Послання з окупованої теріторії

Від редакції

Через треті руки, до нас дістався лист українця, який знаходиться на окупованій території, уважно дивиться за тим, що там відбувається і є така підозра – не просто спостерігає. Аж от він вирішив передати нам дещо, про що багато хто забув просто з тих підстав, що армія зупинила навалу і вони отримали можливість щось забути. Тож, пропонуємо дуже уважно прочитати цей текст, який написаний саме для нас. Редакція залишає його таким, як він до нас надійшов.

«Україна без своїх Армії, Мови і Віри – це лише майбутня малоросія. А Ви хіба цього не знали?»

                                                                                                                            Михайло  Фокс

  Вкотре побачив оце “Що вам дала ця влада за п’ять років?” та, не менш захоплююче, “Чего вы боитесь? Хуже уже не будет” (від Вови не стреляйте – я свой Парасюка). Не збираюся починати пояснення про гілки влади в Україні: хто знає, той знає; хто не хоче знати, тому і не потрібні ці пояснення. Просто хочеться відразу позначити, що, наприклад, ось ця ось шизофренія з трибуни ВР у виконанні григорішинської дівчинки за викликом Лещенко: “стара злочинна влада повинна пійти”, означає тільки одне: під “владою” в Україні дуже багато хто (якщо не більшість) мають на увазі в першу чергу саме Президента (це в парламентсько-президентській республіці на хвилиночку). Тобто під питанням “Що вам дала ця влада за п’ять років?” треба розуміти, звичайно, “Що вам дав Президент за ці п’ять років?”.

Я зрозумів вже, що тим, хто задає це питання не цікаві (насправді системо-утворюючі) “Армія. Мова. Віра”, їм ближче тема тарифів, курсу гривні і питання росту споживчих цін. Вражаюче, але факт: можна бути нескінченно далеким від самої актуальної, катастрофічно величезної проблеми в країні (тієї, яка ставить її на грань існування), перебуваючи від її проявів всього в якихось десятках кілометрів. Нецікаві події не в Сирії чи, наприклад, Ємені, – в ОРДЛО. А вони (ці наші так звані “окремі регіони”) тут і зараз, і бойові дії тривають, і наші вояки гинуть майже не щодня. “Та про що ви взагалі? Корупція, тарифи, курс гривні, все дорожчає – ось із чим потрібно боротись” (с).

Гаразд, кажете “хуже не будет?” Чи зросли споживчі ціни в Україні? Звичайно, зросли. У скільки разів? У два-три рази? А уявіть зростання цін в три, чотири, п’ять разів. А уявіть це зростання регулярним. Нібито непомітним, але давлячим, як танк. А уявіть, що смачних українських продуктів немає (або їх практично не знайти), а замість них у магазинах російське лайно. Саме так, справжнісіньке лайно. Ніколи б сам не повірив до 2015-го, що можна таке виробляти, називати це “пищевая продукция”, та продавати і що таке хтось їстиме. Але вибору просто немає. А уявіть собі територію, на якій практично знищена промисловість: перспективні заводи вивезені/розкрадені окупантами; те, що ще хоч якось працювало до 2014-го року, щоб підтримувати життя в депресивних регіонах, остаточно зупинено, та теж знищено.

За якихось п’ять (!) років ОРДЛО перетворилось на пустелю: сяк-так ще виживають бюджетники, які роблять росЗМІ картинку нібито нормального життя та колаборанти на службі в “армійських корпусах” рос.окупаційної армії. А уявіть, що живете начебто в Північній Кореї. Там, де повна відсутність нормального життя, проте з постійними перфомансами з прославлянням досягнень “республики” та, звичайно, з погрозами й прокльонами в бік ворогів (читай України). А уявіть, що кожне слово, сказане не тільки на вулиці, але й, найчастіше, серед колись добрих знайомих, доводиться зважувати й оцінювати; завжди пам’ятати та думати, що і кому говориш. Уявіть потрібний рівень конспірації у соцмережах. А уявіть мертву тишу комендантської години (це, звичайно, крім тих міст, де тиші немає і не може бути через щоденні і щонічни звуки канонади).

Просто уявіть собі комендантську годину. Оце приблизно і є те саме, що може бути “куда хуже”. І це ще без жахів війни, тільки коротко про сьогоденне болото ОРДЛО. Як на мене, взагалі якось соромно це пояснювати дорослим людям: завжди є куди гірше. І це не “а то Путін нападе”, знову-таки це вже діагноз, якщо доросла людина ще не зрозуміла, що Путін вже напав – він вже в Україні, він в Криму, він в ОРДЛО. Я щодня бачу колективного Путіна на вулицях свого міста і, що ще більш жахливо, вже не перший раз бачу його в етері начебто українських телеканалів і на вулицях неокупованих українських міст. Так, там він поки що носить маски та заспокоює, що “хуже не будет”, але ж ви пам’ятаєте, що він завжди бреше?

Кожен сам для себе вирішує, багато чи мало зроблено за ці п’ять років “цією владою” (та що він під цим словосполученням розуміє). Може так бути, що якщо ще раз добре роздивитися навколо себе, відволіктися від щоденних нагальних проблем, то зміни на краще та вже зроблене можна і побачити (тому, хто досі не бачить), бо вони дійсно є? А от особисто для мене всеж-таки надважливе саме оце зроблене за п’ять років (і не просто “цією владою”, а всією Україною: її народом, урядом, Верховною Радою та Президентом): тепер в нас є Армія (так, може ще не стандартів NATO, але взятий незворотний курс на цей напрямок), в нас є Мова (яку тепер не знищують , а захищають на законодавчому рівні), а в мене є не надія – Віра, що Україна поверне Крим та ОРДЛО. А що є у Вас? І що у Вас залишиться, якщо не стане цих трьох стовпів? Підкажу: Україна без своїх Армії, Мови і Віри – це лише майбутня малоросія. А Ви хіба цього не знали?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9 Comments on "Послання з окупованої теріторії"

 1. «Україна без своїх Армії, Мови і Віри – це лише майбутня малоросія». Скільки ще людей цього не розуміють, а ще є такі, хто про це мріють – якщо загибель України можна назвати мрією…

 2. Хотелось бы пожелать этлму нашему “Штирлицу”, и не только ему одному, в ОРДЛО удачи и дожить блпгополучно до дня Победы! Ваши опыт и знания имеют огромную ценность для Украины. Когда мы вернемся туда, ни одна колаборантскся сволочь не усидит “за печкой”, типа “я ж ничего не делал плохого”, такие наши люди всех вычислят там!

 3. Вот думаю, какие основные ошибки власть допустила за последнее время, Первое, базовое для украинцев глядя на историю, конечно жрачка! Именно, не пища а так, снятие дотаций на основные виды, ошибка, Цены на ЖКХ, нет шансов, отрасль мертвая, нужны деньги, но воруют очень, И главное, то о чем Автор кричит последние четыре года! Информационное сопровождение! тут беда, Доплата знаковым журналистам и блогерам здесь и на западе, Лозунги Порошенко носят стратегический характер, и относятся не к молодежи и по старше, а к будущим поколениям, вот здесь дыра, Уникальный тезис, люди живут в мирной стране во время войны! Заслуга власти, о которой не знают! Пример инфо-провала, Коррупция, посадки, все пыль! Доступная жрачка все! Три голодомора в прошлом веке, на уровне инстинкта,

 4. Теж спілкуюсь з другом із Донецька, тож він каже:бийте сепарів головою об стінку,паліть їм хати, не давайте голови піднять, бо буде теж саме,що і у нас.

 5. Х% избирателей предполагают, что если актер сыграл Наполеона, то он может быть Наполеоном, и равна Х% зрителей, плачущих в Рабыне Изауре.

 6. Багато хто просто не хочуть розуміти, що перед нами підступний та жорстокий ворог. Але це вони можуть зрозуміти тільки на власній шкурі, яку будуть знімати московити…

 7. gal сказав:
  Березень 11, 2019 о 22:43
  Вот думаю, какие основные ошибки власть допустила за последнее время, Первое, базовое для украинцев глядя на историю, конечно жрачка! ………….
  ………………………………….
  Интересный взгляд на мою украинскую сущность.
  Да еще и с исторической точки зрения.
  Вот только никак не могу понять, что такое знакомое это напоминает.
  Ну, да ладно.
  Мало ли кто что себе думает.
  Для кого-то наше умение хорошо покушать есть и альфа и, так сказать, омега украинской идентичности.
  Но вот что странно. Никто из ценителей по какой-то не понятной по сей день причине не принимает к рассмотрению то обстоятельство, что, в исторической также перспективе, мы украинцы, мало того, что себя сами обеспечивали всем необходимым, но еще и кучу прихлебателей кормили, поили, одевали, и, к величайшему сожалению, вооружали.
  Но это так, заметка на полях.

 8. Просто. Зрозумiло. Все в точку. Фраза “Украiна без своiх Армii, Мови, Вiри – це лише малоросiя” – це супер, квiтессенцiя. Потрiбно написати на кожному стовпi. Як би вкласти це в голови дурням, якi сприймають тiльки те, що можна намазати на хлiб?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: