Шпигунський скандал у Болгарії

Президента Національної асоціації Болгарії “Русофіли” Миколу Малінова звинуватили у шпигунстві. Асоціація Болгарії “Русофіли” нараховує більш ніж 35000 членів. Миколу Малінова звільнили з-під варти під заставу в розмірі 50 000 лєв.

Російському генералу КДБ у відставці Леоніду Решетнікову, який зараз є головою «Російського інституту стратегічних досліджень», заборонено в’їзд до Болгарії на 10 років. Як стверджують слідчі, Малінов хотів змінити геополітичну орієнтацію Болгарії з євроатлантичної на проросійську.

Слідчі кажуть, що вони мають докази того, що з 2010 року, тобто, лише через рік після того, як Решетніков вийшов з російської розвідки, і до вчорашнього дня, коли Малінов був затриманий, вони були в тісному контакті, вони зустрічалися, Малинов виконував завдання, поставлені Решетніковим, ці завдання мали впливати як на внутрішню, так і на зовнішню політику Болгарії, і за завдання Малинов отримував гроші.

Розгадування шпигунської справи починається з розслідування відмивання грошей Корпоративним Комерційним Банком Болгарії (КТБ). Фінансова розвідка відслідила фінансові потоки до різних офшорних компаній, а також знайшла грошові перекази від російських організацій «Подвійний орел» та «Російський інститут стратегічних досліджень», пов’язаних з Костянтином Малофєєвим та Леонідом Решетніковим, до компаній Миколи Малінова.

Сотір Цацаров, генеральний прокурор: «Таким чином фінансуються різні види діяльності, які безпосередньо впливають на національну безпеку Республіки Болгарія та являють собою спроби цілеспрямованого впливу з точки зору зовнішньої політики».

Під час обшуків було знайдено російськомовну записку-звіт, підготовлену Миколою Малиновим, та адресована спеціально Малофєєву та Решетнікову.

Іван Гешев, заступник генерального прокурора, подробно прокоментував, що містилося у тій записці-звіті:

Записка була підготовлена для інформування вже згаданих організацій, яка зараз ситуація в Болгарії та які заходи слід вжити, щоб принципово змінити геополітичну орієнтацію Болгарії з тієї, яка орієнтована на західний світ, на орієнтовану на Російську Федерацію.

Малінов також повідомляв Решетнікова та Малофєєва про те, як слід досягти цієї мети.

За запискою, Малінов повинен впливати на політичне життя в країні не явно, а «потайним чином». У звіті зазначається, що необхідна серйозна підтримка для того, щоб зробити великий прорив у національному інформаційному просторі, який можливий через створення впливового телеканалу чи інформаційного агентства. Це потребує серйозних інвестицій та придбання телекомунікаційної компанії «Віваком» за гроші ВТБ банку.

У звіті також зазначалося, що для придбання телекомунікацій повинен бути інвестор, і компанія повинна залишатися під іноземним контролем, а не болгарським. Крім того, були запропоновані політичні рішення щодо впливу – розвиток політичної партії, яка повинна бути нездоланним фактором у Болгарському парламенті та боротися за зміни геополітичної орієнтації Болгарії.

У своїй доповіді Малінов наголосив, що прихильники цієї ідеї в Болгарії не можуть впоратися самотужки і потребує підтримки Росії. Підтримка Росії полягає у придбанні прибуткових галузей з економіки Болгарії.

Малінов також зазначив, що необхідно створити економічну основу, і тому вже були вжиті заходи щодо забезпечення коштів.

Для того, щоб ця економічна база була адекватною, Малінов заявляє, цитата: «Ми вчинили дії щодо безоплатної передачі активів на суму понад півмільярда євро обвинуваченого в Болгарії Цветана Василева російському бізнесмену Костянтину Малофєєву. Ці активи не повинні потрапити в болгарські руки, бо болгарська держава буде заважати їх володінню та використанню з усіх сил».

Згідно з іншими даними слідства, у січні-березні 2015 року було досягнуто домовленості про передачу активів росіянам – таким як «Віваком», зброярний завод «Дунарит», авіаремонтний завод «Авионамс», телекомпанії «TV 7», «News 7» та «Super 7». Також знайдено план, який передбачає, як придбати «Дунарит» через компанії збройного бізнесмена Еміліана Гебрева. Є також документ, згідно з яким Цветан Васильов пропонував продати росіянам компанії з активів КТБ, які забезпечували 9% ВВП Болгарії до 2013-2014 років.

У справі є докази, які підтверджують тісний зв’язок між Маліновим, Малофєєвим та Цветаном Васильовим.

Є записи про проведені зустрічі, включаючи понад 30 поїздок до Малінова до Росії на переговори з Решетніковим та Малофєєвим, де Малінов отримував конкретні завдання. Слідчі також стверджують, що у них є кілька угод про торговельне співробітництво між компаніями Малинова та компаніями обох росіян.

10 вересня кілька російських депутатів заявили, що підтримують своїх друзів у Болгарії. Решетніков написав у Facebook, що «американці розпочали кампанію», і наголосив, що йому цікаво, чому його запрошують журналісти «New York Times» дати інтерв’ю.

Юрій Борисов, заступник голови Асоціації «Русофілів», та колишній головний редактор газети «Дума (Слово)», також був затриманий 09.09.2019, але його допитали лише як свідка. 10 веренсня він казав, що його знайомство з Решетніковим не було злочином.
Юрій Борисов, цитата: «На мою думку, це залякування всього національного русофільського руху, людей, які мають активну позицію, яка не схвалює зовнішню політику Болгарії. відносини між Москвою та Софією».

Панове, як Вам «почерк» чи «стиль» мокшанців? Створюється та фінансується громадська організація, потім скуповуються медіа та прибуткові компанії для самофінансування, накопичується ресурс для впливу на внутрішню та зовнішню політику держави.

Якщо прибрати усі прізвища та назви, хто може казати що цей текст не про Україну?

Мені дуже радісно, що Болгарія прокидається, та бьє по мокшанський морді усе сильніше та сильніше.

Ось Вам ще думка Соломона Пасі, міністра МВД з 2001 по 2005 роки, засновника та голову Атлантичного клубу в Болгарії, кандидата на генерального секретаря НАТО:
«… В България няма русофили. Дали си русофил или не, се разбира от това къде си пратил детето си да учи. Ако си го пратил в Париж или Лондон, не си. Ако си го пратил в Русия – си…
В Болгарії немає русофілів. Русофіл ти чи ні, залежить від того, куди ти відправив дитину на навчання. Якщо направив до Парижу чи Лондону, то ні. А якщо направив у Росію – то так…»

У допису використани матеріали статті Іво Нікодімова з сайту http://news.bnt.bg

Ваш Готельєр-бандерівець

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9 Comments on "Шпигунський скандал у Болгарії"

 1. в Болгарии -это скандал, а в Украине -уже нет

  • В Болгарии это тоже есть с 1944 года и никуда не делось…Россия никогда не отпустит Болгарию…Ее оставили в покое в 90-х начале 2000-х годов, по объективным причинам: сами ели ножки “Буша”. Просто чудо, что в 2004 году она вступила в НАТО!

   • Болгария для кацапов такаяж сакральная территория, як и Крым, даже называли 16я республика СССР. Просто для отдушины советского народа надо было создавать всякие эмоциональные мифы. Щас это исконно русский Крым, а в совковое время это была Болгария. Причём сами болгары не очень об этих мифах в курсе)) Где-то вычитал, что после войны наши отправляли в “голодающую” Болгарию эшелоны чёрного хлеба (хотя сами голодали), а болгары кормили им свиней, и жутко удивлялись чего это русские братушки им корм для скота везут, свой есть)))
    Да и щас разгоняется миф (тоже для русских ушей) шо Болгария после вступления в ЕС много потеряла. Офигенно потеряла, вдоль пляжей курортные комплексы строят аж бигом. Каждому земельные наделы выделяют, виноградники выращивают, создают ассоциации, чтобы гуртом сдавать местные вина и коньяки на экспертизу для получения сертификатов))

  • Ага, все так и есть (

 2. Подозреваемого в шпионаже – и отпустили под заставу??? Это ещё похлеще отпускания наших коллаборантов.))

 3. “…Панове, як Вам «почерк» чи «стиль» мокшанців?…”
  _____________________________________________
  Стандартні дії за методичкою.

 4. америка тратит силы на усмирение и поиск компромисов со странами изгоями, но как видим все дороги ведут в московию.
  москва должна быть первой в списке на ослабление или уничтожение, но не силой а полетически. ведь если бы не кремль и его политека не было б северной кореи ирана и китая с их амбициями к розвалу америки.
  смотрите сами как живут союзники америки и как живут союзники московии, фак на лицо.
  а ведь поллитека кремля это не только время правления путина, ощущение что методичка писалась наверно ище во времена петра первого а может и раньше.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: