«Разруха в головах».©

Перед наступними виборами ми маємо врахувати досвід переможців минулих президентських і парламентських виборів. Звичайно, ми не станемо опускатися до брехні. Це не наш метод. Але ми повинні агітувати не стільки ЗА, як ПРОТИ.

Один з небагатьох моїх друзів, і як, я вважав, однодумець, не сіло не впало, раптом вирішив голосувати на наступних виборах за партію «Свобода».

Ще у 2009 році в «Провінції» була опублікована моя стаття «Справжній націоналізм –сторожовий пес національних інтересів».

Потім, з деякими невеличкими змінами я повторив цю статтю через 10 з половиною років на сайті «Ліния оборони» для більш численної аудиторії під назвою «Націоналізм imho».

https://defence-line.org/2019/11/nacionalizm-imho/

До відома тієї, дуже близької до мого світосприйняття людини:

1998 року «Свобода»  набрала 0,16% голосів.

2006 року «Свобода» набрала 0,36% голосів.

2007 року «Свобода» набрала 0,76% голосів.

2010 року О.Тягнибок, балотувався на пост Президента України і отримав підтримку 1,43% голосів.

2012 року «Свобода» набрала 10,44% голосів.

2014 року О.Тягнибок балотувався на пост Президента України і отримав підтримку 1,16% голосів.

2019 року на виборах Президента кандидат від об’єднаних сил націоналістів, член ВО «Свобода» Руслан Кошулинський за підтримки партій «Правий сектор», «Конгрес українських націоналістів», «Організація українських націоналістів», «С14», керівника руху «ДІЯ» та УДА Дмитра Яроша набрав 1,62% голосів.

2019 року на виборах народних депутатів «Свобода», куди увійшли представники партій «Національний корпус», «Правий сектор», «Конгрес українських націоналістів», ГО «Організація українських націоналістів», руху «ДІЯ» та УДА (керівник Дмитро Ярош), отримав 2,15% голосів.

Дослідницька компанія Active Group оприлюднила результати серпневого всеукраїнського соціологічного дослідження вподобань виборців: «Свобода» отримала 3,2%.

Неякісна ідеологія «Свободи» може знову спричинити поразку української справи на сьогоднішньому етапі.

Основну спрямованість дій і риторики ВО «Свобода» це боротьба з «ліберастами», себто з тими, що відстоюють демократичні цінності прав людини, поваги до думки інакшого. Компроміси і толерантність «Свобода» не сприймає.

У зовнішній політиці «Свобода» сповідує ізоляціонізм і неприєднання до діючих європейських і євроатлантичних інституцій. Таким чином, вона по суті, надає моральну підтримку позаблоковій позиції.

Самозакоханість, категоричність і несамокритичність, активне використання мови ненависті складають стиль цієї партії.

Та ідея для люмпена не здатна системно конкурувати у галузі державного будівництва, бо не може бути підставою для практичної реалізації політики. Чим свободівські шарікови кращі від комуністичних?

Крайня, близька до екстремізму позиція «Свободи» маргіналізує опозицію, руйнує її міжнародний імідж, не дають змоги продуктивно дискутувати з опонентами і тими, хто сумнівається.

Як наслідок, «Свобода» є дуже вдалим,  нібито націоналістичним, опудалом для Сходу і Півдня, і не робить нічого, щоб із цього образу вийти. Партія ВО «Свобода» не має монополії на націоналізм. Нам потрібна нерадянська Україна для вільних людей, новий державницький інтегруючий громадянський націоналізм із поглядом у майбутнє. Тому наше устремління стати членом Євросоюзу і НАТО. Там наше майбутнє, там наше заможне життя, там наш захист від зовнішнього ворога Московії. Там і внутрішній ворог зникне, як роса на сонці.

Саме до того закликає партія «Європейської Солідарності»  зверненням до об’єднання.

Маю надію, що прихильники «Свободи» підтримають ЄС.

Yaroslav

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

31 Comments on "«Разруха в головах».©"

 1. додам: представники Свободи на місцях НІЧИМ не відрізняються ні від РигиАналів, ні від ЗаЖОПів! На Україну, на міста та села їм начхати. ДЕ дії по підтримці медиків??? ДЕ хоча Б обурення з приводу “інспекції” сєпарами позицій в Шумах???
  так ото Ж!

  • О “Свободе” ничего не слышно с момента покоса травы на стадионах. Видно хорошая трава была.

  • Не знаю, як зараз, а в 2013-му, в грудні і далі, з усіх партій свободівці були найрішучішими. Так що порівнюєте їх з синюхами ви дарма.

   • Вуйко з Донецька | 12 Вересня, 2020 at 18:46 | Відповіcти

    Звичайні свободівці та їх прихильники часто бувають досить добрими та порядними людьми. Колись і сам за них голосував. Потім почав уважніше прислуховуватися до заяв лідерів Свободи та їх вчинків. Стало моторошно.

 2. Свобода, голос, і всі псевдопатріоти країни роблять (від слава не порядочная женщіна) свою справу: максимально навішати лайна на Пороха і крапка. Навіть при ста працєнтовмаилюди ніхто нічого не взмозі довести.

  • Як гадаєте, якщо Порох та інші патріоти, як ви, почнуть роздавати отримане лайно навсібіч, це сприятиме єднанню, чи навпаки, га?

 3. Вже дуже давно циркулюють чутки про те, що “свобода” – це від початку був проект ФСБ РФ. Якщо це навіть не так, то все одно дуже схоже. Ідеологія “люмпенського соціялізму”, не прикритий антисемітизм, нездатність до компрмісів вже давно зробили з цього політичного проекту опудало. Тим більше, що нема ніякої гарантії, що вони взагалі не зрадники України

  • Конечно похоже. Это же классика жанра ФСБ-НКВД продуцировать крайне левых и крайне правых.

  • Знаєте, чутки, то таке. “Ходят шлюхи по Подолу, шо Шлема женился”. А от їхні практичні вчинки паплюжать ідею націоналізму, як таку, і дуже шкодять нашій справі, налаштовуючи весь світ не проти ВО “Свобода”, а проти України.

  • Це не чутки, бо ане на подсосє у пупса, а пупс це сьома магілевіч=фєсєбє.

 4. “Маю надію, що прихильники «Свободи» підтримають ЄС” – на підставі власного досвіду спілкування з ними можу сказати – ні, не підтримають. ЄС для них ворог

  • Упороті по саме не можу. У мене знайомий, був на Майдані, три календаря на Донюасі, все мені торочить, що тільки націоналісти врятують Україну. Порох для нього барига. Хоча з початку Майдану став вітатися Слава Україні. Говорю, чим же тобі Порох поганий, він же ввів “Слава Україні” в усі Устави. Ні!!! Корупція, Свинарчуки, наживався на війні і всяке друге лайно. Я вже не знаю, чим до таких достукатися, хіба що кувалдою. Саме більше бісить, що він же за Україну в помислах, а на ділі виходить, що проти. У другому турі на вибори не ходив. І жінка. І діти.
   Звиздец(рус.).

  • мені доводиться спілкуватися зі “Свободівцями”. у нас вони недорозвинені, тому йдуть на контакт, а інколи признають у ЕС єдину спільноукраїнську ідею, дехто навіть погоджується (на словах поки) підтримати нашу партію. тобто ми ворог у глобальному сенсі, а у місцевому спільники, та і спиратися їм нема на кого. дехто навіт визнає, що пролетівши самостійно проукраїнський радикалізм сходу помре та зміниться радикалізмом прох***ловським. це наш основний козир… вони його чують.

 5. “Свобода” ніякого відношення до націоналістів не має.

  Більше того, існують обгрунтовані думки, шо це повністю ворожий проект, який вдало спрацював один раз кілька років тому. Але зараз це не має спрацювати. “Свободі” довіряти не можна.

 6. І ще. Останнього українського націоналіста було підступно вбито 21 рік тому.

 7. Я писав про цих “націоналістів” (у коментарях) не один раз.
  Як партія це лайно. Але має багато гідних хлопцічв та дівчат. Нажаль задурених,

 8. да, к сожалению все верно камрады сказали. и про задурених((
  а сегодня кто националист? Команда Пастора-Пороха ! восстановление Армии, коалиция антипутинская санкции, газовая пощечина в судах и т.д. работа колоссальная слелана против мордора и ДЛЯ нашей Украины

 9. а свобида что….. убила троих “вевешников” (срочники НГУ) под Верховной Радой, гранаты кидали.
  и во всех провокациях они тут как тут

 10. Цих тварин треба ставити до стінки та із зенітного кулемета…

 11. У меня уже очень давно – буквально с первых прочитанных высказываний “тянивсторону” – нет ни малейших сомнений, что это гебешные рашистские провокаторы.
  И существование такой неонацистской партии – серьезное пятно на репутации Украины.

  • Главное чтоб не неокоммунистической. Израиль вообще продает Рашке беспилотники, и почему-то все ок. А скажешь чет против = фошизд и нац. – соц…ист.
   Неплохо так, считаю. Кстати, я раньше голосовал за свободу, но теперь – возненавидел. Хотя вроде бы правильные вещи декларируют(вот как некто Арестович прям)))

  • Израиль вообще продает Рашке беспилотники…
   ИМХО, это ОЧЕНЬ серьезное пятно на репутации Израиля.
   Также, как и продажа хакерского софта спецслужбам и полиции без особого разбора, в том числе некоторым нехорошим режимам…

  • Та ми тут всі неонацисти, якщо послухати кисільТБ. Хлопчиків в трусиках розпинаємо – не чули? Пляма на плямі, еге ж.

 12. “Партія” “Свобода” -провокатори та пугало, які не мають ні ідеології, ні політики, бо це проект мафіозного клану, який має тісні звязки із ФСБ.

 13. ЛЮБОЙ человек, группа людей, сообщество либо партия использующие в своих речах и действиях эмоции рано или поздно перейдут на сторону *русского мира*.
  Посмотрите как работает ПОРОХ. ПОЛНЫЙ контроль над словами и действиями.
  Это наше будущее.
  Такой человек обладает силой и могуществом над толпами.
  Вспомните как ПОРОХ пошел на нацжон и их парализовало.
  Это ярчайший пример как его били в левую щеку а он подставил им правую.
  И толпа проиграла.
  НИКОГДА СУДЬБЫ ЛЮБОЙ СТРАНЫ не решались толпой и большинством!
  Опять вспомним 14, 15, 16, 17, 18, и 19 года и действие ПОРОХА и уже не до конца сформированной команды.
  Сволота, как она сейчас, есть для ПОРОХА в данный период времени не подходит совсем!!!
  Для построения ХОРОШЕГО будущего Космические Законы необходимо знать!
  Тем более, что ПОРОХ пришел исполнить Закон а не нарушить.
  По не знанию, многие пытаются заставить ЕГО нарушить этот Закон, что является недопустимым для будущего Украины.

 14. “Свобода” це, цілком можливо, фінансована москвою партія. Таке відчуття складається після того як розумієш, що кожен більш менш гучний крок свободи – ідеальна картинка фашизму і нациків на російському тв. То вони першим ділом в 14му році, замість термінових воєнних дій лізуть мовний закон відміняти (зразу пішла пропаганда про притіснення рускоязичних) то вони почнуть налітати на пенсіонерів і звихнених які святкують день побєди (толку ніякого тільки люди побиті трохи і картинка фашиських нацистів по відповідних каналах). Націоналізму в правильному розуміння від них небуло ніколи зате саме явище паплюжать. Так що “Свобода” – це або московські(польсікі теж можуть бути) запроданці, або клінічні ідіоти які не розуміють, що робити.

 15. Так звана ВО Сволота для мене вмерла назавжди після вбивства 4 нацгаврдійців 31 серпня 2015. Разом з т.з. пр. сектором і іншою аваківською сволотою. Це кремлівські проекти, призначення яких цілком зрозуміле. І те, що вони “доїбались до мишей” – хай вибачає мене ресурс, але других слів у мене для них немає – це цілком закономірно.

 16. У мене і краплі сумніву немає в тому, що Свобода зараз – антиукраїнська партія. І не треба говорити, що там керівництво тільки винне. Пишуть коменти не вони, а рядові члени партії чи їх підтримувачі. От кому вигідно, щоб навіть згадка про мову викликала роздратування і несприйняття? Коли агресивно заставляють буквально всіх переходити на українську, інакше – москаляка, якого на гіляку. От нормальна людина буде це сприймати?При Порошенку поступовість була хоча б, а не ламання через коліно. Ті ж тези – у керівництві країни повинні бути тільки українці! (чого ж ви, гади, проти Порошенка щось маєте?). Це як же ту чистокровність доводити? А як тато гагауз? І хоч би десь – про професіоналізм претендентів і їх готовність до такої роботи. Саме погане, що вони все українське прямо якимось жупелом роблять! А про об”єднання патріотичних сил… Вже кілька разів попадалось – от якби ЄС приєдналась до нашої боротьби, підтримала нашого кандидата – єдиного дійсно українця-патріота-націоналіста Кошулинського, то ….. А так, будемо продовжувати мочити вас, кляті порохоботи і вашого баригу….

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: