Про поїзд, залізницю, пароплавство і транзит чужинців через Україну

Агафонов


Достойно на земле живут
Лишь те, прошу учесть,
Кто уважать научен труд,
В ком ум и мудрость есть.
А нам натыкать бы крестов
На перекрестках всех
И слушать сказочки попов
Про первородный грех;
И всё скулить, и всё молить
Малеванных божков,
Чтоб научили в вере жить,
Призрели дурачков…
Ни в чем не убеждаю вас –
И мысль моя проста:
Живут японцы лучше нас,
Хоть нет на них креста.
В.Кириленко

 

Набудували в Україні безліч храмів. Щось непомітно, щоби люди стали від того жити краще. Минулого року до 13 грудня існував маршрут поїзда Костянтинівка-Хмельницький. Не схожий на японські потяги, бо долав відстань у 1000 кілометрів аж за 22 години. Та навіть такого, «швидкого», як черепаха, скасували. Може через нерентабельність? Навряд. Як може бути нерентабельним поїзд, прямуючий через всю Україну? Він зупинявся у Дружківці, Краматорську, Слав’янську, Лимані, Святогорську, Ізюмі, Змієві, Харкові, Люботині, Смородинові, Сумах, Ворожбі, Путивлі, Конотопі, Бахмачу, Нежині, Києві, Казатині, Вінниці, Хмельницькому.

Тисячі людей через російську агресію стали переселенцями зі сходу України на захід. Цей маршрут був для них єдиною зручною можливістю не зруйнувати звичних родинних зв’язків. І от тепер його не стало.

В Японії – інакше. На острові Хоккайдо на станції Камі-Сіратаки поїзд зупиняється заради однієї пасажирки. Спочатку планувалося відмінити цей маршрут, але стало відомо, що на станції мешкає учениця, то поїзд двічі на день став зупинятися саме тоді, коли у дівчини уроки. І так буде доти, поки дівчинка не закінчить школу. Тоді цей маршрут закриють.

Звичайно, Україна бідна. Вона не скористалася 25 роками незалежності, а економіка Японії є однією з найпотужніших у світі. Важливими чинниками економічного зростання після Другої Світової війни була щоденна праця 120-мільйонного населення Японії, його працьовитість, самовіддача і високий патріотизм. Я заздрю небайдужим японцям. Мені соромно за українських чинуш, які скасували маршрут поїзда.

З України в Москву і назад курсують десятки поїздів БЕЗ ПЕРЕСАДОК. Дуже зручно для окупантів. Незручно лише для українців. Пересадка і очікування на вокзалі для жінки з дитиною та коляскою і багажем досить велика проблема. Для старих і немічних ПЕРЕСАДКА з клунками – це привид проклясти того, хто це придумав.

А придумав це гендиректор «Укрзалізниці» Александр Завгородній. Він ніде не пояснив відміну поїзду «Костянтинівка-Хмельницький», бо не зважає на думку українців і відповідає журналісту російською мовою: «У меня есть один единственный руководитель, который дает мне указания, это Андрей Николаевич Пивоварский». Це державний службовець – міністр інфраструктури України.

В той час між окупованими сепаратистами і контрольованими урядом України районами Донбасу курсують товарні потяги, які перевозять вугілля і металургійну продукцію. Про це йдеться в звіті ОБСЄ за 1 березня 2016 р. Два роки поспіль українською залізницею з Московії везуть ешелони зі зброєю. танками і боєприпасами, а туди обладнання з наших підприємств і металобрухт. Два роки поспіль вбивають українців, руйнують будинки привезеними набоями і снарядами. Все це відбувається безперешкодно, бо мости не зруйновані, дороги не заміновані. Не горить українська земля під ногами окупантів. Я впевнений, що якщо і збудують обіцяну огорожу на кордоні з країною Моксель, то обов’язково залишать хвіртку для проїзду і проходу, щоби москалі не мали зайвого клопоту.

Міністерству інфраструктури, окрім «Укрзалізниці» підпорядковане «Українське Дунайське пароплавство». У 2015 році воно продало Росії транспортний корабель «Георгій Агафонов», яким тепер Московія постачає військове обладнання у Сирію. Корабель продали через «напівфіктивну-прокладку» – монгольську компанію, і зараз судно перебуває в складі Військово-морського флоту РФ під назвою Казань-60. Ймовірно, корабель того ж типу Кизил-60, також був придбаний в «Українського Дунайського пароплавства».

Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту мирних досліджень. Оборудка мабуть пройшла під девізом: «Допоможемо Путіну вбивати сирійців». Хто ж при такій заклопотаності опікуватиметься простими українцями?

Довідка: Україна за роки незалежності втратила свій один з найбільших риболовецьких флотів у світі. Якщо в 1991 році Україна володіла понад 230 океанськими судами, то до 2015 року їх кількість скоротилася до 11, з яких тільки 4 перебувають в державній власності.

Ставлення міністра інфраструктури України до ініціативи українців блокувати переміщення через Україну вантажівок з російською реєстрацією:

«Спроби блокування активістами транзитного переміщення через Україну вантажівок з російською реєстрацією матимуть лише негативні наслідки для країни». Про це заявив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський журналістам в Києві, – повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Міністерство інфраструктури оцінює втрати від блокування російських вантажівок в 115 мільярдів гривень. Про це написав у Facebook глава департаменту автотранспорту міністерства Роман Хміль.

Є і протилежна думка: «Блокування транзиту російського транспорту через територію України не загрожує втратою податкових і митних зборів для державного бюджету». «При транзиті не виникають будь-які платежі, тому ризику немає» Про це в ході прес-конференції повідомив глава Державної фіскальної служби Роман Насиров.

Повага до своїх громадян є головним пріоритетом японської влади. Чого не можна сказати про український уряд. У нього на українців часу не вистачає – він опікується іншими справами – на його погляд більш важливими. Дехто не вбачає проблеми незручності для українців, які мовчки проковтнуть чергове погіршення. А от Москву ображати не стануть, навіть якщо усі в міністерстві плакатимуть про нерентабельність. Адже Москва і досі сльозам не вірить.

От я і питаю перелічених вище державних службовців – совість ваша де? Я би сказав де, але знайомий гінеколог свідчить, що її і там немає…

ЯРОСЛАВ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

11 комментариев to “Про поїзд, залізницю, пароплавство і транзит чужинців через Україну”

 1. Михаил:

  обьяснение всем этим фактам простое: вальцман, гройсман, Куля в лоб, аваков и т.д. имеют иностранные паспорта, и Украину рассматривают исключительно как территорию, где можно воровать. Наворованное они вывозят за границу. Почти всё правительтво — иностранцы. Гораздо больше половины «народных» депутатов — имеют иностранные паспорта, остальные за деньги продадут мать родную. почти все влиятельные СМИ в Украине принадлежат иностранцам, ВСЕ НПЗ, почти все облэнерго и т.д.
  короче, де-факто Украина оккупировано, и власть ведёт себя точно как оккупанты, потому что они и есть оккупанты!
  Майдан 2 поетерпел сокрушительное поражение в феврале 2014г, Украина осталась под оккупацией.
  У нас отсутствует национальная буржуазия.
  ВСЕ постановления правительтва приносят выгоду иностранцам…
  Украина — на первом месте в Мире по вымиранию..
  и самое печальное, что украинцы СМИРИЛИСЬ с этим, они считают это нормой.
  работа за еду и second hand — и ничего больше украинцам не надо

 2. Константин:

  У прокуратурі вже відкрито декілька карних справ стосовно «Укрзалізниці», але щось мені підказує, що всі вони будуть розвалені. За два роки після Революції Гідності жоден посадовець, замішаний на корупційних справах, не притягнутий до відповідальності. Ба більше того, багато з них вже пройшли люстрацію і призначені на високі посади. Наприклад, «пєрсонаж» на прізвище Пісний. Схоже, що прем’єр-міністр, як і його «папєрєднік» вирішив також перевірити наше терпіння. Але межа вже близько…

 3. Ярослав:

  Штаб-квартира Донецької залізниці фізично перебуває в Донецьку за адресою Артема, 68. В одному приміщенні зі штабом проросійського лідера сепаратистів Олександра Захарченка.
  Два штаби разом. Тіснувато! Уявляю, яка відбувається штовханина, коли всі на перерві пхатимуться обідати.

  • Константин:

   Вони, мабуть, координують свої дії. Навіть не так: захарченко надає свій план дій Донецкий залізниці. Не дивно…

 4. Ярослав:

  28.03.2016 р. «Ситуація навколо Харківського підшипникового заводу. Маючи сучасне і високоточне виробництво, вітчизняне підприємство не отримує ніяких замовлень від держави. Зате «Укрзалізниця» замовляє підшипники у російських підприємствах в Самарі, Саратові і Степногорську. Більш того, російську продукцію замовляють локомотивні заводи зі Львова, Запоріжжя, Дніпропетровська та Івано-Франківська» – народний депутат Ярослав Москаленко.

  • Константин:

   Можливо, це тому, що ХАРП є приватне підприємство і не належіть ані Пєті, ані Сєні. Ось, наприклад, корпорація «Богдан». Належить бізнеспартнеру Порошенко пану Свінарчуку. Нещодавно стало відомо, що на «Богдані» почали виробляти броньовані автомобілі. Виглядає це таким чином: в Мінську закуповують шасі вантажівки без кузова і кабіни, потім доправляють на київське підприємство «Практика». Там роблять НОВУ броньовану кабіну і НОВИЙ кунг, монтують бронескло (доречі, власного виробництва також), та іншу апаратуру, фарбують і випробують.
   УВАГА — ПИТАННЯ: а до чого тут черкаський «Богдан» і його власник??? Відповідь: він є заступником секретаря РНБО і тому простки зобов’язаний бути на грошовому потоці. Хлопці ж гарні…

 5. mariposa:

  Читал с удовольствием.

  Увы, хочется конкретики умки. Вас на ***. Увы.

  Вычтете.

 6. Ярослав:

  Нашу людину видно здалеку
  Новий керівник Укрзалізниці припинив рух поїздів на Донбас.
  «Укрзалізниця» з 20 квітня перевела диспетчеризацію залізничного руху в зоні бойових дій з Донецька на підконтрольну Україні територію, що призвело до майже повного припинення залізничного руху з непідконтрольними територіями.

Написать комментарийСообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: