук може врубати відеокамеру за командою якогось “трояна”… але все одно її не заклеюю. Хоча моя дружина таки заліпила камеру на своєму лаптопі картонкою. А я не заклеюю принципово – навіть враховуючи мій лежачий спосіб життя і те, що я лежу за своїм лаптопом зовсім не у фраку… 😀 Отакий я розгильдяй!.. 😀

     • Andriy Moderator | 19 Жовтня, 2020 at 21:12 |

      Нам на работе инфо-безопасность даже выдала специальные наклейки на камеру, которые можно открывать в случае необходимости. Не то, чтобы это строго требуется, но признак хорошего тона.

     • Andriy Moderator | 19 Жовтня, 2020 at 21:12 |
      Нам на работе инфо-безопасность даже выдала специальные наклейки на камеру, которые можно открывать в случае необходимости.
      *****
      О так! Якби й мені таку наклейку – скористався б неодмінно!!! Але робити так, як зробила моя благовірна: наліпити за допомогою скотчу на чорний корпус прямокутничок, криво вирізаний з білої картонки… Ні-ні, проти такого неподобства постає вся моя система цінностей та внутрішньої естетики!!! 😀

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: