Посмішка Махатми (частина 2)

Автор — Тимур Литовченко

Тут можна вести мову про закони навіть не людського соціуму, а про загальну біологічну закономірність. Бо для будь-якого біологічного виду, розділеного на статі, найціннішими є ті, хто народжує (відкладає яйця або личинки) та більше вкладається у виховання потомства. Якщо статі дві — то ціннішими є самиці. Якщо статей більше (як у бджіл чи мурахів) — найціннішою є «королева».

Ця закономірність абсолютно справедлива і для людства на всіх стадіях його розвитку — від далеких мавпоподібних предків до сучасних homo sapiens sapiens. Причому чим вища стадія розвитку конкретного соціуму, тим чіткіше витримується ця закономірність — що демонструється, зокрема ґендерним розрізом статистики врятованих після катастрофи «Титаніку».

Таким чином, погано вже те, що білоруські чоловіки не унеможливили вчорашнє затримання 430 своїх жінок. Але це ще півбіди: за самою своєю організаційною специфікою то був жіночий марш — гаразд, хай так! Однак тепер склалася просто кричуща ситуація: менти залишили під вартою майже півсотні жінок, у яких є купа родичів-чоловіків… що тепер робити останнім?! Ясна річ, менти «гвинтили» протестувальників і раніше. Та коли вони затримують (і катують) чоловіків — це діло таке: з біологічної точки зору, чоловіча стать — це «витратний матеріал». Чоловіки ризикнули здоров’ям, нарвалися на неприємності, програли… Хай як цинічно це звучить — але на те вони й чоловіки, щоб свідомо йти на ризик і або вигравати, або програвати, якщо вже так складається.

Та коли ризикують свободою, здоров’ям і навіть життям білоруські жінки?! Тут вже білоруські чоловіки мусять розкваситись на деруни — але якнайшвидше повернути своїм жінкам свободу! Усім сорока п’яти!!! І не просто повернути — а зробити так, щоб ОМОНівцям наступного разу неповадно було зазіхати на свободу їхніх жінок.

Чудово розумію, в чім тут проблема. Був такий культовий громадський діяч — Махатма Ганді, який начитавшись Бгагавад-гіти, наситившись ідеями Льва Толстого й Генрі Девіда Торо, як засіб боротьби за власні ідеали обрав ненасильницький опір, або сатьяграху. Саме Махатмі Ганді належить знаменита формула: «Спочатку тебе ігнорують, потім над тобою сміються, потім з тобою борються, потім ти перемагаєш».

Що ж, усе це добре. Навіть дуже добре і красиво!.. От тільки не варто забувати, що той-таки сер Вінстон Черчилль зазначав, що «видовище Ганді» викликає у нього тривогу й огиду. А Джордж Орвелл вважав, що прагнення Ганді до «святості» можна кваліфікувати як антигуманне… саме через готовність пожертвувати життям близьких заради власних ідеалів!..

Таким чином, я розумію, що білорусам дуже-дуже хочеться зберегти мирний — буквально «гандійський» характер їхніх виступів. Тим паче, 385 затриманих учасниць жіночого маршу вже милостиво відпустили… Розумію, що білоруси мають право діяти в той спосіб, який їм миліший. От тільки ситуація склалася вельми неординарна! І від стилю реакції білоруських чоловіків на поведінку ОМОНу залежить, з яким класом потопаючого «Титаніка» співвідносити все їхнє суспільство:

 • — якщо вони стурбовано очікуватимуть, доки ОМОН зволить відпустити затриманих жінок — це «третій клас»;
 • — якщо вживатимуть хоча б якихось активних дій для звільнення жінок — це «другий клас»;
 • — якщо не просто доможуться звільнення затриманих жінок, але й поставлять ОМОН на належне місце — це «перший клас».

Звісно, не допустити всього цього було б найліпше, але якщо вже допустили — треба діяти в тому просторі варіантів, який склався де-факто. Відмашка була дана учора ввечері. Відтоді час пішов. А 45 жінок — це далеко не 0…

Події української Революції Гідності можна розцінювати по-різному. Однак безсумнівним є те, що Євромайдан почався з побиття студентів в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Так, тоді дорослі не вберегли дітей від побиття… Так, це теж виглядало як зазіхання на не просто загальнолюдських, а загальний біологічний принцип — як замах на «молодняк»… Але й відповідь українського суспільства не забарилася, і вже 1 грудня 2013 року український «Беркут» був поставлений на місце. Це й була реакція здорового цивілізованого суспільства за «першим класом».

До речі, щоб хтось не подумав, нібито я просто зайвий раз пропагую Євремайдан… Чули про демонстрацію на Розенштрасе в Берліні?! Якщо не чули, то дізнайтеся, що 27 лютого 1943 року гестапо почало заарештовувати євреїв, які на той час ще залишалися в місті. Їх мали направити в транзитні табори для подальшої депортації в «табори смерті». Велику частку з понад 8000 заарештованих складали чоловіки й жінки зі змішаних німецько-єврейських сімей, їх усіх (близько 2000 осіб) помістили в колишню єврейську богадільню на вулиці Розенштрасе.

Вже ввечері 27 лютого під стінами будівлі зібрався натовп родичів (чоловіки, дружини й інші близькі), які почали вимагати звільнення затриманих. Поліція неодноразова закликала протестувальників розійтися — проте марно: якщо хтось і полишав пікет — то невдовзі повертався знов… У підсумку, 2 березня 1943 року почалося поступове звільнення затриманих, і протягом наступних тижнів майже всі 2000 арештантів опинилися на свободі. Навіть ті 25 осіб, яких 5 березня відправили в Аушвіц (Освенцім) — були повернуті та звільнені… Ще раз підкреслюю:

 • — місце дії — Берлін (столиця нацистського Третього Райху);
 • — силові структури, з якими мали справу протестувальники — це СС та гестапо;
 • — час дії — ІІ Світова війна, починаючи з кінця лютого 1943 року…

Не хилий прецедент, чи не так?! Звісно, пікетувальники не штурмували колишню богадільню, перетворену на транзитну в’язницю. З іншого боку, тоді вірувала ІІ Світова війна, а під час воєнного стану штурмувати в’язницю ніхто б не наважився, постійний пікет — це межа протестних дій. З третього боку, під тиском протестів 25 осіб повернули навіть з «табору смерті»…

А Білорусія зараз ні з ким не воює.

А 45 жінок і досі перебувають в ментівських лапах.

Й нема гарантії, що подібне не повториться знов і знов!..

Отже, мирна ненасильницька революція і винайдена Махатмою Ганді сатьяграха — це добре… Однак іноді життя з розмаху тикає тебе в простий немов дошка вибір: ти або homo sapiens sapiens — або хамо соплієнс. І якщо вже ситуація дійшла до такої розвилки — будь ласка, обирай, куди звертати під лукавою посмішкою Махатми: до розумних чи до красивих… Третього, на жаль, не дано.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

78 Comments on "Посмішка Махатми (частина 2)"

 1. Я как только увидел первые кадры подареных ОМОНу цветочков, больше не слежу за их ситуацией, т.к. для меня этим жестом всё было сказано.

  • Аналогично… Сочувствие есть конечно, но больше непонимание как можно так глупо поступать. Женские марши это что за идиотизм? Такое впечатление, что нация состоит из мазохистов, знающих что проделывают с женщинами мусорня в застенках, чувствуя безнаказанность, но повторяет это снова и снова? Зачем? В ожидании когда “тем станет стыдно”? Да никогда не станет! Для выродков это высшее упоение быть властелином жизни своих жертв, они с этого “наркотика” не слезут. Простите, за цинизм в этой грустной ситуации, но эти эти нескончаемые женские марши мне начинают напоминать тот анекдот про охотника и медведя, что тут довольно часто вспоминают на страницах ЛО. А ведь автозаки отлично горят если в них попадет такая простая и легко изготавливаемая штука, как известный коктейль… Ну что же, значит им больше нравится чтобы их насиловали в застенках, типа “ну вы же сами пришли, значит хотите”, тьфу одним словом!

   • Автозаки не тільки прекрасно горять від пляшки “КМ”. Автозаки ще й перекидаються не менш прекрасно. Або вручну – або синхронними рухами самих затриманих всередині.
    А якщо по суті, то Ви на 100% праві. Й це знов-таки запитання до чоловіків: виходить, що жіночі марші – це прояв стурбованості білоруських жінок за долю країни… а білорусам-чоловікам, виходить, все до лямпи?! Бо ця явна жіноча жертовність в сполученні з нездатністю чоловіків захистити своїх жінок – це щось глибоко “гандійське”. Й як отак можна?! Я теж чогось не розумію…
    🙁

    • Або треба тоді думати у трохи іншому напрямку. Про ляльководів типу “піп Гапон”, які підбурюють протест, але не дають йому перейтм в агресивну фазу, яку тільки і боїться влада, все інше їм до дупи (кажу про білорусів, а думаю і про нас). Тоді стає трози зрозумілішим і звідки матеріали з білоруською символікою масово взялися… А насправді – протоптали стежку для повної узурпації влади колгоспником, якого демонстративно вимазали в крові власного народу і тепер той буде дуже показово, по холопськи конспектувати що каже Хуйло, доки його самого “чайком пригостять” коли стане вже непотрібен.

     • Правильно робите! Я теж про Україну й українців думаю завжди – коли навіть про інших щось пишу… Інакше й бути не може.

    • Розуміємо один одного… Дай Боже нам знову “пройти мюпо лезу ножа, не почавши силові акції раніше, ніж настане час, але і не злити протест” у свисток”, як роблять зараз білоруси… Так, на акції по підтримці Пороха приходять і приїжджають десятки тисяч, але якщо мусорня буде впевнена що все закінчиться тільки мітингом, то зелень такого не боїться, ми це повинні розуміти…

    • Але й відповідь українського суспільства не забарилася, і вже 1 грудня 2013 року український «Беркут» був поставлений на місце. Це й була реакція здорового цивілізованого суспільства за «першим класом».
     ———————————————
     Факт: Калі пачалі страляць на Майдане у Кіяве, то там многія разбегліся і засталіся сотні чалавек, а калі пачалі страляць у Менску, то выйшлі тысячы, а за йімі і сотні тысяч, але я пры гэтым не дзялю людзей на “касты”, бо калісьці крыжакі хацелі насадзіць хрысьціянства насільна і дзе цяпер тыя землі і тыя нямецкамоуныя людзі з гэтых земляу? Чалавек думае кароткатэрмінова.

    • Лариса здорового человека | 21 Жовтня, 2020 at 13:49 | Відповіcти

     А може то й не протест, а різновид прохання – дивіться, ми беспечні, ми хороші дівчатка, ми щогось хочемо, а чого, не знаємо, ви повинні самі здогадатись і дати. Нічого не нагадує портрет?
     “… станут на колени и бунтуют” (с)

  • Прочёл статью позднее 20-го,уже после дифирамбов Тихановской Хуйлу.И после того,как на Цензоре прочёл, как в Гродно мусора свинтили БЕРЕМЕННУЮ девушку,а муж СЛИНЯЛ!Занавес.Правда,через 50м они ее выпустили.Без вмешательства”доблестного”мужа.И тут вдогонку эта статья.Шо сказать?Пусть хоть гопки скачат-мы можем только посочувствовать.Ведь у нас МАЙДАН,а них-НЕМАЙДАН.

   • Отож і я не уявляю, як виглядатиме їхня подальша зустріч вдома:
    – О-о-о, дорогая! Как хорошо, что ОМОН отпустил тебя – я ведь проголодался… Так что давай=ка подавай на стол ужин, я жду! К тому же, у меня не постираны носочки – после ужина займись и этим… Кстати, по твоему беременному животу они не били?! Вот и хорошо, вот и славненько!.. Значит, все в порядке.
    🙁 🙁 🙁
    Це жах, треш і сюр!!!
    Хоча для сталінського СРСР все приблизно так і має виглядати.
    🙁 🙁 🙁

 2. Прошу прощения, но ссылка “демонстрацію на Розенштрасе в Берліні” не работает:
  “Недопустимое название
  Запрашиваемое название страницы содержит недопустимые символы: «%D0».”

  • Ось робоче посилання:
   https://ru.wikipedia.org/wiki/Демонстрация_на_Розенштрассе
   Не знаю, чому в тексті не працює… 🙁
   Перш ніж відправляти Anti-Colorados’у на публікацію, я з тексту через Ctrl+Enter перевірив – у мене все відкривалося. Перепрошую 🙁

   • Спасибо!
    Честно говоря, не знал, к стыду своему… 🙁
    И (может и не к месту) сразу ассоциация.
    Совок, 30-е – 50-е годы.
    Миллионы безвинно арестованных. Что-то я не припоминаю каких-либо протестов…
    Впрочем, НКВД брало семьями, под чистую. Некому было протестовать.
    Кто-то шел как “изменник родины”, а остальные близкие – “ЧСИР”…

    • Отож бо й воно, що СС та гестапо, виходить, в цьому аспекті виявляло більше милосердя, ніж “плоть від плоті пролетаріату” – НКВС! Бо гестапо хоча й загребло 2000 берлінських євреїв зі змішаних сімей, проте не чіпало… так би мовити – НЧЗС (“неєврейських членів змішаних сімей”), по аналогії з нашими ЧСІРами. Більш того, з Освенціму повернули (!) 25 людей, яких туди запроторили!!! І так повелися нелюди з СС та гестапо, яких на Росії зараз показово проклинають… Тому про демонстрацію на Розенштрасе знати потрібно – бо це дуже важливе знання!..

     • Я бы не стал говорить о каком-то “милосердии” СС и гестапо.
      Просто (по закону) они не трогали “своих”, т.е., немцев.
      Даже “заблудших” и вступмвших в брак с “не-арийцами”.
      (Конечно, если “свои” не представляли реальной угрозы для безопасности.)
      В отличие от НКВД, которые брали всех – и “социально чуждых”, и “социально близких”.

    • ТовприСч Буденный, если это не миф конечно, встретил с пулеметом на чердаке, то его и оставили в покое 🙂 Брешут скорее всего, как всегда брехала кацапня…

     • Укроп | 20 Вересня, 2020 at 18:23
      За Буденного не знаю (хотя тоже слышал эту майсу), но знаю вот это:
      “В эту дверь полсотни пуль
      Всадил петлюровский патруль,
      Рассердясь на бабушку мою,
      А мой дед был парень тот,
      Он настроил пулемет
      И теперь петлюровцы в раю.”
      http://www.bards.ru/archives/part.php?id=3383

    • pan_futiy | 20 Вересня, 2020 at 18:39 |
     https://defence-line.org/2020/09/posmishka-maxatmi-chastina-2/comment-page-1/#comment-275676
     Я бы не стал говорить о каком-то “милосердии” СС и гестапо.
     *****
     Тоді отак: за рівнем бузувірства СС та гестапо все ж не дотягнуло до “пролетарського” НКВС – бо не чіпало німців, які навіть морально “забруднилися” в змішаних шлюбах з євреями. Сподіваюсь, таке формулювання краще?..

     • “за рівнем бузувірства СС та гестапо все ж не дотягнуло до “пролетарського” НКВС”

      Шановний Тимуре, Ви гарно висловили те, у чому я вже давно впевнився (і постійно зміцнююсь у цьому).

    • а сколько военных “повязали ” чекисты при сталине? и только про одного генерала я читал, мол застрелился при попытке зажержания или пытался застрелиться..
     нет вобще данных о сопротивдени ТАКОГО количества воленных! может и правда “передайте таварищу сталину что произошла страшная ошибка” (с)

   • Колись у тексті публікації зіткнувся також з цією проблемою, у коментарях все було добре. Пояснення тут таке на прикладі першої літери “Д”: в URL кодах вона записується %D0%94 (як у наведеному вище посиланні на українську вікі). Спеціальний тут символ на початку % деякими програмами (шановний Анти-Колорадос колись написав мені, що використовує текстовий редактор Pages, переводячи тексти з Word) також перетворюється в текстовий як %25, тоді отримуємо %25D0%2594, ось тут й з’являється код %D0, який браузерами не сприймається.
    Отже, висновок такий: у постах з текстів, написаних у Word, посилання з кириличними символами, у першу чергу з вікі, створюються неправильно. Тому рекомендую авторам дублювати їх у коментарях (тут все норм). Вибачте за насичений технічною інформацією коментар.

 3. Всё еще хуже…,женщину активистку задержали,соответственно она не смогла забрать своего ребёнка с садика вечером,его здали в приют…

 4. “От тільки не варто забувати, що той-таки сер Вінстон Черчилль зазначав, що «видовище Ганді» викликає у нього тривогу й огиду. “-воно то так, тільки трішки не так!(як казав Тарапунька). Британській колоніальній адміністрації доводилося оглядатися на похмурі обличчя сікхів(колоніальній гвардії), й гадати, які думки крутяться під чалмами. І це теж сприяло успіхові політиці Ганді. А під шоломами омону ніяких думок немає, тільки виконання наказу і впевненість, що ніякої відповідальності ніколи не буде.

  • А тут якраз треба не забувати, що оглядки на тих сікхів були тому, що індійці діяли не тільки по Ганді, були у них і цілком силові виступи проти англійців. Отже ті точно знали, що в головах сікзів може бути щось не по Ганді.

 5. У книзі Ефраїма Севела “Мужской разговор в русской бане” Є опис про влаштовану за часів совка облаву на повій в готелі, коли затримували всіх без винятку осіб жіночої статі . І тільки іноземець не дав комсомольцями затримати свою жінку. У Білорусі вірогідно маємо те ж саме.

  • Так, справжня причина – це тривала “негативна селекція” населення. Зокрема й за часів СРСР. Але тут доклалися і діячі Російської імперії, і Лукашеску також… 🙁

 6. женские марши организовывли из принципа что женщин бить не будут. Есть фото где женщины прикрылисобой группу мужиков от ментов.Тогда это сработало. И они решили продолжать. И соответственно нарвались.
  Теперь у них развилка или Майдан или по камерам.

 7. Чудовий психологічний аналіз!

 8. Дякую пане Тимуре, за цікаву аналітику. Втім, на Вашу думку, чи стануть захищати наших жінок, дітей і старих, всупереч наказу Міністерства Оборони України № 330 від 16.09.2020 р.?

  • Поживемо – побачимо. Я очікував, що в мережі оголосять збір коштів нашим воякам на штрафи. І таки його одразу ж оголосили, про що й написав Бутусов:
   =====
   Міністр оборони ввів штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі – журналіст
   Тим часом у соцмережах вже пропонують “скидатися” для оплати можливих штрафів українських військових.
   Детальніше читайте на УНІАН:
   https://www.unian.ua/war/shtrafi-za-vogon-u-vidpovid-na-donbasi-butusov-pokazav-dokument-novini-donbasu-11151872.html

   • Скидатися на штрафи? Дурість несосвітенна! У відповідь зроблять штраф 100500 баксів за кожен постріл, будемо далі скидатися? Може вже “нарватися на штраф” один раз під кабінкою припиздента, прости Господи, я ж тут не лаюся ніколи… Та і досить буде так постріляти? Нас варять як ту жабу, підвищуючи температуру, а люди про скидання на оплату штрафів… Це як протести на Болотній у мокшандії в свій час – з дозволу поліції.

 9. Представим на минуту, что на месте Залесья какая-нибудь Финляндия. Смог бы Лука удерживать власть? Маловероятно. Так что заявления о том, что в Белоруси нет проблем с Путиным, это глупая надежда, что чудовище не проснется. Надеются, что пройдет как в Армении….

 10. Ганди это хорошо. Но для людей.
  Демократические выборы это хорошо. Но для людей.
  Многие Учения говорят, что на Земле из относительно высших разумов имеют бытие два.
  Это Человеки и двуногие. На вид неразличимы.
  Различить их можно только по делам.
  Способность различения в основном человечество утратило благодаря действию двуногих гнид.
  В нашей цивилизации ярким представителем двуногих гнид является *русский мир*.
  Это тотальная ложь, ненависть и лукавство.
  Обманутым людям невдомек, что гнид необходимо нейтрализовать однозначно.
  Люди в большинстве своем ослеплены.
  Все имеет свою цену.
  За восстановление зрения необходимо платить.
  Врачи не дадут соврать.
  Пожелаем им удачи и выздоровления. Это их задача.
  А у нас своя не менее важная!

 11. Шановному пану Тимурові завжди притаманні нестандартні погляди на різні аспекти суспільного життя та поведінки людини. От і з Махатмою Ганді таке. Мені завжди здавалося, що в ідеологіі Ганді є щось протиприродне. Це незважаючи на його визнаний світом авторитет. Нажаль, до сього часу на Землі нема раю, де всі нюхають квіточки. Тому, мабуть, ідеологія Ганді і не знайшла своєї практичної реалізації, і складно знайти приклади того, щоб хтось досяг видатного успіху, використовуючи ідеологію Ганді.

  • а Індія??? хіба не при Ганді здобула незалежність від бабці Лізки Сєканд???
   Ганді думав та діяв в руслі того світогляду, в якому він виріс та жив. Індія живе в КАСТОВОМУ суспільстві. каст є 4, плюс недоторкані, шудрі, біологічне, хоча скоріше – ЦИВІЛІЗАЦІЙНЕ сміття, раби власного тіла, холопи Духу… пожрать-посрать-поржать…
   дивитьсь в очі Воїнам кастовим (сікхам) не завжди приємно, адже там – Смерть!
   щодо Раю. щоб попасти в Рай/Пекло, зпочатку треба ВМЕРТИ. Ви готові? 😉

   • Хм-м-м… А вы смотрели в глаза сикхам? Я – да.
    И почему вы решили, что сикхи – каста воинов? Да и вообще каста?

    • в Україні простого індуса знайти важко, не тільки сікха.
     “сикхи – каста воинов?” – а Ви бачили сікха землероба чи селянина?
     Каста – Ка́ста (порт. casta «рід, походження», спочатку «чиста порода», яке в свою чергу походить із лат. castus «чистий [1], цнотливий [2]».) — ендогамні спадкові замкнені групи людей, які зв’язані традиційними професіями і займають певне місце в соціальній ієрархії. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0

     • Andriy Moderator | 21 Вересня, 2020 at 16:39 |

      Вообще-то почитайте о сикхах и об их отношении к кастам. Сикхи – это религия и они вообще-то отрицают касты в индийском понимании этого слова.

      “в Україні простого індуса знайти важко, не тільки сікха.”

      Зато у меня на работе сплошные индусы, сикхи среди них тоже есть.

      “Ви бачили сікха землероба чи селянина?”

      А вы сикха то хоть видели?
      И таки да, сикхи живут компактно, так что у них и крестьяне тоже есть.

  • Погоджуюсь. Бо ж таки протиприродно демонструвати жижаку, що смачно чавкає твоїм товаришем мирний протест. Навіть буйволи можуть показати левам що не все так просто.
   Та сьогодні в світі, як на мою думку, дуже і дуже багато протиприродного сприймається за норму, причому на офіційному рівні на стільки, що навіть заперечення нормальності ненормальності має кримінальне покарання.
   А для путлерів сьогодні різноманітні мирні акції то є мед солодкий.
   Бо ж можна або давити мирняк або просто ігнорувати його систематичні походеньки. При чому так звана “міжнародна спільнота” буде виказувати схвильованості різного ступеню інтенсивності … І продовжувати торговельні відносини.. ну, хіба що, у певним чином обмеженому масштабі.
   Насправді і путлер і лука роблять те, що роблять саме з причини занадто великої популярності отієї прихильності безконфліктності на всіх рівнях.
   Від методичних рекомендацій в управлінні персоналом, аж до, як можемо бачити, міждержавних відносин.
   Трошки сумбурно, звичайно, але…

   • Ага, “проблема не имеет военного решения” – проклятые слюнявые европейские толерасты…

    • проблема – це та ситуація, яка має тільки розв”язання ВОЄННИМ шляхом. все, що можна розв”язати – є Гордіїв вузол, а не проблема!

 12. Да какая там защита женщин, о чем Вы? В Беларуси, рашке, мужики спились на тряпки, там жены и добытчики, и защитники, и руководители. В Европах другая причина – гендерное равенство. Так что, сдается мне, будет у сябров, за градацией уважаемого Тимура, – “третий класс”…
  Хотелось бы ошибаться…

 13. А разве не триумвират женщин пошел на выборы в Беларуси?Альфа самец там токо грыгорыч.

 14. цікаво, мєнти білоруські хіба не в Мінську живуть?
  чи там тільки одні монахи, без жінок та дітей?
  чи може кіберпартизани вивалили в Мережу ліві адреси???

  • Ну, вони прийдуть квіточку подарують ще й дружині виродка, щоб ще й їй було приємно… Надто багато увпги помділяємо тому білоруському ідіотизму, закінчиться нічим все одно! Власне кажучи, не нічим, а стане набагато гірше. А от страйки могли б Луку і звалити, але квіточки мусорам – то їхнє все, нехай далі втішаються…

  • Ну це той випадок, коли злита інфа не знаходить свого адресата.
   Угу, коли ЗМІ розказували про “славнозвісні білоруські партизанські традиції”. Ржу.

 15. Махатма Ганди со своим “непротивлением злу насилием” шёл к миру в Индии 30 лет! Все эти годы он колесил по стране и убеждал индусов реагировать на англичан, на тот момент оккупировавших Индию, “не агрессивно”. Ну, там делать бойкот, не выходить на работу и т.п. Ему легко это было говорить, т.к. он был из зажиточной семьи, чего не скажешь о большинстве индусов, живших в нищете.

  Он выводил тысячи людей на протесты против вооружённых полицейских с железными прутьями в руках. Кончалось это всегда плачевно. Сотни трупов и сотни раненых. Вот, как сейчас в Беларуси.

  Нет! “Добро должно быть с кулаками” (С)!

  В конце концов ВБритания сама по себе приняла решение уйти из этой такой богатой страны и предоставить Индии право на самоопределение! Просто, время пришло для демократии и всего, что связано с этим процессом. И М.Ганди здесь совершенно не при чём.

  П.С. Индию называли “самой крупной жемчужиной в короне английской империи”.

 16. Тимур | 20 Вересня, 2020 at 19:00 | Відповіcти
  @Поживемо – побачимо. Я очікував, що в мережі оголосять збір коштів нашим воякам на штрафи. І таки його одразу ж оголосили, про що й написав Бутусов..@

  Информация очень важная, поэтому, я её ещё раз продублирую. Извините, делаю это во 2-й раз.
  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
  Эээхх, амигос, это вы ещё не знаете, что недавно опять отколол наш ЗЕлёный гибрид, его за ноги!

  Четырежды уклонист-отщепенец придумал закон, о котором даже не мог мечтать и Хухло! Ага! Запретил нашим ВСУ стрелять вообще! Только “той стороне”, как Янелох упорно называет недострану-оккупанта-агрессора, стрелять не запретили. Даже, наоборот, они стреляют по нашим хлопцам из запрещённых 120мм орудий! Ещё и минируют всё вокруг. Но ЗЕлёным гнидам это по цимбалах.

  “Минобороны приказало штрафовать солдат ВСУ за ответный огонь по российским войскам и штрафовать командиров за “неоправданные боевые потери”, а сама защита Родины – официально приравнена к административному правонарушению.
  Это следует из сенсационного и позорного приказа № 330 министра обороны Украины Андрея Тарана от 16.09.2020, который доведен во все воинские части на фронте и сейчас вызвал крайнее возмущение украинских воинов.”

  Ещё и премии за ЭТО обещают! Кому?! Тем, кто останется в живых после массированного обстрела?!

  “То есть, премия выдается армии во время войны, чтобы она не стреляла и не нарушала прекращение огня, а если военнослужащий открывает огонь, в том числе ответный, его могут оштрафовать и лишить премии!
  Приказ противоречит Конституции Украины, законодательству, которые требуют защищать страну от агрессора, такого антигосударственного бреда нет ни в одной стране НАТО”.

  Подробнее: https://gorlis-gorsky.livejournal.com/3280414.html

  П.С. Да! Такого бреда нет ни в одной из стран, а у нас есть! Потому, что у нас на “троне” сидит само воплощение бреда, глупости и идиотизма!

  “Нет хуже ничего, чем клоун, дорвавшийся до власти”! (с)

  П.С. Перенесла этот пост из “Демонстрация силы”, ч.5

  • ого… это пипец….. слишком уж внаглую, неужто СКУШАЮТ?
   хотя.. если Армия разрешила что ЭТО прошло оряд Кенгурации и стало “верховным”… то до прозрения увы далеко…

  • я уверен , эти стадии позора войдут во все учебники по спецоперациям и гибридным войнам для разведок мира – мертвечук при кучме, грицацуев при Юще, янык и теперь ЯнеЛох – по степени похеризма САМОГО государтва к самому себе, по явному САМОУНИЧТОЖЕНИЮ страны (((((

 17. Інколи таки дають відсіч https://www.youtube.com/watch?v=8d4f1Vjac5k&ab_channel=%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%A1%D0%90%D0%A2NEWS (герої Бресту)
  і не забуваємо про Хабаровськ. Перша ластівка весни не робить, але… дивитися з 3хвил.https://www.youtube.com/watch?v=XGlt36Horq0&feature=youtu.be&ab_channel=%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%A8%D0%B0%D0%BD%D1%81
  а от в Башкортостані протестну хвилю пробують перехопити комуняки https://www.youtube.com/watch?v=cNLTz4xpL3I&lc=Ugzlt_AB9vqB9tcn7UR4AaABAg.9Dphzlz59809Dq5tCswi7s&ab_channel=%D0%94%D0%B5%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%A5%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%8F

 18. Я с самого начала беларуских протестов обратил внимание на то,что их мужчины за спиной женщин. А где же непримиримые литвины типа Подпипенты, Кмицица и Волдыёвского?! ” Это какой-то…позор!”.

 19. Британия ушла с Индии не по цивилизационным побуждениям. Помощь США в 2МВ предусматривал уход Британии с Индии

  • Можна просто подивитись список країн, колишніх колоній, які здобули незалежність після Другої світової. І питання вкладу Ганді в цей процес відпаде само собою.

 20. Нууу, рано видать я пана Литовченко в стратеги записал…))
  Причём тут Ганди, самки, биология до событий в Белоруссии? Эти критерии следует применять к нормально развивающимся обществам. Да и в мире животных не всё так 1значно, многие процессы искусственно целенаправленно создаются. У тех же муравьёв есть тактика, когда самка считывает феромоны муравейника-жертвы, вырабатывает их сама усиленными в несколько раз, и муравьи-жертвы сами выкидывают свою королеву, притаскивая на неё место очаровавшую их захватчицу и её свиту-гвардию.
  Я постоянно акцентирую – где работает русская пропаганда, там корни надо искать в технологиях манипуляции, а не в биологии. В Серверной Корее пачками душат и бьют, и самцов, и самок, и молодняк – и где инстинкты?)) То же самое было в коммунистической Греции, Албании, Румынии, Венгрии, ГДР… И то, совок работал тогда намного топорнее, делая ставку на агрессию, как в насилии, так и в любых прочих ситуациях, в том числе и пропаганде.
  А щас Рашка в Белоруссии работает тоньше, так же сработала и в Армении. Просто после 2014 года концепция изменилась, там сделали выводы из провала “русской весны” и изменили стратегию на ненасилие, или лёгкое насилие + мощные лучи любви.)) До 2014 года превалировала стратегия жёсткой защиты “русскоязычных”, с противопоставлением местному населению. После провала, стали применять другую стратегию – мышебратья, 1 на рот, мир-дружба-жвачка. Начались махания шариками, телемосты дружбы с Моквой с потоками восторженных воплей и лучей поноса, ну в смысле любви.
  И если в Украине эту стратегию приходилось вводить по-горячему, на ходу, из-за чего многое не получалось и выглядело ненатурально, тем более на фоне войны, и личного опыта ещё довоенных контактов многих украинцев с “русским миром” и его носителями – то в Белоруссии все эти БЧБ протесты были чётко подготовлены, в нужный момент запущены и так же чётко режиссировались. Тем более что всё медиапространство Белоруссии всегда было забито росСМИ.
  Як казав Фома Аквинский – не множьте сущностей, зырьте в корень.))

  • “Нууу, рано видать я пана Литовченко в стратеги записал…))” (с)
   *****
   Записуйте мене куди завгодно – я звик 😀
   Просто окрім стратегії, існує ще й ТАКТИКА.
   Й озброєння є стратегічні, оперативні, оперативно тактичні й тактичні – хіба ні?..
   В даному ж конкретному випадку, я вже побачив (точніше НЕ побачив) те, на що й розраховував. І це підтвердило мої певні діагнози. А ще в якості бонусу я отримав деякі інші відгуки – у ФБ та в лічці… І знов усе спрацювало, як по нотах! 🙂

   “муравьи-жертвы сами выкидывают свою королеву, притаскивая на неё место очаровавшую их захватчицу и её свиту-гвардию” (с)
   *****
   Що зайвий раз підтверджує: у мурах головна стать – це КОРОЛЕВА. Й якщо викинути свою КОРОЛЕВУ і притягнути чужу (з її гвардією – аякже!) – це буде поразка власного мурашника. Що й бачимо у нас, власне… 🙁

   “В Серверной Корее пачками душат и бьют, и самцов, и самок, и молодняк – и где инстинкты?)) То же самое было в коммунистической Греции, Албании, Румынии, Венгрии, ГДР…” (с)
   *****
   Насамперед, те саме було в СРСР.
   І я таке бачив навіть у своїй власній сім’ї!.. 🙁

   “Як казав Фома Аквинский – не множьте сущностей, зырьте в корень.))” (с)
   *****
   Ай, не нада, ай, бросьте! (с)
   Не Фома Аквінський, а філософ і монах-францисканець Вільям Оккамський (William of Ockham) сказав те, що приблизно перефразовують наступним чином:
   Не примножуйте сутностей БЕЗ НЕОБХІДНОСТІ.
   https://ru.wikipedia.org/wiki/Оккам,_Уильям
   І тут не можна забувати останніх слів – “БЕЗ НЕОБХІДНОСТІ”. Бо якщо необхідно – сутності таки треба примножити!..

   P.S. А щодо “зырьте в корень” – то це вже Козьма Прутков: “ЗРИ В КОРЕНЬ”! 😀

 21. Тут ещё 1а мысля есть, почему сРашка так упорно Мудищева поддерживает.
  Я высказал мысль, что сразу после спада протестов, Лука подпишет аншлюсс, Пунька его тут же вышвырнет на пенсию, и поставит Тихановскую гауляйтером Западного федерального округа, шоб вызвать щенячьи восторги белорусов и дикую впопулярность у них русского сцаря.
  Но план может быть более долгоиграющим. Например, Лука не спешит подписывать аншлюсс, а использует свою территорию для инфилльтрации в Украину титушек и боевиков, для дестабилизации обстановки в Украине и создания хаоса. При нынешней украинской “власти” сделать это как 2 пальца. В случае быстрой удачи, на волне хаоса в Украине приходят к власти ВпопуЖЖ, Смешки и прочие меддведчуковцы, и на этой волне подписывается аншлюсс уже сразу и с Белоруссией, и Украиной. В случае быстрой неудачи, процесс лишь немного растягивается во времени, причём с постоянным усилением, бо провокаторов завозится всё больше, ситуация в Украине и без них ухудшается всё сильнее, риторика “украинских” СМИ меняется в нужную для Моквы сторону, капая на мозги всё более растерянных украинцев.
  Если же случится чудо, и Моква потерпит полную или почти полную неудачу – то она не причём, это всё Лука Мудищев виноват, с его территории проникали агенты.)) Не зря же он запустил антиукраинскую риторику!

  • В будь-якому разі, відкривається неабияке поле для маневру…
   Але все й одразу не можна вкласти в один-єдиний матеріал!
   А поговорили з розумними людьми завжди приємно і корисно. 😀

 22. Вичитав в неті: Ганді було простіше, бо проти нього стояли цивілізовані англійці, що вже забули про англо-бурську війну. Проти білорусів же стоять соли, що ще добре пам”ятають “заградотряди НКВД”. А, може, й стоять ззаді, приглядають.

  • Описка, “сИли”.

  • О!!! Прекрасний висновок! Я так чекав, коли хтось це напише… Отож красно дякую!!! 😀

  • Стосовно цивілізованості тих, чи інших поліцаїв, завданням яких є “вгамування” протестів, будь-яких протестів, то я б не був таким вже й оптимістичним.
   Чудес не буває. Прикладів оскотинення правоохоронців безліч. Причому швидкість такого іноді просто вражає.
   Тим більше, що за роки совєцького панування ми отримували настільки спотворену історію і до такої міри викривлену інформацію стосовно процесів і подій у світі, що сьогодні я б не взявся робити більш-менш адекватних висновків, наприклад, з історіі про того ж Ганді. Та й чи тільки совковим була притаманна така “особливість”…
   Тим більше, що у азійських землях, а тим більше в країнах зі споконвіку великою щільністю населення цінність окремого людського життя має суттєво інші параметри, аніж в країнах Європи…
   Не всіх, звичайно, та все ж…

 23. Лариса здорового человека | 21 Жовтня, 2020 at 10:11 | Відповіcти

  Биологичненько))), НО женщина не объект.

  Человек – часть общества, а женщина – показатель ЕГО МУЖЕСТВЕННОСТИ?
  Фи.

  Даже если после ареста женщин мужчины и дети массово остались без ужина и чистых вещей, гражданский долг и обязанности не имеют пола.
  Я как бы разочарована, пойду отложу несколько яиц.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: