Симон-Петро (Часть 2)

Прощавай, Петре!.. Здоров був, Петре?..

Тоді скажіть, як звали згаданого в Біблії апостола Петра?

Та облиште ви, ніяку віру я не пропагую! Просто треба знати якісь елементарні речі — от хоч би походження імен…

«Педро»?! Хто сказав, що «Педро»?! Сам ти Педро!..

«Симон»?.. А це хто сказав?! Ні-ні, ти правий: по справжньому його Симоном звали, а «Петро» давньогрецькою означає «камінь», це прізвисько дав своєму апостолу сам Ісус. Чого-чого?! Пиріжок на полиці?.. Ні-ні, ти можеш одразу за випивкою бігти, а піпідастром хай Педро займається. Ти ж збігай в супермаркет, зайди в алкогольний відділ, подивись на пляшки й назад біжи. Це у мене гумор такий, ага…

Але давайте не відволікатися. Отже, ми щойно встановили, що апостола Петра насправді звали Симоном. Тоді чому б не приустити, що за часів Першої Української Республіки видатну роль в політиці зіграє якийсь Симон? Далі була Друга Українська Республіка — У-еР-еС-еР, вона мене не цікавить. Тепер маємо Третю Українську Республіку — отож тепер має відзначитися вже не Симон і навіть не Семен… І навіть не Семен Семенович Горбунков, як підказують мені з заднього ряду всякі несвідомі любителі радянських кумедій. Ні, Петро має відзначитися, Петро!!! Розумієте?!

Оскільки ж усе на світі повторюється, то як Симон Петлюра прийшов в українську політику спочатку військовим генсеком Української Революції, а вже потім головним директором… ой — тобто, диктатором!.. Ну, коротше, головою Директорії він прийшов удруге. Так само і Петро Порошенко має прийти двічі: спочатку президентом, а потім…

Так до цього ж я і веду!!! А ви що, хіба тільки зараз і зрозуміли?! Ну, ви й гальма, одначе!..

Та не ворожу я на кавовій гущі! Ах, це ви в «ЛО» не ворожите?.. А я й не примушую. Просто давайте співставимо факти. Прості факти.

Настільки масштабні операції, як другий прихід до влади, навряд чи можна проводити без спецслужб, хіба не так? Авжеж, так. А тепер згадайте спецоперацію СБУ із «загибеллю» журналіста-втікача Аркадія Бабченка. Чого-чого?! Зарубіжні колеги були розлючені?.. Це офіційно. Неофіційно ж визнали високий рівень роботи СБУ. В будь-якому разі ця спецоперація дозволила з’ясувати, хто зрадіє «вбивству», а хто поспівчуває його «жертві». Всі розкрили карти — от в чому сенс! Беремо це на замітку.

Далі, запустили пробну кульку щодо самого Порошенка. Коли?.. Як це — коли?! А пригадайте-но, як під кінець минулого року російський пошуковик Яндекс раптом став повідомляти, посилаючись на англомовну Вікі-сторінку, що Порох помер 11 грудня 2018 року! Ну так, все це тривало недовго — але лише тому, що момент був напружений. Якщо не забули ще, то з 26 листопада по 26 грудня в кількох регіонах України діяв воєнний стан — тут не до зникнень головнокомандувача… Тим не менш, реакцію деяких продажних ЗМІ на фейкову новину про «смерть Пороха» перевірили і висновки зробили.

А далі почалися вибори. Не стану хизуватися — я не належу ні до ближнього оточення Порошенка, ні до його прес-служби, ані до кола довірених осіб на минулих виборах не належала. Тому не можу сказати напевно, коли виник цей план. Але що він виник заздалегідь, а не спонтанно, то це точно! Згадайте, ви в «ЛО» самі писали, що незадовго до завершення першого туру люди Пороха згорнули агітацію. Звідси висновок: отже, в його виборчому штабі сподівалися на виграш ще в першому турі! Так?!

А от і ні: в його виборчому штабі сподівалися на вихід до другого туру… і на програш в ньому!!! Сто років тому у Центральної Ради владу перехопив гетьман Скоропадський — фактично для того, щоб Петлюра повернувся м’яким «оксамитовим» диктатором на чолі Директорії. Так само зараз хтось мав перехопити владу у Порошенка, щоб він повернувся вдруге м’яким «оксамитовим» диктатором, який придушить українську контрреволюцію! В тому сенсі, що нарешті повідрубує руки й пересаджає контрреволюціонерів та решту корупціонерів. Оскільки війна на Донбасі вже давно увійшла в позиційну стадію, можна подумати і про таке.

Ось тому-то після поразки в другому турі виборів Порох і виглядав спокійним та впевненим. Це тому, що саме на програш він і розраховував! І найліпшим його результатом був «золотий четвертак», або 15 відсотків населення України. Ось він — «ректифікований» результат виборів! Це ті, хто піде з ним до кінця, на кого можна буде спертися під час запровадження новітньої Директорії. Коли саме, питаєте?.. Він же сам чітко дав зрозуміти: «Через рік — то через рік!..»

Саме стільки часу потрібно тим, хто з найрізноманітніших причин проголосував за Зеленського, оговталися й зажадали «твердої руки» у верхах. Бо зараз Україну почнуть активно торсати й розхитувати, хто тільки може. Коломойський ще тільки примірюється, а Філарет вже почав. А хіба ж Вовка-Х*йло дарма російські паспорти в ОРДЛО роздає?! Тому почнуть розхитувати й розтягувати, почнуть неодмінно! Зеленський спробує зобразити «тверду руку», та у нього нічого не вийде. От тоді й повернеться Порох, щоб урятувати Україну. Через рік — то через рік!..

Американці?! Ні-ні, вони не будуть проти встановлення нової Директорії. Звісно, суто формально вони з цього приводу поохкають. Й офіційно висловлять превеликий жаль… Але що вони зможуть вдіяти, якщо переляканий «лохторат» Зеленського сам зажадає «твердої руки»?! Порох їм знайомий, головне для них — дотримуватися домовленостей. А домовлятися з президентом чи з диктатором — діло десяте… Головне, щоб корупцію вичистив «твердою рукою» й не дав Україну розхитати остаточно. Якось так.

Що-що?! Хто там в задньому ряду про «ворожіння на кавовій гущі» продовжує казати, га?! Ах, ви всі це кажете… Ну що ж, через рік побачимо! Через рік — то через рік. Коли настане період нової української Директорії. Як завжди — оксамитової. Тим не менш… Через рік побачимо. А поки що лишаюся щиро ваша,

Автор: Ярина Роз’ятрена

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

46 Comments on "Симон-Петро (Часть 2)"

 1. Оце однією рукою друкую, а другою – помахую піпідастром, бо жарко.Вітаю нового автора, який взяв різкий старт! Головне, щоб після такого старту пороху вистачило ще й на рух по траекторії. Що до теорії, викладеної в статті – теорія цікава.І бажано, щоб вона ідтвердилася практикою. Єдине, що може завадити – історія не є точною наукою, ймовірність точного прогнозу +/- 50%. Але я буду тримати кулаки за викладений перебіг подій…

  • Да, данный автор, видимо, очень хорошая и мудрая женщина. Я сам примерно так размышлял, но так замечательно в слова облачить не мог

 2. Ярина, я обращаюсь к Вам, как читатель ЛО, и как еврей, который гордится цифрой на кепке, шильдиком “рабовласник” и паматью о Майдане, первой волне, даи последующих В ато. да, с маленькой ибо в курсе.
  вопрос от еврея.
  я умер за Украину. но если пошлушать что Петлюра делал с евреями от самих евреев, тоесть свидетелей тех событий?
  и вы не хотите мне в глаза посмотреть?
  Я ничего не прошу. просто от имени вас, извините что с маленькой, просто посмотреть в глаза.
  если хватит смелости это сделать с человеком в пикселе

  • Вже давно спростовано участь чи якісь особисті підбурювання Петлюри у єврейських погромах кінця 1918 – 1919 років. Навпаки, Симон Петлюра намагався запобігти тим подіям. Почитайте справу вбивці головного отамана С. Шварцбарда:

   “Слідство та обвинувачення не висунули жодних переконливих доказів особистої причетності Петлюри до погромів чи організації погромів. Жоден факт не підтвердив антисемітських нахилів Петлюри.

   На процесі представлено понад 200 документів, які свідчили про намагання Петлюри та його уряду зупинити погроми. Однак вони не були взяті до уваги.

   Слідство, яке тривало понад 16 місяців, виправдало вбивцю. Адвокат Шварцбарда, комуніст у молоді роки Анрі Торес, зумів уникнути детального обговорення організації вбивства. Натомість, за попереднього слідства, він спільно з майбутнім засновником Ліги проти антисемітизму Бернаром Лекашем, подався до більшовицької Москви, а не до України шукати свідчень на підтвердження петлюрівських погромів.”

  • Шановний Альберте! Можу відіслати Вас до такого авторитетного єврея, як Володимир (Зеєв) Жаботинський, який сказав: “Можете написати на моїй могилі – ВІН ТОВАРИШУВАВ З ПЕТЛЮРОЮ”. До речі, у мене вдома є видана в США книжка – листування Петлюри з Жаботинським.
   До речі, я також єврей. І мої родичі постраждали в Проскурівському погромі 1919 року. Тому я розбирався в темі поглиблено. Зокрема, тому й добув згадане вище листування Петлюри з Жаботинським.

  • Шановний Альберте! Відсилаю Вас до такого авторитетного єврейського діяча, як Володимир (Зеєв) Жаботинський, який казав: “Можете написати на моїй могилі – ВІН ТОВАРИШУВАВ З ПЕТЛЮРОЮ”. До речі, у мене вдома є книжка – листування Петлюри з Жаботинським. Щоправда, видана вона була ще в “лихі 90-ті”, отож зараз її навряд чи можна дістати… Однак якби Ви її почитали, то напевно подивилися б на постать Петлюри іншими очима. Сподіваюсь…

 3. Нарешті до людей почало доходити, що Порошенко потрібно порівнювати з україноцентричними особистостями, а не з тими, кто ввійшов до політичного життя України на цирковій арені.

  І пам`ятайте:
  Перше правило Директорії – нікому не казати про Директорію!
  Друге правило Директорії – ніколи нікому не казати про Директорію!

 4. За часів Петлюри не було телевізора, а тому, сьгодні, народ, обмахуючи піпідастром блакитний екран, буде слухати про те якій був Пєтя поганий, як він розвалив країну, та всі негаразди саме через нього та иого злочинної влади.

 5. сравнивать гэтьмана Скоропадского с сцыклом….это все равно шо сравнивать то, чем сцыкло на рояле играет, с пальцем.
  вот.
  🙂

 6. Поки що треба змінити правопис, бо тепер пишеться не Президент України, а преЗЄдент …
  І прийшов він до преЗЄдентського крісла не завдяки тому, що представив блискучу, феєричну програму розбудови держави, не завдяки тому, що був провідним поличним діячем, чи фахівцем в галузі економіки чи мав команду високих професіоналів в усіх галузях, ні! – він прийшов на хвилі бруду. В москві відкрили кран і з усіх труб ідеологічної війни полелось лайно, багно и бруд на Порошенка. І Коломойський вкинув на хвилю цього багна Зє, і сидячи по груди на хвилі багна, він з дитячим запалом набирав його в пригоршню сьорбав до рота і плювався ним у Порошенка. Виключно завдяки таким діям отримає булаву. Хоча мав би отримати булавою.
  Ні команди, ні програми досі не представлено, бо їх просто немає. Все малюється “на коліні”, “по ходу п”єси”.
  Повернувся голова держави – Коломойський. Зє – то преЗЄдент, а Коломойський – голова …

 7. В избирательном бюлетне было только две фамилии: Порошенко и Зеленского. Там не было таких фамилий как Узеленского, Вкомандезеленского …

  И потом следует помнить самому Зе, что выбрал его не народ УКраины, а 73% от 63%, остальные или за Порошенка, или испортили бюлетни и плюс фальсификации (до 5,-7%). Таким образом преЗЭдента выбрали только чуть больше четверти от всего народа Украины. Чуть больше четверти определили судьбу страны, а не “народ Украини”. Чуть больше четверти аж никак не составляют “большинство народа Украины”. Низкая социальная активность, обусловленная низкой социальной ответственность почти 40% населения страны. Вот почему нужно, чтобы кроме ПРАВ люди понимали ещи и свои ОБЯЗАННОСТИ и были ОТВЕТСТВЕННЫ за все, что происходит в стране и со страной. А современное, европейское в том числе, общество имеет прописанные права и никем и нигде не прописанные ОБЯЗАННОСТИ, что приводит к победе популизьму, социялизьму и прочьего коммунизьму.

  “Шо колхозное – то мое ! А шо мое … э-э-э неэ-э-э, шо мое, то мое !”

 8. Тільки не забуваймо, що режим Скоропадського “пішов”, тому, що німецькі війська пішли з України. В самій Німеччині сталася революція і кайзера скинули. Ну то що? То хто, за аналогією, піде з України, і де “скинуть” кайзера??

  • Бєню заарештують і відправлять до США бандеролькою )))
   Тоді зникне підтримка Зелі – бо за його спиною саме Бєня )))
   Ось Вам аналогія з німцями та Скоропадським )))

 9. У косаток, які живуть біля Півіденного полярного кола, є цікавий спосіб полювання на тюленів – замітивши здобич, яка, рятуючись , збирається на крижині, косатка пірнає на глибину (жертва гадає, що від неї вже відчепились), повертається головою догори і набирає швидкість. Зрозуміло, що кит фіксує товщину криги, співвідносить дані- чи це безпечно для нього, яка має бути глибина занурення, швидкість підйому, місце удару (це одні з найрозумніших тварин) – і, коли бідолашний тюлень вже заспокоївся, крига раптом вибухає – і кінець фільму.
  То, можливо, ми бачимо якраз таке багатообіцяюче занурення.
  Тому, як каже шановна Авторка “…Ну що ж, через рік побачимо! Через рік — то через рік. Коли настане період нової української Директорії. Як завжди — оксамитової.” Доповню тільки – не “побачимо”, а долучаймось, працюймо, будуймо.

 10. ТО Альберту: Шановный, а мы тут уже должны бояться взгляда человека в пикселе (надеюс в украинском)?? Можете мне взглянуть в глаза, я историю вопроса изучал не по кацапским, а по украинским источникам. Симон Петлюра за попытки погромов расстреливал гайдамаков УНР перед строем. Вы ЛИЧНО слышали свидетелей и жертв петлюровских погромов? Самому не стыдно, начитавшись кацапской брэхни смотреть украинцам в глаза?.. Читайте:
  https://zrada.org/inshe/43-literatura/176-petljura-ta-evreyi.html

  • То Укр: В отличие от Вас, не могу сослаться на письменные документы. Но устные воспоминания евреев, контактировавших непосредственно с Симоном Петлюрой, говорили о том, что ему антисемитизм был не свойственен. Эти воспоминания прошли через несколько поколений.

 11. Вот опять у нас бляхобунт. Опять бля-хари мешают жить и работать всему городу. В рабочее время, в разгар рабочей недели требуют того, что уже один раз было.

  – Может вы попробуете работать и заработаете на растаможку ?
  – А я и так в такси работаю.
  – И налоги платишь ?
  – Пусть Порошенко из офшоров платит …
  – Но если не платишь налоги …
  – Пусть лохи платят!
  – Но тогда у тебя это работой не считается и не защитывается в рабочий стаж.
  – Как это ? Будет 60 – пойду на пенсию …
  – И получишь минимальную.
  – Да я уже 35 лет …
  – Ну и что! А где это записано? В стаж тебе не идет! Ты хоть это понимаешь? Ты ж налоги не платишь – значит нигде не работаешь. А значит тебе пенсия положена только по возрасту и не более, т.е минимальная. И то собираются отменить …
  – А при чем тут налоги и моя пенсия?
  – Тыць-…дыць ! Ты что в школу не ходил? Читать не умеешь?
  – Шо я буду читать, шо ты мине мозги пудришь! …
  – Читать тебе нужно много. А пенсионный фонд наполняется за счет налогов, которые ты и такие как ты долбодятлы платить не хотят. Будешь в старости лапу сосать или у детей своих на шее сидеть. Вот сейчас рабочий день, а ты тут х… груши околачиваешь. Как Зеленский на пианине … Ты ж тоже за него голосовал
  – Ну голосовал. Он порядок наведет и Порошенка посадит и тех …
  – Так он его к себе в команду пригласил, как же он его посадит, даже не собирается …
  – Как, что в команду …?
  – Ну …
  На том и закончили содержательную беседу …

  • вот. при таком раскладе, как у авторки, Порох, возможно, где-то рядом будет на подстраховке. Тем более, что у зели напряженка с кадрами, уже и в кадровое агенство подался

 12. Ходят слухи, что до черных клавиш рояля он не достает.

 13. Чомусь слабко віриться, що таке можливо. Хоч я і не проти Пороха диктатором. Але світ змінився за 100 років. І те як він бездарно програв інформаційну війну (до речі ця війна проти нього досі триває, чим він схоже зовсім не переймається), сильно похитнуло віру в Порошенка-гросмейстера.

 14. Оксамит ?!!!! Та нам вже давно Августо потрібен . Той , що Піночет . Причім без всяких експериментів у вигляді виникнення потреби “сильної руки” в лохтората . Порох на цю роль підходить як найкраще . Бо “гарний диктатор” окрім того , що має бути патріотом своєї країни , повинен бути розумним та хитрим . Він за п*ять років довів , що відповідає всім цим параметрам . А експеримент може зірватися , це ризик . Непотрібний при чім . Бо якщо за рік охлос зажадає “сильної руки” , то в Бєні з цим проблем не виникне – він всіх нас цій “сильні руці” продасть за копійки .

