Кава №10

Натрапила я на «Лінії оборони» на крихітну заміточку про вранішню каву від 21 липня. Прочитала. Випила горнятко кави. Пішла на свою виборчу дільницю, аби проголосувати за №10 — партію «Європейська Солідарність» та пана Окопного, який балотується від «ЄС» по нашій виборчій дільниці №220. А вже на зворотному шляху додому мене раптом як торкнуло! Знаєте, чому?! Зараз поясню…

Отож коли я свого часу працювала покоївкою в одному французькому містечку, то дізналася від місцевих історію з двома французькими коньяками. Сталося це давно — ще після Великої Французької революції XVIII століття. Коли після численних пертурбацій до влади прийшов Наполеон Бонапарт, який почав підкорювати країну за країною, то його прихильники — бонапартисти почали випускати коньяк «Napoleon».

Але ж там же, у тій-таки Франції було повно їхніх ворогів — як прихованих, так і явних! Звісно, вони терпіти не могли того, кого поміж собою називали «Корсиканським чудовиськом»… Отож в піку тим бонапартистам прибічники королівської влади почали випускати свій хмільний напій — бренді «Royal». Так би мовити, «Королівським» бренді по всяким бонапартистам!..

Звісно ж, йдеться саме про бренді, а не про спирт «Royal». Хто в дорослому віці застав «лихі 90-ті», той знає на власному досвіді, що то був за скломийний засіб. Але Яринка про інше: я у Франції пе просто в якості туристки побувала — я там працювала, отож знаю, про що кажу…

Отак вони, оті французи й жили надалі: кожен виробляв, пив і прославляв своє. Хтось — коньяк «Napoleon». Хтось — бренді «Royal». Хоча і те, й інше було справжнім французьким продуктом. Ясна річ, над Яринкою могли й пошуткувати. Хтозна: французи — хлопці веселі… Тим не менш, як-то кажуть, за що купила — за те й продала.

Але повернімося до нашої ситуації. Отже, після масового вранішнього кавування на «ЛО» та походу на виборчу дільницю я вперше пожаліла, що Яринка не є кондитеркою, що я — всього лише побита життям немолода вже жінка. Бо на місці лідера усіх послідовних проукраїнських сил я би (їй же Богу!!!) вже почала випускати якісь креативні «наші» харчові товари! Наприклад — торт «Золотий четвертак». Або «Каву №10 Бандерівську». Або і те, й інше разом! Або ще якісь цукерки в тему…

А що?! Петро Олексійович вже не президент, він вже може повертати собі свої фабрики зі «сліпого трасту» і братися за справу брендування як слід! Хіба ж ні?..

Зате ми всі могли б жити за старим, перевіреним часом принципом:

СВІЙ ДО СВОГО ПО СВОЄ!

Ярина Роз’ятрена

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

13 Comments on "Кава №10"

 1. Кава бандерівська продається у Львові вже багато років)

 2. гарний варіянт. мабудь треба спробувати. може ж дома готувати зі своїм присмаком каву під номером 10. а кондитерів треба розбурхати – вони не знають ще, що цім можна скористатися. донесемо ж ці знання до своїх кафешек. може і Порох почує. Слава Україні!

 3. Кава №10 так, кава! Но нам-бы пару-тройку ТВ каналов. Дальше жизнь строить по другим законам с учетом набитых шишек. Так мягенько сказала… А ведь ударов получили не мало. Не лежим. Поднимаемся, чтобы рефери на небесах, понял – мы не сдаемся.

 4. П”ю уже 2 чашку кави 😀

 5. Так, з брендуванням у нас поганенько. Чомусь львівська кава йде під брендом “Галка”. Я розумію, що це скорочення від “Галицька кава”, але ж викликає асоціації з пральним порошком…

  • Є таке місто Галич – історичний центр Галицько-Волинського князівства. Одна з версій походження назви “Галич” – від назви відповідного птаха. Тим паче, ГАЛКА зображена на гербі міста Галич…
   Звідси й кава “Галка”. Я настільки старий, що жив за радянських часів і пам’ятаю каву “Галка” як бренд ще радянських часів. Отож він має давню історію…
   Але це не знімає з порядку денного проблеми створення нових брендів! Отож пропозиції авторки щодо “Кави №10”, торту “Золотий четвертак” та ін. принаймні варті розгляду.

 6. Андрей Анатольевич | 22 Липня, 2019 at 10:55 | Відповіcти

  Если Автор порекомендует действительно хороший разговорник (для начала, предпочтительнее
  онлайн), то я смогу не только схватыаать суть текста, но и проникаться деталями.

 7. Давно вже кажу про “Порохоботончики”?

 8. Походу авторша поста частенько выбегала на солнышко без шляпы)) После того как коньяков надегустировалась))

 9. Рахат-лукум 73%, подарунковий, зелена коробка, малюнок: блазень на конику-гойдалці, на голові ковпак, на ковпаку корона, завелика, закрила очі. Ніс припухлий, на ніздрях сліди білого порошку. У коробці желейні мавпочки, різнокольорові, у різних позах але без голів, цукрова пудра.

 10. Зе использовал гавённый сериальчик для саморекламы и ювелирку (на хлеб, между прочим, не намажешь!), причём не своего изготовления. Путин тоже на каких-то товарах мордой мелькает. То ли вантузы, то ли презевративы.. Не помню.
  А Порошенко просто не может не выпустить конфеты “Настоящие президентские”. Или шоколадку “25% содержания крепких орешков”. Многие (мы с кумой точно) будут кушать и фантики на коленочке разглаживать.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: