Казочка про Лисицю-Микитицю та іншу нечисть

Автор — Дід Панас

Із серії «Новітні казки Діда Панаса»

Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка! Сьогодні я приніс вам казочку — ще й бубликів в’язочку! А казочка моя буде про Лисицю-Микитицю та іншу нечисть… Отож, діточки, сідайте довкола своїх комп’ютерних моніторчиків, планшетиків чи смартфончиків та слухайте мене уважненько.

Як вам добре відомо, по планеті ось вже рік гуляє пандемія COVID-19. Ну, власне, попервах це нещастя спіткало далекий Китай, до України ж вірус дістався лише в лютому цього року. Й як ви, мої маленькі, добре пам’ятаєте, на наших теренах то запроваджують різні карантинні заходи, то скасовують, то в усякі кольори карантинні зони перефарбовують: то з зеленого в жовтий, то з жовтого в помаранчевий, то з помаранчевого в червоний, то все навпаки… Та, власне, розписувати все це нема особливої потреби — я ж бо казочки про коронавірус вам і так розповідав час від часу, починаючи з «Казочки про Зоряночку-Юристочку»! Отож слухайте далі…

Як і належить, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка, протипандемійними заходами командує влада — бо ж задля того народ її й обирає та повноваженнями різноманітними наділяє. Але не треба нагадувати зайвий раз і про те, що навесні минулого — 2019 року більшість велемудрого народу нашого обрала у владу… Ох, мої маленькі, кого ж тільки не понаобирав собі на голову наш лохторат: і Припиздента-Віслюка, і Мосшпійона-Єрмака, і Гончарука-Самокатчика, Мертвечука-Путінобратчика, і Шмигаля-Плутократора, і Ківу-Мастурбатора, й Авасика-Фулюгана, й Андрія-Богдана, й Яременка-Телефоністку, і Богуцьку-Скандалістку… І багато-багато ще такого понаобирали, що згадувати усіх їх проти ночі зовсім не хочеться.

І оця вся, з дозволу сказати, влада мусила розпоряджатися боротьбою з коронавірусом та виходом країни з економічної кризи, в яку вони самі нас усіх і загнали. Та й як могли такі не загнати, правду кажучи?! Адже карантинні заходи не оголошуються знічев’я — це робиться для того, щоб встигнути підготувати систему охорони здоров’я до напливу хворих і якомога довше стримувати той наплив.

З іншого боку, під час карантину багато які суб’єкти економічної діяльності не працюють, бізнес несе збитки. В нормальних цивілізованих країнах створюються спеціальні фонди, щоб за рахунок накопичених там коштів і систему охорони здоров’я до роботи в екстремальних умовах готувати, і невідворотні збитки бізнесу хоча б частково компенсувати.

Був і у нас в Україні створений «Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками». Але як же розпорядилася ним влада Припиздента-Віслюка і Мосшпійона-Єрмака, Шмигаля-Плутократора і Ківи-Мастурбатора та інших подібних унікумів?! А так і розпорядилася, що в асфальт на дорогах закатала й на нікчемні «скотські» серіали розікрала!.. А чого іще можна було чекати від тієї нечистої сили, яку проти ночі навіть згадувати неохота?..

Між тим, осінь ну зовсім несподівано настала — й на нас така епідемічна ситуація навалилася, що хоч вовком вий, а чим далі, тим гірше: COVID-19 лютує, лікарні переповнені, карантинні обмеження стають дедалі жорсткішими. Бізнес простоює, працівники хворіють — а лікувати їх вже не завжди є кому і де!.. З іншого боку, бюджет не наповнюється — а десь же гроші треба брати?! Отож їх і починають витискати з тих, хто ще тримається хоч якось.

І ось знайшлася у нас, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка, в Нездоровому міні-стерві (бо назвати цю контору Міністерством охорони здоров’я якось язик не повертається) така собі заступниця міністра Лисиця-Микитиця. І скажу я вам, мої любі, що така вона вумна, така розумна — що всі люди з усіма їхніми проблемами їй видаються манюсінькими-мацюпусінькими, немов мурашки якісь. Отож скориставшись тим, що нездоровий міністр Степанов раптово «коронувався» COVID’ом, оця Лисиця-Микитиця не знайшла нічого кращого, окрім як порекомендувати підприємцям під час карантину вихідного дня «знайти інші додаткові види заробітку». Зокрема, ця вумна-розумна нездорова міні-стерва вважає, що оскільки зараз лікарні та центри меддопомоги потребують «сильних і здорових робочих рук» — підприємці могли б попрацювати там економістами і бухгалтерами, санітарами і техніками, пральниками та кухарями, електриками і водіями… І навіть сторожами, вахтерами та різноробочими!..

Що на це сказати, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка?.. Якщо відверто — то після таких розумувань цієї велемудрої Лисиці-Микитиці до мене прийшли несподівані гості — дві молоденькі дівчини-сусідки, обидві ФОПи. Не сподівався я їх побачити тому, що не розмовляв з ними вже цілих півтора року, знаючи, за кого вони голосували на торішніх виборах. І дівчата-ФОПи знали, за кого ми із Зайчиком-Побігайчиком голосували тоді ж… Ну, це було і загуло. А ось тепер раптом питають:

— Діду Панасе, а розкажіть-но, як там «коктейлі Молотова» робити?!

Спитав я сусідок, що таке сталося, проти кого вони збиралися оті «коктейлі» застосувати і з якого такого дива?! Хоча чого тут думати-гадати?.. Відповідь була аж надто передбачуваною: допекла дівчат «зелена» влада!

Розуміючи, що в центрі Києва очікується величезний шурум-бурум, я, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка, відправив свого маленького помічника — Зайчика-Побігайчика подивитися, що там і як. Отож приніс він мені звідти силу-силенну фотографій, а також розповів, як оті ФОПи Верховну раду штурмували. Щоправда, до «коктейлів Молотова» поки що не дійшло, але це, гадаю, лише питання часу. Ондо Євромайдан перші майже два місяці проходив відносно мирно — а бої на вулиці Грушевського розпочалися аж 19 січня 2014 року! Кажу ж, питання часу…

А ще подумав я, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка, про дивний збіг обставин. Адже рівно десять років тому — в листопаді 2010 року малий та середній бізнес, ті ж таки ФОПи так само взяли в облогу Верховну Раду України! Тільки й різниці, що тоді протестували проти дій «біло-блакитного» уряду Азірова-Кровосісі, а тепер — проти дій «зеленого» уряду Шмигаля-Плутократора… Все інше робилося, немов під копірку. Тоді — наприкінці 2010 року протести назвали «Податковим Майданом». Тепер про це вже забули, тепер справжніми Майданами у нас вважаються Помаранчева Революція 2004 року і Революція Гідності 2013-2014 років, а всі інші проміжні акції протесту в цей ряд народною свідомістю не вписуються.

Тим не менш, вони були. Були, дорогі мої малятка, любі хлопчики й дівчатка! Були, як репетиції майбутніх всенародних виступів. По-справжньому масових, по-справжньому потужних. І ось така ж «репетиція», схоже, щойно повторилася. Принаймні учасники такі ж самі, та й причини їхнього невдоволення багато в чому схожі.

От на цьому казочка моя нарешті добігла кінця. А тепер на добраніч, мої маленькі! Ідіть собі, вмивайтеся, нехай вас батьки напоять тепленьким молочком з медяниками, щоб вночі вам наснилися хороші сни про те, що нинішня «зелена» влада заїде на Ростов так само, як і їхні «біло-блакитні папєрєднікі»…

На добраніч, малята, на добраніч!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

11 Comments on "Казочка про Лисицю-Микитицю та іншу нечисть"

 1. А вот «Новітні казки Діда Панаса» читаются легко и приятно. 🙂

  • Система Станіславського – видатна річ!
   😀 😀 😀
   Був колись такий радянський тост…
   =====
   Приїхала до СРСР з офіційним триденним дружнім візитом англійська королева. І ось під вечір першого дня вона раптом каже:
   – Цю ніч хочу провести з Ємельяном Пугачовим!
   Всі офіційні особи сполошилися: як так?! Але королева на своєму наполягає… Як раптом хтось і каже:
   – У МХАТі є дуже талановитий актор Іванов, він у кого завгодно перевтілитися може.
   Поїхали у МХАТ, терміново зняли актора Іванова зі спектаклю, загримували під Ємельяна Пугачова, привезли до англійської королеви. Все минуло якнайкраще… Як раптом вранці висока гостя каже:
   – А цб ніч я хочу провести із Стєнькою Разіним!
   Недовго думаючи, понад вечір актора Іванова загримували під Стєньку Разіна, знов привезли до англійської королеви. Все минуло якнайкраще… А вранці висока гостя каже:
   – Кажуть, що у вашому МХАТі є дуже талановитий актор Іванов. Отож третю й останню ніч візиту я хочу провести з ним!
   Кинулися тоді до актора Іванова: готуйся, мовляв, до королеви їхати. А він раптом і каже:
   – Пробачте, товариші, не можу. На жаль, я став імпотентом вже багато років тому.
   – А як же попередні дві ночі?! – здивувалися всі.
   – Так я був з королевою не як актор Іванов! Я ж перевтілювався в образи Ємельяна Пугачова і Стєньку Разіна за системою Станіславського!
   Отож вип’ємо за систему Станіславського!..
   😀 😀 😀

  • Навіть класична фраза “Отака метушня, малята!” не потрібна 🙂

 2. Доброго ранку всім! Дід Панс, мені подобаються Ваші казки і я хотів запитати чи Ви дазволите мені Ваші казки читати у себе на ютуб каналі?

  • Ризикну відповісти замість Діда Панаса – бо і сам вже не молодий… 😀 Звісно, начитуйте! Тільки потім якось скиньте посилання на Ваш Ютуб з начитаною казочкою! 😀 Дід Панас із Зайчиком-Побігайчиком послухають – їм буде приємно. 😀

 3. Велике спасибі, діду Панасе!

 4. Шановний дідусю, прошу прийняти у якості помічника до Зайчика-побігайчика ще й Котика-стрибунця, йому буде зручніше фото та відео матеріали доставляти, бо зайцю важко на дерево залізти та пофотографувати, а Котику – “як два кігті об асфальт” 🙂 Просто люблю котяче плем’я дуже, то нехай допомагають… 🙂

  • Або Коник-Стрибунець – або Котик-Муркотик 😀
   Сам Зайчик-Побігайчик стрибає нормально. Отже, таки хай буде Котик-Муркотик, смугастий животик! Утрьох ще веселіше 😀

   • Дякую за Котика! Якраз котові буде зручніше всього побувати всюди-всюди та принести в лапках свіжі новини, бо коник надто гепає копитами, нема ніякої конспірації 🙂

 5. Жорсткий Порохобот начитав казочку:
  https://www.youtube.com/watch?v=GB4tCE424Sk
  🙂 🙂 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: