Дементори, Содом і Гоморра

Автор — Тимур Литовченко

Цікаво, чи зустрічали ви коли-небудь дементорів?! Тих самих, що у «Гаррі Поттері»… То знаєте, від сьогодні «їх таки так — трохи є у Києві»! Причому не деінде, а… в Бабиному Яру!!! По ідеї, далі мій текст мав би складатися з суцільних матюків, які треба було б тотально замінювати допустимою в шляхетному товаристві лайкою «кю», або так само тотально запікувати. Однак я все ж таки спробую писати нормативною мовою. Хоча після побаченого важко. Ох, до чого ж важко жити на світі, панове добродії!..

Як заздалегідь було відомо, сьогодні, 29 вересня виповнюється 79 років від початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Певний час тому я розміщував на «Лінії Оборони» пару матеріалів, присвячених проблематиці увічнення цієї трагедії:

Суть їх зводилася до того, що попри існування української Концепції комплексної меморіялізації Бабиного Яру, підготовленої робочою групою українських науковців при Інституті історії України НАНУ на виконання розпорядження КМУ від 26 липня 2018 року та на замовлення Міністерства культури України і Національного історико-меморіяльного заповідника «Бабин Яр», нинішня влада дала добро на реалізацію масштабного ПРИВАТНОГО проекту на території Бабиного Яру, розробленого Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ) — приватною інституцією, за якою стоять російські бізнесмени Михаїл Фрідман, Павло Фукс та Герман Хан. На превеликий жаль, неодноразові звернення громадськості теперішній владі байдужі…

Не стану переповідати написане раніше. Підкреслю лише, в одному з матеріалів наголошувалося: «ініціатори проекту МЦГБЯ лишили за собою право… змінити концепцію, презентовану «наративом», в будь-який час на власний розсуд». Адже МЦГБЯ — інституція приватна, що з них візьмеш?! Ну що ж, схоже, так воно і сталося…

Ні-ні, останні нововведення — саме до 79-х роковин трагедії, відомості про які надходили буквально пару днів тому, особливого напруження не викликали:

 • по-перше, на території Бабиного Яру встановили кам’яні брили з монокулярами, крізь які можна побачити фотографії німецького військового фотографа Йоганеса Геллє, які він зробив у яру одразу після масових розстрілів 1941 року;
 • по-друге, на «Дорозі корботи» — на алеї, що веде до пам’ятного знаку «Менора», — змонтували аудіоінсталяцію, тобто, динаміки, розміщені на 32 ліхтарних стовпах, з яких зачитуються імена загиблих в Бабиному Яру… А вже ближче до пам’ятника звучатимуть молитви, відголоски хору з піснями-плачами, давня пісня за біблійним текстом та знов-таки імена загиблих.

Повторюю, такі нововведення можна вважати прийнятими. Але далі?..

Сьогодні мені на мейл впав матеріал, який я попервах розцінив у якості невдалого жарту: наскільки можна було судити за прикріпленими фотографіями (одну з них дивіться на заставці), в Бабиному Яру були змонтовані гігантські чорні фігури, що найбільше нагадували страхітливих дементорів з «Гаррі Поттера». Про те, що це саме Бабин Яр, промовисто свідчила знаменита будівля «Олівець», яку можна розгледіти на задньому плані. А може, це фотомонтаж?!

Втім, пошуки в мережі дали результат, що засвідчував: це не не фотомонтаж — це таки жахлива реальність… Більш того, схожі на дементорів фігури (а саме «дементорами» їх, виявляється, вже встигли охрестити журналісти) — це лише тимчасова інсталяція, що приховує, так би мовити, головні «пам’ятні знаки». Після урочистого відкриття (!) дементорів приберуть, а на їхньому місці залишиться… алея стовпів!!! Не знаю, у кого які асоціації вона викликає. Особисто у мене виникає подумки алюзія на трагедію біблійних міст — Содому і Гоморри. Пам’ятаєте дружину Лота, яка перетворилася на соляний стовп?! А про дощ із сірки і вогню пам’ятаєте?!

Але перетворювати Бабин Яр на Содом і Гоморру — це вже занадто… А дементори!.. Хто ж додумався до такого?! Наскільки можна судити з публікації — автором тимчасової інсталяції є Влад Троїцький.

Довідка

Троїцький Владислав Юрійовичhttps://uk.wikipedia.org/wiki/Троїцький_Владислав_Юрійович — український театральний актор, режисер, драматург і телеведучий російського походження (народився в Улан-Уде). Засновник першого в України незалежного театру «Дах». Засновник і художній керівник гуртів Дахабраха, фрік-кабаре Dakh Daughters, лялькового кабаре ЦЕШО, проекту NOVAOPERA. Засновник і президент міжнародного мультидисциплінарного фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ. Режисер у театрах України, Німеччини, Угорщини, Польщі, Швейцарії. Офіцер Ордену Мистецтв і Літератури. Лауреат Шевченківської премії 2020 року за оперу-реквієм «Йов».

І ось, будь ласка: раніше йшлося про те, що проект МЦГБЯ втілюватиме в життя контраверсійний російський режисер Ілья Хржановський, тепер же раптом невідомо звідки виринає Влад Троїцький! Концепція змінилася?! Схоже на те… І спитати за вчинене нема з кого!..

Причому змінилась явно не в кращий бік. Бо при всій повазі до Влада Троїцького, вистави театру «Дах» і концерти гурту Дахабраха — це чудово. Але напхати дементорів у Бабин Яр?! Це вже занадто…

На одну з попередніх спроб знищення Бабин Яр помстився, відповівши Куренівською трагедією 13.03.1961. Те, що в це святе місто напхали зараз — інакше як наругою не назвеш. Не знаю, чим Бабин Яр відповість на таке… А що відповість — можна не сумніватися на 99,9%.

34 Comments on "Дементори, Содом і Гоморра"

 1. Бачив відеорепортаж у новинах. Дійсно – жах!

  • Сергей М Г | 29 Вересня, 2020 at 22:13 |

   Хоч гроші москальський, хоч дух, де не засвітяться, там якийсь непотріб виникає.

 2. Не знаю, у кого які асоціації вона викликає. Особисто у мене виникає подумки алюзія на трагедію біблійних міст — Содому і Гоморри.
  =====
  я так далеко не проводжу асоціації – візуально мені особисто це нагадує зламки від березового гаю після артобстрілу (розмір “дерев” тільки інший й чорні цятки не такі)
  та як би там не було враження неприйнятне – місце масових розстрілів не має бути місцем для “художніх викрутасів” бо це неповага до загиблих.

  • “візуально мені особисто це нагадує зламки від березового гаю після артобстрілу” (с)
   *****
   Можлива й така інтерпретація… Але тоді що виходить?!
   “РУСССКИЕ БЕРЁЗКИ” посеред Києва?!
   А Київ – “РУСССКИЙ город”?! Так?..
   🙁 🙁 🙁

   • саме такий сенс вони закладали з самого початку – “скрепка” ж має бути.

    • Я розумію. Але у нихї вийшли, в підсумку, “БЕРІЗКИ НА БОЛОТІ” – а при чім тут Бабин Яр?! Якби йшлося про увічнення пам’яті тих, хто загинув у Ржевсько-Сичовській наступальній операції тоді б усе було зрозуміло: і “берізки” з відстріляними верхівками, і “болото”…
     🙁 🙁 🙁
     Але ж Бабин Яр – це не БОЛОТО!!! На “болото” його перетворювали в 1950-х роках, накачуючи туди пульпу. Яка і прорвала дамбу в гирлі Бабиного Яру о 9:05 годині в понеділок, 13 березня 1961 року… А так це була система ярів, а не болото. І берізки там не росли…
     🙁 🙁 🙁
     Отож зрозуміла “руСССкая скрєпность” цього меморіалу – але з символізмом Бабиного Яру вона розходиться кардинально. Є також деякі інші речі, які я не хочу говорити відкрито. Бо своїм “меморіалом” вони дали дуже добрий пас тим, хто заперечує Холокост загалом і розстріли у Бабиному Яру зокрема. Повідте, є люди, які всі це помітять і без мене! А я не хочу, щоб перше слово виходило від мене. Однак продовження цього “Марлезонського балету”, я так розумію, не забариться.
     🙁 🙁 🙁
     І все – завдяки цьому ЗЮ, який остаточно розписався в своїй совковості. Він вже на “віслюка” навіть не тягне… А матюкатися на “ЛО” заборонено.

 3. Валентин | 29 Вересня, 2020 at 22:30 |

  Ізраїлю це вже не подобається.Ізраїльска нота протесту уже написана,ждуть коли побудуємо.

 4. Особисто у мене виникло (десь глибоко, на підсвідомості, тим більше,що я не дивився) відчуття схожості карнавального 24 серпня цього року і того, що сталося сьогодні…
  Жах…
  Щоб ти здох.

 5. александр | 29 Вересня, 2020 at 22:33 |

  сатанинська магія. (типу кремлівський храм зі шляпою гітлера). ІМХО.

 6. З приводу берізок. Коли тут, в себе, на каліфорнійщині, зустрічаються берізки, а це категорично не “наше” дерево і росте виключно в межах міста, де є вода у достатку, одне бажання, взяти сокиру в руки. Зупиняє одне – юнацькі спогади, коли ми студентами подорожували під Новомосковськом (на жаль не знаю нового імені) чудовими березовими лісами. З приводу цих, як би це пом’якше сказати – конструкцій, згоден на всі 100, що на пам’яті загиблих не можна експериментувати, тим більше такими монстрами.

 7. Кацапи – “художники” смерті(я так віжу). Мистецтво знищення пам’яті, мови, культури, духу народів та й фізичне знищення цілих народів їх надихає до дії.

  • Олександр | 30 Вересня, 2020 at 11:47 |

   Я так розумію що в них якась некроромантика((( некрофілія… та ще й з приказкою “можем павтаріть”(((

 8. нє, ну а ШО ви хотіли???
  минулого року Вава взагалі ЗАБУВ про Бабин Яр! Припхався аж під вечір, бо 29.09.19 була неділя! Цьогоріч – виганяли ВСІХ… https://patrioty.org.ua/politic/vsikh-poprosyly-pokynuty-park-zelenskyi-vshanuvav-pamiat-zhertv-babynoho-iaru-foto-video-346321.html
  чи не ВЕРХ блюзнірства? чи може найглибше ДНО в ущелині убогості???
  мамаРіма/папаШимель постаралися!
  дементори ж вказують на ТВОРЧУ деменцію “я так віжу”
  тьху, б****!

  • Ох, пане Вовче! Особисто я хотів би, щоб ЗЮ з командою не відкривали “скриньку Пандори” – але вони відкрили!!! Й навіть не усвідомлюють, ЩО САМЕ вони зачепили!.. Й тепер наслідки не забаряться… 🙁

 9. Попередній меморіал у Бабиному Яру, здається, побудовано Ізраїлем. Без зайвого пафосу, строгий і мінімалістичний. Навіщо влада – а влада у нас, це одноосібно Зю – допускає туди запарєбриків – незрозуміло. Хоча, варіант може бути таким, що проект цієї “приватної ініціативи” раалізуватиметься державним коштом. Тоді ясно – метою є розпил бюджету. Ну і заодно пам’ятник – ні, не жертвам бабиного яру”, а “росийско-украинской дружбе”. Нічого святого у Зю немає, навіть стосовно його народу…

  • ЗЮ – це продукт “новой исторической общности люднй – СОВЕТСКОГО народа”!!! Він своїми діями тепер остаточно в цьому розписався. Бо з якого боку не підійди, але що “дементори”, що “соляні стовпи на смоляному озері” (Содом з Гоморрою), що “берізки на болоті” – все це не відповідає ні ментальності українського, ані єврейського народів!.. Це чистий отруйний СОВОК у його найгіршому прояві… 🙁

 10. Евгений О | 30 Вересня, 2020 at 09:05 |

  Насправді мерзотникам треба практично будь-який привід для обговорення в українському суспільстві з єдиною і не змінною вже не один рік метою – аби не торкалось справді суттєвих питань.
  Ідіотизм,приправлений деформованим горілкою світосприйняттям, підігрітим захопленням містично-казковими фентезі, що присутній на фото з дементорами, є одним з таких.
  Мала б вражати відсутність належної реакції державних установ, функцією яих в адекватній державі є турбота про псіхологічну рівновагу суспільства, та не вражає. Бо ж сьогодні держапарат являє собою поганенький бродячий цирк, якому заплатив багатий феодал за те, щоб той пакостив у сусіда.
  На превеликий жаль, за довгий час супостатові, при допомозі як вітчизняних недоумків, так і продажних мерзотників, вдалося таки суттєво деформувати український соціум в плані відчуття даремності і безглуздості будь-якої соціальної активності, за виключенням практично біологічних потреб – їжа, одяг, розваги, сім’я.
  В іншому випадку оті чудовиська мали б бути вже зруйновані, а автори і спонсори їх лікували б синці і сиділи б у черзі до дантиста.

 11. Скорей всего всю эту мерзоту придумали московские PRасты, а Троицкий был токо крышей – или консервой, или получил предложение от которого нельзя отказаться.

 12. Потрясаль | 30 Вересня, 2020 at 10:51 |

  как человек достаточно активно вращающийся на самых верхах иудейских общин Украины, и имеющий доступ непосредственно к телам напрямую связаных с мистериями иудаизма (достаточно сильные каббалисты и серьезные мистики-раввины) не понаслышке знаю о чем идет речь.
  А речь вот в чем.
  Кремль еще со времен рюриков и потом романовых всегда были сильными оккультистами, что и показали комуняки – пятиконечные звезды, серпы, молоты, колосья, кровь на флаге, массовые жертвоприношения невинных, экт.
  Для сатанистов Украина всегда была костью в горле, потому что именно тут дольше всего не воспринималась пвсевдо христианская секта как Православие. напомню что Запорожская Сечь вплоть до катюхи-немки НЕ БЫЛА ХРИСТИАНСКОЙ. (можете кстати погуглить “евреи в Казачестве”. офигеете.)
  именно в Украине больше всего оседали б-гоизбранные, потому что земля не сатанинская. Отсюда навязаный антисемитизм и погромы с прочими черносотенцами.
  Фрицы кстати знали об этом, и именно тут Ананербе решило устроить Бабий Яр (и не только его одного между прочим), а не как в европе – свозить в лагеря смерти.
  Совок, являющийся концентрированым сатанизмом с его научным атеизмом и прочими фишками типа воинствующего антисемитизма и прочим издевательством над народами и природой дал большую пищу в оккультзме кремлевским (точнее вывеска поменялась, а рожи остались теми же)
  Задача черных – убить все святое. Украину например не просто в кремле записали во враги, а официально стотысячь раз во всеуслышание обязывались уничтожить не просто как страну но и совершить геноцид 80% народонаселения. Первыми в списке как всегда идут евреи (привет Адольф!)
  Эта информация может быть получена у любого мало мальски адекватного каббалиста, только свяжитесь с рав Цви из синагоги Бродского, или автора “сказки о сказках которые совсем не сказки” (гуглите винарные “Молитва о Еденице”, “сказка о Паровозе”, экт) рав Борух Нахман.
  Идет война не против Украины, а реально зла с добром.
  Иперсксность и прочий совок-2, это ширма.
  Сатанисты против святости. рпц против УПЦ. Приспешники алоизыча против Украины.
  И Бабий Яр является потрясающим методом использования черных практик оккультизма для того что бы как можно больше бед наделать в Украине. против Украины. Используя места негативных сил созданых кровью невиных людей иудейских традиций.
  Этот сыр бор вокруг кремлевского использования Бабьего Яра не что иное как настоящий очень тяжелый случай использования темных сил во вред Украине. Кремлем.
  А если вы дочитали до этого момента и у вас материальное образование, можете поржать надо мной. Я не против. От этого у меня сыра и творога (я вегетарианец исповедующий Вайшнава Брахма Сампрадайя. СЮРПРИЗ!!!) в холодильнике от этого больше не станет. и у вас тоже.
  А если у вас вообще ПГМ посчитайте это моим фимозом, или сказкой достойным С.Кинга на ночь глядя.
  Вобщем все равно война против Украины ведется не просто на физическом но и на тонком плане.
  Что и видим.
  А теперь можно и похихикать а до мной.
  Разрешаю.

  • Шановний!
   1. Я знайомий і з каблістами, і з Кабалою також. В ще з системою ПаРДеС і з деякими іншими речами. Тому “ржать” над Вашими словами не маю найменшого бажання.
   2. Про євреїв у лавах козацтва я теж знаю. Читав і про героїчного Бераху, який загинув під час походів козаків у складі польсько-литовських військ на Москву на початку XVII ст. і якого оплакував весь його курінь. Знаю, від кого пішли Герцики, Боруховичі, Маркевичи/Марковичі та інші козацькі роди. Більш того, якби Ви почитали мій роман “Орлі, син Орлика”, то знали б, що я про такі речі дізнався не вчора 😀
   https://rozetka.com.ua/ua/71477752/p71477752/
   3. Про те, що нинішня російсько-українська війна є, насамперед, війною ДУХОВНОЮ, що ведеться на тонкому плані – я теж писав неодноразово.
   4. І останнє. Є речі, які я просто не можу написати відкрито – бо не хочу, щоб ця інформація вийшла у світ з моїх вуст… Просто майте на увазі, що в плані дій “чорних сил” я бачу на порядок більше, ніж пишу і кажу про це на публіку. Інакше вийде, що я сам пропіарив оті ходи “чорних сил” і посприяв їхньому успіху. А цього я не допущу. Мені ще своє робить…

   • Потрясаль | 30 Вересня, 2020 at 18:32 |

    Ого!
    Потрясен!
    Примите мои искрение поклоны !!!

    • Якщо Ви цікавитеся темою Бабиного Яру загалом та Куренівської трагедії зокрема, то Вам, можливо, буде цікаво почитати мій невеличкий роман “До комунізму залишалось років п’ятнадцять-двадцять”. Це один з моїх ранніх творів (написаний в 1989 – в лютому 1992 років) – той самий твір, після якого себе таки можна вважати справжнім письменником. Оскільки Ви спілкуєтесь російською – даю посилання на текст російською мовою на “Литмире”, яким роман був виданий в 1996 році:
     https://www.litmir.me/br/?b=61558&p=1

    • Або ось той самий текст на “Буксонлайн”:
     http://booksonline.com.ua/view.php?book=62104
     Суто в літературному плані, україномовний авторський варіант, підготовлений мною для видання 2005 року, яскравіший і сильніший. Його в мережі також можна знайти. Але Вам, мабуть, краще підійде все ж російський текст. Ним і обмежимось. 🙂

 13. Наталія М. | 30 Вересня, 2020 at 19:45 |

  Шановний Тимуре, я підписалася разом з чоловіком під тим зверненням, про який Ви казали стосовно Бабьяного Яра, щоб за основу був взятий проект від України. Но, як відно, ніхто нажаль не звернув на це увагу.

  Ніяких берез в тому жахітті, що показали по ТВ, я не побачила. То, що ця інсталяція увляє собой щось сатанінське – це да! Якесь убожество! Спочатку якісь фігури у чорному, які виглядали, як величезні “баби з косой”, себто, це були фігури самої Смерті! Потім, як спала чорна ткань, то здалися якісь стовпи з вивороченим верхом і наскрізь простреленими кулями! І стоять вони в “воді” або в “болоті”. Одним словом, видовище вражає своїм несмаком, але це на перший погляд, а коріння сягає в чорний окультизм .

  Потрібно терміново зносити цю містичну диявольську погань! Мабуть, зовсім справи кепські у сатаністів-чекістів, якщо вони знову взялися за старе – чаклувати по-чорному і влаштовувати чорні містерії на очах у всього світу. Знову “карваналізація нон-стоп”! Ну, коли вже закінчаться ці уявлення, цей нескінченний спектакль?! Ну, набридло ж! Задовбали!

  • 1. “…я підписалася разом з чоловіком під тим зверненням, про який Ви казали стосовно Бабьяного Яра” (с)
   *****
   Я підписався під обома зверненнями, але для ЗЮ і його “слуг народу” це так само байдуже… Просто наші підписи засвідчили принаймні, що ми на одному боці барикад.

   2. “Потрібно терміново зносити цю містичну диявольську погань! Мабуть, зовсім справи кепські у сатаністів-чекістів, якщо вони знову взялися за старе – чаклувати по-чорному і влаштовувати чорні містерії на очах у всього світу” (с)
   *****
   Отож бо!!! Це тепер потрібно ДЕМОНТУВАТИ!!! А тоді з Московщини підніметься жахливе виття: “Украинские бЭндЭры бъют-убивают евреев!!! Украинцы – антисемиты!!!” – і все таке інше в тому ж дусі… І все завдяки цій паскуді ЗЮ…

   3. Знову “карваналізація нон-стоп”! Ну, коли вже закінчаться ці уявлення, цей нескінченний спектакль?! Ну, набридло ж! Задовбали! (с)
   *****
   Біда в тому, що це НЕ закінчиться, принаймні доки є чекісти, котрі роздувають “карнавал нон-стоп”. Їхня мета якраз в тому, щоб нас усе “задовбало” і щоб ми припинили спротив. Тоді вони перейдуть до наступного етапу поглинання України… А поки нас “все ще задовбує” – ми все ще чинимо спротив… І переходити до наступного етапу ще рано.
   🙁 🙁 🙁
   Це те саме, що було в 1920-1930-х роках.
   * Спочатку населення України “стомилося” від “Громадянської війни” настільки, що йому було байдуже: “зелені”, “білі” чи “червоні” – аби лишень жити спокійно було!.. Тоді петлюрівці й махновці відступили за кордон, а решту отаманів рангом нижче постріляли чекісти.
   * Потім в 1930-1931 роках був такий сплеск виступів проти розкуркулювання + хвиля виходу з СОЗів (початкова форма колгоспів – товариства “Спільної Обробки Землі”), що на його придушення кинули армію.
   * Потім був Великий Голодомор 1932-1933 років.
   * Потім був кривавий терор 1937-1938 років…
   * А далі з населенням, що вижило, можна було робити вже, що заманеться.
   Це все етапи послідовної “обробки”, що йдуть один за одним. Якщо ми зараз знов “стомимось” – почнеться наступний етап… А чим далі – тим важче вилазити з халепи. Тому не слід здаватися!!!
   🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

 14. Основной посыл сей раиськой “композиции” – “Вечная память невинным березкам, оказавшимся на линии огня и погибшим из-за жидов…”.

 15. Наталія М. | 30 Вересня, 2020 at 20:04 |

  Амигос, ещё раз напоминаю, кто ещё не видел “шедевр” руцкого правослаБнутого зодчества, поГУГЛите Главный Храм Военных Сил РФ (ГХ ВС). Вот, где откровенная дьявольщина и сатанизм! Но сделано великолепно! Добротно, на века. И смотрится это сие твАрение очень и очень дорого! Уже и Гундяйка его “благословил”.

  Ещё и в основу “храма” заложили личные вещи Гитлера! Там, его фуражку, брюки, китель! А череп Гитлера, говорят, давно хранится в кремле. Это всё терафимы, оккультные предметы, преследующие определённую цель. А какая цель у сатанистов? Захватить весь мир! Ага! Щщаазз!

 16. Наталія М. | 1 Жовтня, 2020 at 20:57 |

  Тимур | 30 Вересня, 2020 at 20:25 | Відповіcти
  @ А чим далі – тим важче вилазити з халепи. Тому не слід здаватися!!!@

  А я і не збираюсь здаватися!

  @ Отож бо!!! Це тепер потрібно ДЕМОНТУВАТИ!!! А тоді з Московщини підніметься жахливе виття: “Украинские бЭндЭры бъют-убивают евреев!!! Украинцы – антисемиты!!!” – і все таке інше в тому ж дусі… І все завдяки цій паскуді ЗЮ… @

  Подумала, мабуть, так і буде! Московіти таке виття піднимуть! Невжеж це назавжди? Маю на увазі ці жахливі інсталяції. Сумно… Це як у тому прислів,ї: “Без мене мене одружили”.

  • “Невжеж це назавжди? Маю на увазі ці жахливі інсталяції” (с)
   *****
   Ой, пані добродійко!.. Поживемо – побачимо. Зрозуміло одне: доки московський Кремль окупований кремлінами – не буде нам спокою!!! Й навіть смерть ВВХ**ла мало що змінить – бо знайдеться якийсь Шмойгу, Патрушитєль чи хтось інший з корінням в ФСБ. Чим далі, тим більше переконуюсь: “конторські”, чекісти – це банда, її треба повивести до останнього… Але всі ці мої думки можуть списати на етнічний мотив, бо є у нас таке свято Пурим!.. Втім, це розмова вже десь на зиму. Тепер ще не час…

 17. Сергій-Львів | 1 Жовтня, 2020 at 22:04 |

  Що у них в головах? Бабин Яр – це місце поховання невинно загиблих, а не творча виставка збочених креативщиків.

 18. Лариса здорового человека | 9 Листопада, 2020 at 10:47 |

  Пам’ятник не сподобався: не урочистий і дурний. Ще й ворожий. Немає в ньому іскри божої.
  Бабин Яр поместиться, як помстився раніше.

Comments are closed.