 15. Гора родила мышь.
  Это всё фантазии эротические типа надежд, что порно-фильм закончится свадьбой. Игры с МЕТЁЛКОЙ ДЛЯ ПЫЛИ лично меня не возбуждают, потому что я вижу лежащий на всем толстый слой пыли. Пыли веков, потому что прошло 100 лет, а народная мудрость гласит “в одну юбку нельзя влезть дважды”.

 16. Новый автор, к сожалению, ни аналитикой, ни стилем, как-то не впечатлил(а). В следующий раз, пройду мимо.

  • То serj | Травень 16, 2019 at 22:05 Так а хто Вам заважає просто пройти і не … краще промовчу. Скільки Людей,стільки й поглядів на одне і теж.

 17. Это,ну шо вы, право. Так вот сразу про все всем.
  И маскировка у автора…. или мне так кажется?
  Хотя, конечно, хотелось бы верить, если честно.

 18. Я поділяю думку автора і ось чому. Порох за п’ять років при всьому тому оточенні казнокрадів і зрадників зміг так нагнути хйула з усієй його не імєющей аналохов державою, що вони мабуть перший раз чесно пищали, що другого терміну не переживуть. Порох мав своїх аналітиків, і знав, що рейтинги дуже низькі для перемоги.На цей випадок в нього був план “П”. Він гросмейстер і прощитав усі варіанти. Найгірший-це коли б у другий тур вийшли Юля з Бойко. Вони дійсно професійно взялися за розвод, один в президенти, другий в прем’єри. Досвідчені політики створили б дійсно загрозу, бо лохторат розводити вміють. Але стався нежданчік. Не розщитали тупість народу і 73% випихнули нагору таке, що в ахуї і свої гниди і запоребриковські. Тому у Пороха й була така щаслива пика після програшу. Це було те що треба. Далі спостерігаємо його план в дії після інагурації. І так, тепер він точно знає, що має “золотий” залізний четвертак.

 19. Шановно Пані Ярино! З почином Вас! Дякую за чудову, з гумором написану мрію, всіх Українців. Дай Боже, щоб Він, Бог, прислухався до Вашого оповідання, та до наших Мрій. І Дай Вам Боже натхнення та здоров’я частіше нас тут втішати. Без іронії, бо настрій після “вибору” того непотрібу на такий Пост, геть нікудишній, хоча мене це і не стосується ні з якого боку, але… За Україну болить.

 20. Щодо стилю розповіді- дуже схоже на стиль Анатолія Дімарова, я великий поціновувач його творчості,тому сподіваюсь- автор буде і надалі писати в такій же стилістиці…
  Щодо змісту-дуже хочеться вірити в оптимістичний сценарій, але ж якщо провести повну аналогію із сторічними подіями, то в чистому залишку була перемога Члєніна та прихід більшовицької диктатури…Що було далі, всі знають…

  • От тільки в тому біда, що Анатолій Дімаров помер 5 років тому :'(
   Отже, саме Дімаров це ніяк не міг написати.
   Хіба що хтось із учнів… послідовників…
   Або просто стилістика схожа.
   Всяке буває, знаєте!..

 21. Те що Дімаров помер, мені, що особисто знала його, звичайно відомо!Тому і залишила коментар про автора, що пише в схожій стилістиці. Коли одні зірки згасають, інші народжуються та освітлюють дорогу новим поколінням

  • О-о-о, то Ви особисто знали Анатолія Дімарова!.. Зрозумів.
   Так, маєте рацію: літературний процес в Україні триває й розвивається. І дай Боже, щоб і надалі розвивався.
   Я би з Вами із задоволенням поспілкувався на літературні теми (якщо Ви знали Дімарова особисто, то, мабуть, стежите за сучасним літпроцесом) – але, на жаль, не маю ніяких Ваших координат. Ну що ж, можливо, колись ще перетнемося поза межами “ЛО”! Щоправда, тоді ми одне одного не впізнаємо… але перетнемося. І це вже добре.

   • Мині вже на одноразово прпонували переслати електронну пошту тому, чи іншому колезі і я це роблю. Це можуть зробити і модератори. Вони бачать вашу пошту.

 22. “переляканий «лохторат» Зеленського сам зажадає «твердої руки»?! Порох їм знайомий”

  Не впевнена. Вірніше, не автоматично. Треба розкрутити назад ті відра лайна, які були вилиті. Або щось має відбутися неординарне, щоб Порох сплив на “+”, як та касатка

 23. Ярина, Ви – чудова.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: