Київ «хитають» також

Автор — Тимур Литовченко

Ще наприкінці 2020 року мені надійшла пропозиція підписати чергове — вже друге звернення українських євреїв до громадянського суспільства України з приводу бурхливої діяльності, розгорнутої нині в Бабиному Яру. Отже, після «дементорів» і «берізок», тут хочуть спорудити… тимчасову (?!) меморіальну синагогу (???) на території колишнього Кирилівського православного цвинтаря (!!!) в урочищі Бабин Яр.

Нове звернення я підписав, і 24 грудня 2020 року воно було опубліковано в газеті «День». Але… саме тут видавництво надіслало мені на вичитку верстку чергової книги. Обсяг там шалений — 636 сторінок. Термін — до 8 січня 2021 року. Отож всі ці дні я читаю в режимі «майже нон-стоп»… А тут ще всі свята!.. Тому з матеріалом для «ЛО» я вирішив зачекати до наступного понеділка.

Однак не склалося… Саме на мій день народження — 4 січня 2021 року на одну з моїх скриньок надійшов лист від знаного українського правозахисника й колишнього радянського дисидента, шанованого мною Йосифа Зісельса, де містилося прохання оприлюднити інформацію про нову активність в Бабиному Яру у себе на ФБ і на доступних сайтах. З суто технічних причин, викликаних святкуванням днюхи, я не одразу розгріб усю пошту, яка мені нападала в ці дні. Ось щойно докопався й до листа Зісельса. А тут — як сніг на голову новина про загибель сина Корбана в Дніпрі!!!

Ну що ж, якщо такий формат на «ЛО» допускається — оприлюднюю лист Йосифа Зісельса в недоторканому вигляді, як він надійшов до мене.

 

* * *

Доброго дня. З Новим роком!

Чи не могли б ви зробити це самі та попросити своїх знайомих поставити матеріал, розташований нижче на свої сторінки у ФБ та на свої сайти?

4 січ 2021, 17:16


Українські євреї звернулися до громадянського суспільства, щоб не допустити осквернення пам’яті жертв Бабиного Яру.

Звернення підписали майже 200 українських євреїв, які сьогодні мешкають як в Україні, так і у Ізраїлі, Канаді, Німеччині,  США та інших країнах.

Його підтримали широкі верстви  української громадськості. Лише за тиждень під зверненням підписалося більше ніж  1100 осіб.

Закликаємо вас також підтримати це звернення.


Друге звернення українських євреїв до громадянського суспільства України.

Ми, українські євреї, як і багато євреїв різних країн, безумовно, підтримуємо ідею увічнення пам’яті десятків тисяч євреїв та людей, інших національностей та конфесій, вбитих нацистами у Бабиному Яру в роки Другої світової війни. Кращі представники нашого та інших народів боролися за це багато років. Але нам не однаково, хто і якою ціною втілить цю ідею в життя.

Вважаємо неможливим і неприпустимим будь-яке рішення, що передбачає будівництво на території кладовищ і місць масових поховань – це абсолютно суперечить єврейській та загальнолюдській традиції й моралі. Тому ми підтримуємо український проект комплексної меморіалізації Бабиного Яру, яка не передбачає жодного фундаментального будівництва на землі, де знаходилися православне, єврейське, караїмське та мусульманське кладовища, і де поховані останки десятків тисяч жертв нацистських катів. Саме тому нас обурили плани ініціаторів створення російського проекту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ) побудувати так звану тимчасову меморіальну синагогу на території колишнього Кирилівського православного цвинтаря в урочищі Бабин Яр, одразу за пам’ятником «Менора».

Це вже не перша спроба керівництва російського проекту цинічна й неприйнятна для релігійних євреїв, як і для віруючих всіх конфесій, і взагалі, для нормальних, порядних людей, використовувати територію кладовищ і заповідника «Бабин Яр» для просування своїх провокаційних ідей і піар-акцій. Нагадаємо сумнівну в естетичному плані арт-інсталяцію, присвячену річниці початку розстрілів у Бабиному Яру та встановлену у вересні поточного року, всупереч протестам громадськості, безпосередньо на землі зруйнованого Єврейського кладовища. Саме на цьому місці ініціатори МЦГБЯ обіцяють побудувати величезний комплекс меморіалу-музею в порушення всіх можливих заборон і обмежень єврейської релігії, а також українського законодавства і міжнародних зобов’язань України.

Єврейська релігійна традиція однозначно забороняє будь-яке будівництво на місцях кладовищ і масових поховань. Спроба побудувати синагогу на землі Православного кладовища є образою єврейських духовних і моральних цінностей, а також відвертою провокацією проти православних віруючих, проти всіх, чиї рідні та близькі упокоєні на Кирилівському цвинтарі.

Безкарність надихає. Схоже, що російські мільярдери – спонсори проекту (Фрідман, Хан і Фукс) більше, ніж у будівництві меморіалу, зацікавлені в провокуванні громадського обурення проти його створення. Мета подібних провокацій – порушити міжконфесійний і міжетнічний мир в Україні, а тих, хто виступає проти подібного блюзнірського будівництва, на весь світ оголосити «жахливими українськими антисемітами».

Люди, що оголошують себе ревнителями пам’яті жертв Голокосту, ще більше, ніж інші, не сміють оскверняти поховання – ні місця, де мученицькою смертю гинули жертви нацистів, ні території зруйнованих радянською владою кладовищ.

Порядна людина не може, не має права примиритися з подібним святотатством.

Просимо тих, хто поділяє нашу позицію і побоювання, підтримати це Звернення.

Для цього треба перейти за посиланням: 

http://bit.ly/підтримати_звернення

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

About the Author

Tymur
Tymur
Письменник, журналіст і блогер

39 Comments on "Київ «хитають» також"

 1. Я подписал письмо ещё в декабре. Огорчает то что Кличко поддерживает российский проект.

  • а как же “ЕС”? неужели у депутатов нет доступа к меру , что б образумить?

   • Насколько я понимаю, Порошенко дистанцируется от этой ситуации, хотя конечно против российского проекта.

    • А оце невідомо… В найпершому матеріалі, присвяченому нинішній активності “російських євреїв” у Бабиному Яру:
     https://defence-line.org/2020/05/babin-yar-ki%d1%97v-chastina-2/
     – я писав (цитую):
     =====
     Також повідомляється, що проект підтримали 5-й президент України Петро Порошенко і чинний мер Києва Віталій Кличко… Хоча архів оригіналу виступу Порошенка на жалобній церемонії з ушанування пам’яті жертв Бабиного Яру від 29 вересня 2016 року тепер недоступний, отож слова 5-го президента перевірці не підлягають.
     =====
     Невідомо, як там зараз… Але раніше повідомлялося, що у виступі 29.09.2016 Порошенко підтримав саме російський проект. Але оскільки “ЗЕ-команда”, прийшовши до влади, негайно викинула в веб-сайту Адміністрації президента (тепер – Офісу президента) всі матеріали про діяльність попередників, перевірити тепер це неможливо. Але не можна виключати, що деякі радники Пороха, або не розібравшись в ситуації, або працюючи як заслані “кроти”, порекомендували йому підтримати саме цей проект. Отож станом на 2016 рік він це справді підтримував… 🙁 А що там зараз – і справді не знаю. Сподіваюсь, що перемінив точку зору. Так, сподіваюсь…

 2. Подписал.

  …російського проекту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ)
  МЦГБЯ – Мабуть Це ГеБнЯ ?

 3. и так “та сторона” шатает 30 лет! Украинцев пугают “масоно-сионистским заговором’, Евреев пугают тягнибо-биками и советскими МИФАМИ с чернейшей клеветой

 4. Сергій (Чернігів) | 7 Січня, 2021 at 00:28 | Відповіcти

  Упс, який цікавенький комент був про маланців. Але ні. Тут не спрацює. Примітивно і банально. Не той рівень і акценти невірні. Видалили доречно. А в гебні добряче підгорає від ресурсу, вельмишановне панство. Це гарна відзнака майстерності та якості контенту.

 5. Евгений (3-я волна) | 7 Січня, 2021 at 00:31 | Відповіcти

  ++ Підписав

 6. Підписав ще у грудні

 7. Да нет, все зло от таких гебистов, как ты, мразь!

  • Упс! Пока писал ответ, алресата не стало…

   • Він дістав попередження від Andriy Moderator:
    https://defence-line.org/2021/01/ki%d1%97v-xitayut-takozh/#comment-305890
    На “Лінії Оборони” в цьому аспекті витримується цілком конкретна лінія модерування – що є дуже добре.

    • А что думаете за вчерашнюю акцию про вызнание голодомору?

     • 1. Я вважаю, що україномовний українець запитав би:
      “А що думаєте про вчорашню акцію щодо визнання Голодомору?”
      2. Так само вважаю, що російськомовний українець запитав би:
      “А что думаете о вчерашней акции про признание Голодомора?”
      3. На моє глибоке переконання, спитати:
      “А что думаете за вчерашнюю акцию про вызнание голодомору?”
      – може тільки кремлетроль. Бо “вызнание” – це навмисне перекручування російської мови на український манер. Так само написати “голодомор” з маленької літери може тільки кремлін.
      А з кремлінами я не спілкуюся, отож свою думку щодо вчорашньої акції залишу при собі. Можете так і переказати своїм ФСБшним кураторам.

 8. старый ворчун. | 7 Січня, 2021 at 02:34 | Відповіcти

  подписал 05.01.21.

 9. Євреї- це хто. У всьому світі, та в Україні-жиди. І нематут ніц образливовго.Євреї- це наслідок совка.

  • To Недо 7 Січня, 2021 at 02:37
   Повторю свій коментар для Романа 9 Грудня, 2020 at 10:40 Yaroslav 9 Грудня, 2020 at 14:45
   Ваш коментар неповний. Ви забули процитувати додатковий доказ вашої правоти:
   29 вересня 1941 року в окупованому Києві нацистами був виданий наказ: «Все жиды города Киева и его окрестностей должны явиться в понедельник 29 сентября 1941 года к 8 часам утра на угол Мельниковской и Дохтуровской (возле кладбища). Взять с собой документы, деньги, ценные вещи, а также теплую одежду, белье и проч. Кто из жидов не выполнит этого распоряжения и будет найден в другом месте, будет расстрелян…»

 10. +
  Здається що не міг не підписати, але ще раз підписав.

 11. Микола_Дніпро | 7 Січня, 2021 at 08:48 | Відповіcти

  Підписав.

 12. підписала

 13. Підписав.

 14. Дмитро (Лиман) | 7 Січня, 2021 at 09:17 | Відповіcти

  +

 15. А чому Порошенко з Кличком мають підписувати звернення євреїв до євреїв?

  • Вопрос не в подписании, а в поддержке одного из проектов. Причем Кличко поддерживает действенно выделив землю сначала Рабиновичу, а тот ее передал российским олигархам. И если не ошибаюсь он входит в пепечительский совет российского проекта.

 16. Також підтримала.

 17. Підтримала

 18. + підписав

 19. ” на весь світ оголосити «жахливими українськими антисемітами»”
  Та для цього і приводів особливих не потрібно – раді старатися для “друга владіміра”

  “Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон засудив марші на честь дня народження Бандери
  “Ми рішуче засуджуємо будь-яке прославляння колаборантів нацистського режиму. Настав час Україні примириться зі своїм минулим”, – написав він.”
  https://storage1b.censor.net/images/8/7/d/a/87da3e4097fbb222853d09891c298062/original.jpg

  Кислими щамі війнуло від того посла.

  • Володимир Висоцький стверджував, що “там на четверть бывший наш народ”, тобто його народ, московський, то чим відтіля ще може тхнути?

 20. Підписав.

 21. Підписав.

 22. підтримала

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: