Сумні роздуми у спекотний день

Є у політиків одна турбота –
До влади пруть, як в спеку до води!
Якби була при владі лиш робота,
Чого б вони так перлися туди?
Віталій Іващенко

Увага! Стаття сумна. Хто вночі пісяється, не читайте!

Отже, на часі парламентські вибори. Чому вони пнуться у владу і хочуть стати депутатами, то є велика таємниця не лише для виборців, а й, навіть, для них самих, оскільки, якщо їх про це, поміж іншим, запитати, виявиться таке запитання для кожного кандидата справжньою несподіванкою. Авжеж, бо у брехню не повірять, а правда трохи незручна. Втім, їх довірені особи так зализують відоме місце, що проктологу з його клізмою дірочку не знайти ніколи, та й невідомо, що робити з цим клієнтом. Проктолог може і схибнутись, виявивши відсутність такого необхідного для кожної людини отвору.

Обіцяне перед виборами, звісно, виконуватиметься таким чином: «пацан сказал – пацан сдєлал, а єслі не сдєлал – ну, значіт, не смог».

Смердючий труп беззаконня Януковоща влада Зеленського підібрала і поставила на високий п’єдестал, вищий за Конституцію. Цей напіврозкладений труп беззаконня вони притягли до нас в Україну і посадили за наш сімейний стіл. В його товаристві п’ють і їдять. З ним улесливо розмовляють, з ним радяться. І, якщо у трупа раптом відвалюється голова, її з вибаченнями приладнують на старе місце. Цей труп беззаконня досі з нами.

Філософ Монтеск’є ще в середині 18 століття підкреслював, що політична свобода може бути тільки в державі, де всі відносини регулюються правом і де закони панують над волею правителів. В деспотії немає законів, а отже, немає і політичної свободи, там панує свавілля і рабство. А рабів нічому навчити не можна, – вони не мають власного відчуття свободи, гордості, духовної зрідненості, патріотизму, у них відсутні відчуття причетності до своєї держави, відповідальності за її долю, відчуття особистої відповідальності за власні дії. «Дракон вивихнув їхню душу, отруїв кров і затуманив зір» – писав Євген Шварц у своїй знаменитій п’єсі «Дракон» –  «Дракон: Мої люди дуже страшні. Таких більше ніде не знайдеш. Моя робота. Я їх кроїв». Вони чужі. Не інші і не інакодумці. Чужі! Вони святкують перемогу над Порохом і радісно сміються над нами. Плем’я щасливих гуінпленів, яких скалічили комуняцькі компрачикоси. Над ким ви смієтеся? Чому радієте? Я здогадуюся. Вони продовжують вірити в можливість загального щастя, яке їм забезпечить новий цар. Ну не можна вбити в цих людях віру в комунізм – гігантський всесвітній ресторан, де у наявності всі наїдки і смаколики і не потрібно ні за що платити. «Нації ще нема, є недолугий етнос» – зазначила колись Ліна Костенко.

Перша значна перемога нового президента:

Зеленський цілий місяць пнувся-пнувся, намагався-намагався – і видавив з себе першу реформу, ту саму, яка зараз вкрай необхідна, без якої країна загнеться. Отже, в Адміністрацію президента тепер можна заходити в шортах і сандалях! Таке рішення було прийняте на робочій нараді за участю президента. Яких ще реформ вам не вистачає?! Адже ви, українці, для нового президента – «ніхто і звати вас ніяк».

У зверненні Народного Руху України до українського народу 27.03.1999 р. були слова, які досі через 20 років не втратили свого значення: «Сьогодні над Україною нависла страшна небезпека втрати незалежності. Сьогодні її розкрадають бандити і пристосуванці». Бога немає. Неможливо, щоб він це терпів.
«Доборолися, добалакались, досварилися, аж гримить.
Україно, чи ти була колись незалежною хоч на мить
Від кайданів, що волю сковують? Від копит, що у душу б’ють?
Від чужих, що тебе скуповують? І своїх, що тебе продають?»
Ліна Костенко.

28 червня Україна відзначатиме День Конституції поки ще нашої України. Отже, Конституції 23 роки. Вже не дівчинка, а доросла жіночка. Політики з різних таборів поглядають на неї масними очима з похітливим блиском, а новий президент за допомогою Проституційного суду зґвалтував її серед білого дня. Вдруге! Вперше долучилася до ґвалтування Януковощем політична сила, яка була противником її прийняття, коли Конституція України відзначила лише 14 років з дня народження, тобто дівчинка вважалася неповнолітньою.

Конституція будь якої держави – це угода, домовленість між владою і суспільством, додержуватися її умов мають обидві сторони. Проте, антиконституційний переворот регіоналів 9 березня 2010 року, в результаті якого була створена коаліція «стабільності і реформ» (у народі, коаліція «тушок»), не був ані першим, ані, на жаль, як ми тепер спостерігаємо, не останнім ґвалтуванням Конституції.

Згадаємо дату 28 червня 1996 року. О дев’ятій годині 19 хвилин Конституцію України було проголосовано. «За – 321, проти – 45, утримались – 12. «Проти» голосували в основному комуністи: О. Бобриньов, Ю. Бублик, Г.Вишневецький, С. Гмиря, Г. Долженко, Ю. Донченко, Б. Кожевников, В. С. Кочерга, Ю. Кризьський, Є. Анненков, Л. Гармаш, В. Єськов, В.Г. Кочерга, О. Красняков, П. Кузнецов, А.Левченко, О.Малєвський, Є. Мармазов, В. Моісеєнко, К. Охріменко, Л. Пасічна, Д. Петренко, Н. Піменова, В. Роєнко, В.Сікалов, В. Терещук, В. Уланов, А. Хунов, П. Цибенко, В. Шестаков, О. Яковенко, О. Масенко, О. Парубок, А. Пейгалайнен, В. Радько, П. Симоненко, Є. Тодоров, М. Чумак – разом 38.

Я вже не кажу про революційну ліквідацію головного принципу розподілу влад – принципу стримувань і противаг, хоча, згідно з Конституцією державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову і не може бути в одних руках, про що ми побачимо після парламентських виборів.

Після виборів законодавча влада, обрана громадянами, перетвориться на систему безвідмовного освячення рішень виконавчої, а слабка судова система в умовах тиску на неї з усіх боків не здатна виконувати покладені на неї функції і виправдовувати сподівання людей.

Наслідки невиконання будь-якої угоди можуть бути катастрофічними. Дата 28 червня має ще один привід для смутку. Пройшло сімдесят дев’ять років з дня, коли 28 червня 1940 року Румунія капітулювала, і півмільйонне червоне військо увійшло на територію Бессарабії та Буковини. З цієї причини у Чернівцях і з’явилася вулиця імені 28 Червня. Не на честь Конституції, а на знак поворотного пункту в Другій світовій війні. Порушення договору між Німеччиною і Радянським Союзом Сталіним було фатальним, наслідком чого стало радянсько-німецьке бойовисько, розпочате за рік. Саме після цього сталінського кроку до Гітлера, нарешті, дійшло, що його союзник зовсім не збирається виконувати міждержавні угоди, а прагне, щойно буде готова армія, вдертися до Німеччини, попередньо захопивши нафтопромисли Плоєшті, кинувши танки з Буковини на південь. Тому війна гітлерівської Німеччини зі сталінським Радянським Союзом стала неминучою. Отож, пам’ятаймо: Чернівці, 28 червня 1940 року – це місце і дата, що докорінно змінили плин Другої світової війни. Можливо, тому ми борсаємось у багні, і досі не зажили у світі належної поваги, що прийняли свою Конституцію саме 28 червня… Мабуть тому… Бо занадто трагічно-знакова дата.

Невиконання приписів Конституції нікого не бентежить. Згідно з Конституцією депутати зобов’язані голосувати особисто, тобто не можуть голосувати за когось іншого в жодному разі. Однак у Верховній Раді народні обранці голосують картками інших депутатів. Це найнахабніше порушенням поки що нашої Конституції поки що нашої України. За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти, прийняті з порушенням порядку їх прийняття, вважаються недійсними. І це неподобство відбувається, незважаючи на таку суттєву обставину, що кожний депутат виголошує присягу і клянеться не порушувати Конституцію і закони України. Отже, всі вони – правопорушники і клятвовідступники.

У березні 2010 року японський депутат склав повноваження після того, як його упіймали на спробі проголосувати на засіданні верхньої палати двічі – за себе і за колегу. Натиснувши свою кнопку, колишній міністр землеробства, лісництва і рибальства Японії, 75-річний парламентар із опозиційної Ліберально-демократичної партії Масатосі Вакабаясі потягнувся до кнопки на сусідньому кріслі – і цей момент був зафіксований на відеокамеру. Таким чином, завершилася багаторічна кар’єра депутата, який у парламенті пропрацював понад чверть сторіччя.

У 2008 році і у Польщі стався схожий скандал. Депутат, крім себе, проголосував за свого колегу, якого не було в залі. Журналісти підняли ґвалт на всю країну. Політична кар’єра депутата, який проголосував двічі, припинилася. Здається, він склав депутатські повноваження, і ніколи вже не буде, навіть, депутатом сільради.

Журналіст к.ю.н. Олександр Северин ще 22.03.2010 попереджував ґвалтівників Основного закону:

– Кожного разу, коли ви ламаєте Конституцію через товсті депутатські коліна, кожного разу, коли ви з презирством не помічаєте конституційних прав, свобод, інтересів посполитих, кожного разу, коли ви підміняєте закон і процедуру доцільністю – ви підписуєте собі вирок. Навіть, якщо його виконання в часі буде дещо відтермінованим. Зламати процедуру, звести на пси бодай якусь повагу до права, призвичаїти загал до нормальності сваволі – легко. Виправити це потім – важко, якщо взагалі можливо у строк, менший за століття. І коли закордонний братішка з більшими нафтогазовими м’язами і ще більшим імперським нахабством почне правом сильного повертати вас у статус слуг царських – не нарікайте, бо це ви зруйнували державу.

Так і сталося у 2014 році.

Сьогодні конституційні права українців під загрозою, так само, як і права всієї нації. Сьогодні під загрозою опинилися український етнос, суверенітет та територіальна цілісність України. Уроки історії не засвоєні, тому єдиний напрямок розвитку країни – це повний занепад. Слабку Україну не поважатимуть у світі. Московія претендує на усю Україну. Що ж далі буде? Ті, що залишаться в живих, дізнаються. Тільки жаль мою Україну – «вона така красива, а він такий зелений»©.

 

Yaroslav

 

19 Comments on "Сумні роздуми у спекотний день"

 1. Ясно видящий | 27 Червня, 2019 at 18:49 |

  “ПрофсоЮзик”: В Кривом Роге по мажоритаркам идет актер «95 квартала» Юзик, подруга и кума жены Юзика, а также брат матери Юзика. О как!

  Мыкола Мельнык:
  «Все мы помним заявления нашего действующего Президента, что больше никаких протекций, и корешей во власти. Но жизнь есть жизнь. В СБУ пристроил друга детства Баканова, бизнеспартнера Шефира – в АП, кореша – Председателем АП. Не забыл он и о «кварталовцах» и их родственниках:

  По 33-му округу идет сам Юзик – актер «95 квартала» – Юрий Корявченков.

  По 32-му округу баллотируется Е.Криворучкина – кума и подруга жены Юзика.

  На 31-м – Захарченко – двоюродный брат мамы Юзика – бывший милиционер, а ныне охранник на частном предприятии

  Зачем в парламенте Юзик, я еще могу понять. Кто-то же должен блокировать и разблокировать трибуну, но зачем тянуть этот семейный подряд? Причем тянуть через Кривой Рог? Город, где есть настоящий 95-й квартал. Тот самый «просто квартал», который и подарил своим птенцам КВН путевку в жизнь и узнаваемый бренд «95 квартала»

  • Ясно видящий | 27 Червня, 2019 at 18:52 |

   Этот мамкин поцик превратил цимес от выборов в халоймес, кадухес и местами геволт!

   • Я не оченнь то еврей и не очень то разговариваю аидишь.
    А можно мне както хоть на ив*гит перевести? или мову? Или ракоцапську?
    А то ваще не понял шо сказано!

    Вот представте что вы Фюрар перед толпой и произносите пламенную речь:
    Tau fiel auf weißen Buchweizen
    Lustige Bienen
    Das Feld war still
    In den Armen des goldenen Maultiers.
    Die Straße ist zwischen den Feldern …
    Du kommst nicht, fliegst nicht
    Und nur lange Lieder
    Ich habe in meinem Herzen gespielt.

    Хотя на самом деле это машинный перевод Рыльского
    На білу гречку впали роси,
    Веселі бджоли одгули,
    Замовкло поле стоголосе
    В обіймах золотої мли.
    Дорога в’ється між полями…
    Ти не прийдеш, не прилетиш •
    І тільки дальніми піснями
    В моєму серці продзвениш

    Кароч я както так и понял именно Ваш коммент. Как машинный перевод чего то такого чего я не поняв….

    Вы могли бы перевести?
    Заранее благодарен

   • Дмитрий | 28 Червня, 2019 at 11:35 |

    у этого хабла и его шоблы запредельная хуцпа.
    это очевидно.

  • Всі обісцянки ЗЕкоманди, та зокрема ЗЕзедента зводяться до двох варіантів виправдань:
   1. “Я вам нічего нє должен!”
   2. “Ето била шутка!”
   Ну, і що не так? Він не збрехав! Він не відповідає за те, що придумав собі в уяві його ЗЕлохторат!

 2. И кто должен усваивать уроки истории? Если политики и государственные деятели это делают с большим скрипом (а зачастую не делают), то Вася-слесарь тем более таким заморачиваться не будет)) Ему телик скажет Порох крадэ, морякив послав на смэрть, а с Россией надо мир шоб побороть коррупцию и пригласить Киркорова – он и будет так думать))
  Если Порох не понимал наиважнейшей вещи что пропаганда и информационная безопасность – это всё, то кто ему доктор. Тем более идиотизмом было думать, что Рашка будет сидеть сложа руки и ждать как её санкции доконают))

 3. У 2010 Януковощ заклав підвалини другого Майдану саме порушенням Конституції. З того часу довіра до нього і його “команди” стала падати, навіть серед його прибічників. Зеленський наступмв на ті ж граблі, і навіть не помітив цього. Але третій Майдан, який є неминучим, вже пійде по іншому сценарію, більш жорсткому. І от я роздумую: чи воно дійсно таке дурне, чи йому відсипали стільки грошей, що воно свідомо ризикує своїм життям?

 4. Можно конечно рассказывать что Порох провалил информационную войну, но с другой стороны, против Пороха были брошенны все силы рашки с ее баблом, плюс внутренний олигархат. То есть, была проведена спецоперации и Порох физически не мог противостоять баблу, спецслужбам и тупому населению.

 5. Так, пане Ярослав, сумні Ваші роздуми, але вірні! Дякую Вам за ваше слово! Єдине, тільки добавлю, що на мій погляд, це вже втретє так нагло гвалтують Конституцію України. Перший раз, це коли проституційний суд дозволив Кучмі йти на третій президентський срок з мотивацією “перший термін не рахується!!” І ось, в черговий раз, вищи юридичні особи країни підтерлися текстом Конституції. І за весь період незалежності жоден “підрахуй” не відправлен на нари!.. Скажу відверто, що настрій кепський – Конституція є, а свята немає!

  • Праздник есть, а Конституция, увы… Глава государства – гарант соблюдения конституции, высший конституционный суд, главы парламентских фракций грубо попирают основной Закон. Значит, не очень он универсален и защищен. Отменить, как в былые времена, создать новую конституцию с гарантированной защитой от посягательств

 6. Ярослав, круто. 🙂 Если позволите, дополню.

  Фукидид (460-396 г. до н.э.), эллинский политик и историк. Написал “Историю Пелопонесской войны”.
  Из речи Перикла над могилами воинов.

  —— Цитата ——
  Наш государственный строй не подражает чужим учреждениям; мы сами скорее служим образцом для некоторых, чем подражаем другим. Называется этот строй демократическим, потому что он зиждется не на меньшинстве, а на большинстве демоса.
  По отношению к частным интересам законы наши предоставляют равноправие для всех; что же касается политического значения, то у нас в государственной жизни каждый им пользуется предпочтительно перед другим не в силу того, что его поддерживает та или иная политическая партия, но в зависимости от его доблести, стяжающей ему добрую славу в том или другом деле; равным образом, скромность звания не служит бедняку препятствием к деятельности, если только он может оказать какую-либо услугу государству.

  Свободные от всякого принуждения в частной жизни, мы в общественных отношениях не нарушаем законов главным образом из страха перед ними и повинуемся лицам, облеченным властью в данное время; в особенности же прислушиваемся ко всем тем законам, которые существуют на пользу обижаемым и которые, будучи неписанными, влекут (за нарушение их) общественный позор.
  Мы любим красоту, состоящую в простоте, и мудрость без изнеженности; мы пользуемся богатством как удобным средством для деятельности, а не для хвастовства на словах, и сознаваться в бедности у нас не постыдно, напротив, гораздо позорнее не выбиваться из нее трудом.

  Превосходство наше состоит также и в том, что мы обнаруживаем и величайшую отвагу и зрело обсуждаем задуманное предприятие; у прочих, наоборот, неведение вызывает отвагу, размышление же – нерешительность.
  ———— кінець цитати ————

  Как можно заметить, Фукидид хвалится своей Элладой и есть чем хвалиться. Вот только всё, что он красочно расписывает, есть продукт массового процесса. Т.е. не 5% населения хорошие ребята, а остальные как мелкие рыбки в воде, плывут стайкой за жестом руки водолаза. Нет, в Элладе явно больше половины людей — приверженцы заявленных моральных и культурных ценностей. Так вот.

  А украинцы сейчас (в большинстве) реализуют СВОИ ценности и неважно, в какой обёртке. Упаковка (что-то там демократическое, ха-ха…) — это веяние от более сильных стран, а Зеленский и олигархия представляют народное(!) содержимое в ней. Может, лет через пять любителей феодализма будет уже не большинство…
  Ну а Северная Америка так и осталась бы незаселённой Европейцами, если бы они печально и терпеливо выжидали в своих странах поумнения соотечественников. Кстати, среди немногим менее 200 млн. чел. белых граждан США где-то половина имеет Британские корни, а приблизительно половина — Германские(!).

  • “… Называется этот строй демократическим, потому что он зиждется не на меньшинстве, а на большинстве демоса.
   По отношению к частным интересам законы наши предоставляют равноправие для всех; что же касается политического значения, то у нас в государственной жизни каждый им пользуется…” (С)
   ====================================================
   а тепер прошу вас відповісти – який відсоток того самого “демоса” часів Перікла мав виборче право?

   Щось мені здається у ті часи зелеголові прав не мали зовсім.
   ні яких крім одного – прислужувати.
   Й тоді не мав змоги потрапити на самісіньку верхівку влади вуличний паяц (ну не було тоді квн, та паяци ж були)
   так що “обгортка” теж має свої властивості – бува подаруночок піднесуть у сусальному золоті а бува й у брудній ганчірці…

   • Демос, ясное дело имел избирательное право. Плинтизмос (население) – это другое дело. “Понаехавшие” и рабы – не имели избирательного права. Демос далеко не сразу и не легко сформировался в Элладе. Не забудьте о тиранах, войнах, да и вообще…

 7. Ну если на то пошло, то давайте подумаем о себе, как на Конституцию наплевали по отношению к нам. Это и бесплатная медицина и образование и достойная зарплата и много чего. Так что вопрос даже не в Конституции, а в механизме её соблюдения. А то мы начали переживать по поводу плевания на Конституцию чиновниками высшего ранга, не замечая как на её ежедневно плюют если дело касается нас с вами.

 8. .Зе і його команда .- не дурні і швидко вчаться.?Чи так?.як вважають політологи і Автор .зокрема?

  • Анатолій | 27 Червня, 2019 at 23:02 |

   Вони не дурні, вони нахабні, все розраховано на лоха (яких 73%), лох все стерпить “тєрпіли” тепер в тренді, чи в бренді. А ось що робити з іншими вони ще експерементують, чи поодинці перебити, але гучно, щоб інші більш не піднімали голови, чи масово організувати якусь провокацію на яку збереться активний народ і там їх всіх і перебити, чи пересадити, ще вирішується. Але, що спокійної осені не буде, факт!
   Я ніяк себе не примушу ввійти в стан “пофігізму” вже й дружина мене довба, що я так переймаюсь політикою…

 9. Коли Зєхамло брякнуло на кенгурації, що треба розпустити Раду, бо воно так хоче, я очікував, що більшість Ради, не зважаючи на свої чвари, поставлять клоуна на місце та пояснять, що презедент в Україні – це не цар, як у його уявленні хуйло, і на Конституцію не можна класти те, чим він грає на роялі.
  Але Рада якось невпевнено промямлила, що це не конституційно. Навіть Порох – “вибори, так вибори”. Тільки Парубій зреагував адекватно. А Простиуційний суд так само ліг під Хєранта в очікуванні задоволення від нової влади.
  То хто має захищати Конституцію в Україні? Народ, який захоче знести цю “владу”? А хіба це конституційно?

  • Ну коли йти по слідам нашого КС то конституційно. КС приняв рішення на користь ЗЕ тому що мовляв народ так хоче, а знідно Конституції народ і є закон, спрощенний варіант їхного формулювання, тобто, коли народ захоче на вилах винести всю цю шоблу разом с КС, то будь ласка, можна посилаться на рішення КС.

 10. Если элита не выполняет свою часть общественного договора, а именно Конституцию, а также другие законы, то остальное общество может очень скоро перестать выполнять свою часть – то есть будут просто убивать и жечь имущество элиты, исходя из принципа справедливости. Никакая правоохранительная система тут не поможет.
  Вопрос только в красной черте.
  Как только элита ее перейдет, будет бунт без правил.

Comments are closed.