Відкриваємо арт-біржу

Шановні колеги, на минулому тижні ми опублікували статтю «Бій за майбутнє» у двох частинах. Відгуки на матеріал перевершили наші сподівання і перейшли із суто теоретичної площини в практичну. Тобто, у коментарях з’явилися конкретні пропозиції від фахівців у цій справі. Ми розуміємо, що наш ресурс має інший інформаційний формат і майже ніяк не стосується мистецтва. Але ми розуміємо, що фронт боротьби з окупантом, насамперед, проходить по свідомості людей, а ця свідомість має спиратися на щось конкретне і формалізоване. Мистецькі образи формуються або певними текстами, або аудіо чи відео контентом. Тому ми пропонували мобілізуватися саме на цьому напрямку, аби кожен міг долучитися до цього руху так, як може.

Ми вважаємо, що часто складається парадоксальна ситуація, коли маса талановитих українців не можуть реалізувати свій потенціал. І, навпаки, ті, хто може реалізувати задум шляхом його втілення у кінцевий продукт, хай то буде книга, картина, мульт, чи аудіо пісень, чи казок, шукають натхнення деінде. Тобто, ми вважаємо, що існує брак комунікацій і ці люди просто не можуть знайти одне одного.

Таке положення, на жаль, дуже поширене і потенціал, яким завжди була багата наша земля, залишається потенціалом і не більше того. Тому ми пропонуємо, як тимчасовий захід, створення такого собі майданчика, на якому ті, що мають пропозиції і ті, що шукають чогось нового, чи талановитого, можуть роздивитися одне одного, поспілкуватися, щось для себе з’ясувати і, можливо, спробувати реалізувати себе.

Більше того, ми дуже хотіли б, щоб наші читачі у Сполучених Штатах, Канаді та інших країнах завітали до цього розділу, можливо, наші таланти знайдуть себе у співпраці з іноземними видавництвами чи студіями. Чому ні? Адже, чим більше наших талантів стане відомо в Європі, чи за океаном, тим більше  там знатимуть, що таке Україна, а головне, що Україна – це, боронь Боже, не Росія.

В коментарях до вказаної статті  вже були конкретні пропозиції, наприклад від сценариста, який може відпрацювати сценарій на декількох мовах, українській і англійській – в тому числі.

Як приклад, ми пропонуємо розглянути малюнки – арти, молодого дарування, яке вільно володіє українською, англійською, французькою і польською мовами. Мова йде про створення візуальних образів, які можуть стати основою для мультів, коміксів, книжок, тощо. Погодимось, малюнки дуже колоритні і можуть зацікавити тих, хто потребує нових ідей і нових образів.

 

Отже, що ми пропонуємо? Тут, у цьому розділі, ми можемо публікувати якісь тексти, або цікаві малюнки, але головне – коментарі. Ми пропонуємо утриматися від оцінок опублікованих матеріалів, а писати конкретні запити, або пропозиції. Наприклад – шукаю сценариста для україномовних навчальних мультиків, або – пропоную ескізи до тих же мультиків. Тут можна щось уточнювати, обговорювати деталі і таке інше.

У свою чергу, ми попереджуємо усіх, хто залишає такі коментарі про наступне. Якщо ваша пропозиція, чи запит знайдуть попит і нас попросять дати ваш контакт, ми даємо вашу електронну пошту, для прямого спілкування. Тобто, наша мета – створити майданчик, де можна просувати український арт, а  конкретні деталі ви вже будете обговорювати самостійно. Ми просто триматимемо прапор.

Якщо ця ідея виявиться життєздатною, ми залучимо людину, яка буде постійно відслідковувати усі обговорення і спрямовувати їх найкоротшим шляхом для досягнення конкретної мети.

Ми це робимо тому, що дуже добре пам’ятаємо Майдан і те, як він сам себе організував. Просто на певній частині Києва зібралися однодумці і власноруч створили те, у що досі мало хто вірить. Отже, маємо надію на те, що і тут нам пощастить.

Ото ж – почнемо!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

24 комментария to “Відкриваємо арт-біржу”

 1. Igor:

  https://www.olx.ua/obyavlenie/ischu-volontera-perevod-IDtF5ki.html

  Пытался такой проект начать, уж простите за использование вашего сайта без вашего разрешения, но пока пусто. В принципе, если у вас есть такая же идея и наработки то поучаствую деньгами. ИМХО, многие материалы было бы интересно почитать и иностранцам.

  • anti-colorados:

   Может и не пойдет. Но мы начинали свой ресурс с 12К просмотров в месяц. Теперь имеем 1,3М. Возможно и пойдет. По крайней мере, нас много читают в Штатах, Канаде и других странах, а может кто и в Украине сподобится. Уже есть сценарист, несколько художников, вот вам уже интересно…

 2. Юджин:

  А фотографи потрібні?

  • anti-colorados:

   Пишіть пропозицію. Думаю, потроху сформуються пропозиції і на них знайдеться попит. Це наша мета. Якщо ваш попит знайде пропозицію, ми будемо вважати, що досягли мети цього задуму.

 3. Андрій:

  Буду без приамбули. На ринка, дома, в трпнспорті, на відпочинку,наші люди люблять кросворди. Жодному видавцю не прийшло в голову друкувати українські кросворди. В паршиві радянські часи згадайте, що було в Україні 1 квітня, а сьогодні «недоделаний квартал», де наша гуморина. Мав би гроші перший би організовува. Талантів гумору у нас хоч греблю гати. Багато хто сміється з Поплавського, але він зміг організувати марафон української пісні. Чому не створити два, три, пять … тематичних конкурсів української пісні. В цей важкий час все це нам потрібно як повітря. Сумний приклад, цієї суботи в Полтавські області хоронив патріота України, який ненавидів росейській патріархат, але наше бидляцьке безпринципне відношення «а яка різниці» відспівував його мокшанський пописько. Може багатьом людям я чижинець не з їхньої місцквості і не сподобався, а особливо місцевому їхньому попиську, але в душі люди мене підтримали і в стороні мені виказували, а шо ми можемо зробити. І дуже вірно співають наші хлопці » Нам пороблено, нам усім пороблено, в дома ми як на чужині» Дорогі українці борімося поборимо, нам бог помогає. Все у нас буде добре красиве і багате і міста і села і дороги ікраще життя, згуртуймося і відорвімось від цеї мошкари, назва якій мокша. Андрій

  • anti-colorados:

   Читайте коменти. Тут пан має гроші. Поспілкуйтеся. Ви ж усі анонімні, то ж не соромтеся. Я вам даю для цього майданчик. 😉

  • Юрій:

   Не всім «а какая разніца». Торік хрестили доню, народилась, поки я служив. Коли постало питання, де хрестити, обирали — я ще дослужував, наполіг виключно на УПЦКП. Знайшла дружина, і зовсім неподалік від дому. А на питання «да какая разніца?» відповідав всім: мені — є. І треба було бачити обличчя присутніх на похресті, коли малечу винесли дві куми й один кум, а батюшка спитав де ж другий і, отримавши відповідь від мене: в АТО, не зміг приїхати, сказав наступне: помолимось за нього. Це — моя особиста історія. І думка в мене така: не чекайте від людей миттєвої зміни ставлення до більшості речей, таке буває лише тоді, коли щось зачепає особисто, проте вода камінь точить. Робіть що мусите і не нав’язуйте свого, а як спитають, чому так чините, то дайте відповідь. І не дозволяйте себе перебивати. Не стануть слухати — не починайте ці розмови з цими людьми більше. Просто робіть своє. А задум щодо проекту дійсно гарна річ, для мене зараз актуальна :-). Не маю бажання вчити дитину за кацапськими розробками.

 4. Alex B:

  http://uamoment.com/

  Ідея проекту «Українська Мить» — виникла з великого бажання показати нашу країну з нового ракурсу — сучасною, прогресивною, справжньою, якою бачимо її ми.

  Це унікальний проект, покликаний сформувати ресурсну базу високоякісного українського візуального контенту для україновибагливих з усього світу.

  https://www.youtube.com/user/sweetmaksik

  Перший україномовний канал присвячений металообробці.

 5. Есть вот такая песня — https://soundcloud.com/andropogon1/moy-papa-rabotaet-smertyu
  Написана на слегка переработанные стихи участника АТО Глеба Бабича. Он в курсе.
  Было бы здорово сделать клип. У кого есть какие мысли — пишите.

 6. Андрій бровари:

  На цьому форумі toloka.to збираються люди які самостійно перекладають чи збирають кошти на замовлення професійним студіям, фільми, мультфільми, серіали, тощо рідною мовою.

 7. Конкретным украинским, пока русскоговорящим, националистом стал лет пятнадцать назад когда стал интересоваться архитектурными особенностями, если быть точнее, то строительными материалами и традициями в постройке украинских хат и усадеб середины девятнадцатого века. За основу взял административные границы областей. Потом заинтересовался украинским костюмом и естественно вышивкой, а дальше пошло и поехало — песни, блюда, ремёсла… так и влюбился в Украину, очень разную и самобытную. Появилась идея создать этнографические гостиничные комплексы в разных областях, кто был в Пирогово, тот понимает о чём пишу. Акцент сделал на архитектурных, бытовых и культурных традициях регионов Украины. В 2009 году участвовал в международной выставке Uitt «Подорожі та туризм» которая проходила в Киеве. Экспозиция пользовалась успехом, тема многих интересовала и тут же разочаровывала, это всего лишь был эскизный проект, люди думали, что это уже построено. С 2009 по 2012 год с этой идеей ходил по профильным министерствам и агенствам. Был на приёмах у министра культуры и министра инфраструктуры, но увы… речь о том, что у нас богатая культура и история и что нам есть чем годиться и есть что показывать миру мало кого интересовала тогда.
  Самое большое сокровище нашей страны — это её народ, со своей историей, самобытностью, вековыми традициями и фольклором!

 8. Руслан:

  Песню надо доработать до «товарного» вида. Немного затянуто и не акцентировано. Есть знакомый в Днепре, если заинтересуется поможет, он с камерой работает.

 9. Sergiy:

  Не перестаю дивуватись всебічній обізнаності Автора і вміння розставити пріорітети! Дуже важлива тема виховання українських дітей, яку підняв anti-colorados, важливіша навіть за виховання ватників усього світу. Дійсно, виховувати дітей в Україні на українській мові досить складно. Можу порекомендувати український сімейний ресурс https://familytimes.com.ua, де можна знайти вірші, оповідання, казки, мультфільми, пісні для дітей українською мовою.

 10. Андрій:

  Шукаємо кліпмейкера, який допоміг би зробити кліп із піснею «Крила Києва».
  https://youtu.be/WpH6H_-mNsI

 11. Vladislav:

  В мене якасть проблема в браузерах на комп ютері, що не можу відповісти виключно на комент.

  Відповідьб до поста
  Igor:
  Июль 24, 2017 в 20:29
  anti-colorados:
  Июль 24, 2017 в 21:28

  На попередній сторінці, я писав з приводу сценариста та ін. Декілька днів тому, я на Апворку відповідав на одну з джоб де потрібно було написати приблизний об єм сюжетів з діалогами, та після цього зробити сценарій. Мене це зацікавило, по-перше, тому що я зазвичай працюю на аудиторію дітей та тінеджерів, по-друге, той канал на ютубі з дуже простою графікою мав за мільйон підписчиків, та по-третє дуже б хотілось, щоб мій контент поступово з тексту переходив до наступного етапу продакшину: вижуал новел, комікс стріпс та відео.

  Я нещодавно написав одну з історій яку запропонував Девіду Ревою, хто знає у нього проект Пеппер енд Керрот. Він не дав своє добро на продакшин, тому я розмістив його як ФанАрт.
  Так він виглядає російською:
  https://www.patreon.com/posts/pepper-carrot-of-12235811
  Так американською
  https://www.patreon.com/posts/pepper-carrot-of-12236068

  З приводу рівня американської, зазвичай, тільки нетів спікери помічають деякі розбіжності між їх повсякденною мовою та моїми матеріалами.

  п.с. З приводу грошей, це зовсім не принципово. Воно важливі, але якщо ми зібрались робити щось таке, що буде не соровно залишити нащадкам, то вони втрачають будь-який сенс.

 12. anti-colorados:

  Панове, може хтось має контакти (тел чи імейл) команди, яка працює над мультфільмом Мавка, киньте на редакційну пошту, або дайте їм нашу. Може буде перший досвід зведення творчих людей.

 13. Светлана:

  Здравствуйте, Игорь! Может сможем посотрудниать на арт-бирже. Я автор нескольких научно-популярных книг, изданных в Украине. Очень хотелось бы, чтобы их прочитали наши соотечествнники. котрые живут не в Украине. Книги изданы на украинском языке. Но издать их в другой стране очень проблематично. Сейчс я в Польше пытаюсь решить эту проблему, но что-то не очень получается. Видимо, нужно искать мецената, а как это сделать простой украинке, даже не представляю.
  Если есть идеи, пишите, буду рада помощи.
  С уважением и наилучшими пожеланиями, Светлана.

 14. Vladislav:

  to Светлана:

  Готовьте компанию на Кикстартере по сбору средств на пабликацию книги. Там, гляшь, и издательства подтянутся

 15. komissar kattania:

  антиколарадычу -https://mavka.ua/ru/
  контакты там же

 16. Антон Ситник:

  Все-ж таки є сучасні освітні Продукти українською.
  Наприклад, відео-курс «Розмовна Англійська на кожен день для дітей».

  Курс відпрацьовує лексику на теми, необхідні в реальному житті: подорожах, поїздках за кордон,
  та інші. Наприклад, замовлення в кафе, проживання в готелі, замовлення таксі, аеропорт, вокзал, знайомство і т.д.;
  У курс включені фрази, необхідні для виживання: «допоможіть», «я загубився», «де знаходиться», «Скільки коштує»;

  А ось можна подивитись приклад: https://goo.gl/KpDqhu
  Україномовна методичка: https://goo.gl/ERNdVo
  Презентація курсу: https://goo.gl/gLNAZo

  Якщо сподобалось і є можливість допомогти розвитку та розповсюдженню крусу, будь ласка, пишіть, контакти в презентації.

  Дякую,

  Антон

Написать комментарийСообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: