Казочка про дрова

Автор — Дід Панас

Із серії «Новітні казки Діда Панаса»

Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка! Ох, якби ви тільки знали, до чого ж я скучив за вами, мої дорогесенькі!!! А ви за моїми казками скучили?.. Ну, нічого, нічого: нарешті я успішно завершив дуже важливу роботу — отож відтепер матиму трохи більше вільного часу, щоб розважати вас історіями цікавими і повчальними.

Сьогодні ж я нарешті приніс вам довгоочікувану казочку — ще й бубликів в’язочку! А казочка моя буде про дрова… Отож, діточки, сідайте довкола своїх комп’ютерних моніторчиків, планшетиків чи смартфончиків та слухайте мене уважненько.

А втім, казочка моя — це не зовсім і казочка… Швидше, це анекдот, який переповідали один одному люди ще в ті часи, коли я був таким самим маленьким хлопчиком, як і ви. Тоді навіть у великих містах не було центрального опалення, а тому в холодну пору року скрізь топили груби, для чого треба було заздалегідь запасати дрова — і знали про це усі без виключення. І великі, й маленькі.

А тепер послухайте анекдот, до певної міри схожий на бувальщину — але тільки до певної міри…


Отже, якось взимку, пізно ввечері у двері хати одного чоловіка хтось постукав. Про всяк випадок не відчиняючи двері, той чоловік спитав:

— Хто там? І чого ви хочете?

— Господарю, я хотів лише дізнатися, чи треба вам дрова? — долинуло з-за дверей. Оскільки ж чоловік той був завбачливий і хазяйновитий, то дрова заготував давно і в необхідній кількості, а тому відповів:

— Та йдіть собі з Богом, не потрібні мені дрова.

Нічого не відповів той, хто стукав у двері ззовні, тільки сніг зарипів під чоботами чим далі, тим тихіше — аж доки не вщухло все за дверима… Минула ніч, настав ранок. А як уранці вийшов той чоловік із хати, то замість величезної дровітні, дбайливо складеної надворі, побачив порожнє місце! Схопився тоді неборака за голову, нарешті второпавши, що він сам же визнав, що дрова йому «непотрібні» — отже, фактично сам від них і відмовився… та було занадто пізно щось виправляти.


До чого це я розповів вам, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка? А до того, щоб ви зрозуміли дуже важливу річ: іноді головне не в тому, що саме ви відповідаєте на запитання — а в тому, хто саме запитує, з якою метою і яким чином він витлумачить вашу відповідь! Бо якщо запитує злодій, який хоче заподіяти вам шкоду — будьте певні, що далі станеться щось жахливе. Отож тут треба бути вкрай уважним та обережним, щоб потім у розпачі не хапатися за голову.

Звісно, ви можете мені заперечити тими самими словами, з яких я розпочав: мовляв, зараз у містах скрізь і всюди центральне опалення — отож анекдот про дрова давно вже втратив актуальність. Що ж, мої маленькі, на це я заперечу: воно все так — тільки трішечки не так! Бо ж наш «велемудрий» преЗЕдент вже заявив, що буквально за десять днів — під час цьогорічних місцевих виборів 25 жовтня, окрім власне виборів, бажає поставити виборцям п’ять секретних запитань. Чому раптом секретних?.. Бо про запитання ці преЗЕдент нічого конкретного не сказав — лише туману ЗЕленого напустив, по-хамськи «тикаючи» абсолютно незнайомим людям, в тому числі старшим за віком — як-от я… Втім, як і завжди: іншого від покидька годі й очікувати.

Але ж стривайте: це ж преЗЕдент запитує, а не злодій — хіба ж ні?! То хіба є підстави побоюватися того опитування?.. На превеликий жаль, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка — такі підстави є. І щоб переконатися в цьому, достатньо зазирнути в одну цікаву книжечку… А нумо… Агов, Зайчику-Побігайчику, помічнику мій вірний, ти де там?!

Зайчик-Побігайчик (з кухні): Тут я, діду, вечерю готую!

Зайчику-Побігайчику, а нумо принеси мені Конституцію України, прошу!

Зайчик-Побігайчик (забігаючи в кімнату й витираючи лапки невеличким рушничком): Це та сама солідна книжка, що?..

Вона, вона! Неси швидше, будь ласка.

Зайчик-Побігайчик приносить Конституцію України.

Дякую, мій хороший!..

Ну от, мої маленькі, як я попросив мого помічника, так само і ви можете попрохати своїх батьків дати вам цю вкрай важливу для всіх українців книжечку. І якщо вмієте вже читати — відкрийте Конституцію України й почитайте, що там сказано в Розділі ІІІ «Вибори. Референдум». Зокрема, стаття 69 сповіщає: «Народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії». Статті 70-71 присвячені виборам, статті 72-74 — референдуму. Отож ніякого «всеукраїнського опитування», анонсованого преЗЕдентом, Конституція України не передбачає!

Звісно, на це можна заперечити, що «всеукраїнське опитування» — це оті самі «інші форми безпосередньої демократії». Що ж, творці Конституції справді повелися вельми нерозумно, залишивши в тексті Основного Закону цю шпаринку для різноманітних шахрайств. Однак Рішення Конституційного Суду №6-рп/2008 від 16.04.2008, що тлумачить положення ст.69, не розшифровує, що таке «інші форми безпосередньої демократії». І якщо у вітчизняному законодавстві описані як вибори, так і референдум, то про «всеукраїнське опитування», відмінне від референдуму — ніде анічичирк!

А що анонсоване «всеукраїнське опитування» відрізнятиметься від референдуму — то про це чітко сказали в Охвісі преЗЕдента: мовляв, опитування, намічене на 25.10.2020, на відміну від референдуму, передбаченого Конституцією, «не матиме прямих юридичних наслідків». А які ж тоді наслідки матиме це опитування?! Очевидно, такі, які захоче… ні-ні, навіть не сам преЗЕдент, але отой загадковий Охвіс преЗЕдента, який ховається за спиною цього хамовитого недомірка!!! От саме тоді й може статися те, що сталося з ошуканим господарем, якого запитали про дрова.

Висновок аж надто очевидний: анонсоване «всеукраїнське опитування» є нічим іншим, як шахрайством, замаскованим під «істинне народовладдя». А тому не очікуючи, коли цей паскудник озвучить свої таємничі п’ять запитань — я, Дід Панас, натомість пропоную наступне.

По-перше, в будь-якому разі не відповідати на будь-які запитання цього хамовитого недомірка. Обґрунтування просте: неконституційність «всеукраїнського опитування», не прописаного прямо в Розділі ІІІ Основного Закону та в будь-яких інших законах. Оскільки ж президент України (прошу не плутати з цим хамовитим недомірком) є Гарантом Конституції — то він не мусить закликати до антиконституційних дій.

По-друге, натомість я, Дід Панас, вже зараз пропоную обговорити 5 найважливіших питань, які дуже непокоять мене останні півтора року:

 • 1. коли нарешті наш теперішній преЗЕдент добровільно піде на Хутір Михайлівський по метелики?!
 • 2. якщо наш теперішній преЗЕдент не піде добровільно на Хутір Михайлівський по метелики (або в Ростов-на-Дону, наприклад) — в який спосіб його покарати за пряме порушення Конституції України?!
 • 3. де саме його карати — на Майдані чи на Європейські площі перед Українським домом, в який він так хотів колись переїхати?!
 • 4. що робити з його тушкою після покарання (викинути в Дніпро; спалити, зарядити в гармату й вистрілити попелом та ін.)?!
 • 5. поплічників недомірка, які окопалися в загадковому Охвісі преЗЕдента — карати окремо чи разом із хамовитим недомірком?!

Всі інше питання, на мою особисту думку, не є суттєвими.

От на цьому казочка моя нарешті добігла кінця. А тепер на добраніч, мої маленькі! Ідіть собі, вмивайтеся, нехай вас батьки напоять тепленьким молочком з медяниками, щоб вночі вам наснилися хороші сни про майбутній час, коли всі вороги України опиняться або на Хуторі Михайлівському — або в Ростові-на-Дону…

На добраніч, малята, на добраніч!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28 Comments on "Казочка про дрова"

 1. Так и деньги надо, на бумажки, а степень защиты какая? Помню, на первом референдуме в дырляндии бумажки на ксероксе ксерили, пока нужный процент не изобразили. А бюджет , вообще-то в курсе?

  • Уже заявили, что “бюллетени” для “опроса” печатаются не на средства бюджета, а на средства “анонимного благодетеля”.

   А как вам анонс 12 октября, при крайнем сроке подаче заявлений на смену участка от ВПЛ до 10 сентября?
   ИМХО: это намеренное исключение мнения переселенцев из процесса!

   ЗЫ
   Из меня уха лезет уже со всех щелей. Уху ем, уху ею и еще, по видимому много буду уху есть…

   • но как Вам то, что комиссии могут считать только то утверждено ЦВК, не позднее чем за месяц, то есть вопросы для комиссий должны быть за месяц до голосования. их должны прямо сейчас обнародовать и утвердить, сперва ВР, потом ЦВК, и только бюджет может оплатить.

   • То може вони вже і з відповідями? За гроші анонімного спонсора чого соромитись?🙂

  • Найцікавіше буде, якщо це будуть “бабці-активістки” з журналами в уках, де проставлятимуться “галочки”… 🙁 Від плісняви можна очікувати чого завгодно – навіть отакого… 🙁

 2. “ХУже нє будєт” (цитата від зєбля…Й). А на Конституцію та українців воно вже давно поклало пристрій, яким стукав по клавішах.

 3. Зрадників в козацькій Україні садовили на кіл, щоб мали час порозмислити, що вони наробили. Отака херня малята..

 4. Согласен – паля в самый раз, а можно и пару раз.

  • пару раз на “біс”?
   мені шкода руки тих хто буде це виконувати – там й двома дюжинами не обійдеться…
   😉
   а ще ж психіку людям калічити.

   ні.
   краще на довічне й без права на амністію – хай думає над помилками.

   • На довічне? Це він зараз живе за кошти платників податку, і потім все життя буде? Ні, конфіскація всього майна родини – і на розмінування території Бамбасу

    • Це дуже гуманно, воно миттєво здохне на першій же міні, все таки ота пропозиція, що “на палю” – якось краще 🙂

   • В “Роксолані” Павла Загребельного описується один специфічний різновид цього способу страти, коли кінець палі робили не гострим, а закругленим, саму палю змащували баранячим жиром, а на певній відстані від верхівки прибивали горизонтальну планку. Таким чином, паля не проштрикувала жертву наскрізь, а лише занурювалася в тіло на певну глибину. І не проштрикувала, а лише розсувала внутрішні органи… Таким чином, жертва конала особливо довго і в особливо жорстоких муках…
    Турки довели цей різновид страти до особливої досконалості. У них сам Влад Цепеш (більш відомий нам як граф Дракула) навчався.
    І так – читайте твори Павла Загребельного!

 5. Рассказ сотрудника из Донецка о референдуме в мае 14-го “Моя говорит пойдём проголосуем, не хотел, но идём. Пришли, но не в ту школу где обычно. Стоим в очереди, заходим, девочка на принтере “бюллетень” распечатала. Понимаю, что это бумажка, я-то знаю, как должен выглядеть бюллетень – полиграфия, знаки водяные. Беру бумажку, ставлю галочку, бросаю в ящик. Выходим, встречаем соседку в слезах от счастья. Она оказывается “мечтала” всю свою жизнь в днр жить. Домой пришли, сижу и думаю – что ЭТО было?” Тоді була порушена Конституція, зараз цей недолугий преЗедент хоче нас змусити(а як можна по іншому назвати?) зробити нас протизаконні дії.

  • Це опитування – НЕКОНСТИТУЦІЙНЕ. А Конституція – ОСНОВНИЙ ЗАКОН України. Тому все дуже, дуже сумно: Гарант Конституції закликає ло її прямого порушення… 🙁

   • Воно чудово знає про неконституційність та юридичну нікчемність того дійства. Тому вважаю що мета цього – зайнятися незаконною агітацією у день виборів.

    • В будь-якому розкладі, це – чергова “пробна кулька”. Отож основні проблеми:
     – хто саме кидає “пробну кульку”?
     – з якою метою?
     – що буде “основною кулькою”, якщо “пробна” пройде на ура?..
     Та в будь-якому разі, ми мусимо зробити так, щоб “пробна кулька” відскочила і щосили врізалася в лобешника тій падлюці, хто її кинув!!!

 6. 1. Після пропозиції, від якої не можливо відмовитися
  2. Відправити на хутір Михайлівський без білету назад
  3. На Європейській площі
  4. Згідно п.2
  5. Судити тут і садити тут.

 7. Я не юрист, та на мою думку те, що не передбачене Конституцією і разом з тим не заборонено законом не є антиконституційним, бо все незаборонене є дозволеним. Ще раз – я не юрист і це думка дилетанта від права. В тому і полягає підступність маніпуляції з цим опитуванням, що воно не протизаконне, але будь-які відповіді на ті п’ять питань підуть лише на шкоду Україні. Тому солідаризуюся з дідом Панасом і закликаю колєг посилати опитувальників на хутор бабачєк лавіть, але не далі, бо за Михайлівським вже московщина і спробуй їх звідти витягти, а відповісти мають всі до рядового рознощика опитувальних листів.

 8. Ну наконец хоть Дід Панас ставит правильные и самое главное актуальные вопросы хотя этим должны заниматься другие товарищи и причем уже давно.

  • Та может оказаться что ситуация не так беспросветна, как кажется на первый взгляд. “Другие товарищи” внимательно следят, но “показывают уши” только изредка, когда наступают критические точки, пример – реакция “кого то” на кацапские “учения”. Сразу попустило, хотя демонстрация силы была минимально необходимая. Все будет Украина!

 9. Кстати о дровах: “Экспорт нефти по системе трубопроводов “Транснефти” сократился в этом году на 17 процентов по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Поставки на российские НПЗ упали на 10 процентов.” Яка сумна новина!

 10. Дід Панас прав целиком!
  готовится госпереворот, плавный ползучий, нарид все равно не догоняет што к чему
  за Говном стоят враги Ураины а оно лишь ширма для них; но и сама Ширма привыкла цинично воровать, государство и нацию оскорблять и высмеивать, а может и ненавидеть

 11. я и не знал про эти “эээ..пять…эээээ…вапросав”
  погуглил, поглядел.
  уссыкался со смеху. Наш-то дегенерат может, когда хочет. Пару слов связно сказать
  Когда со сценарием =)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: